Bomgar, Lieberman Software, Avecto i BeyondTrust – bo tych marek dotyczyły przemiany – występują obecnie pod jednym nowym logotypem. Co istotne, korporacją dominującą w całym procesie, a zatem tą, która kupowała poszczególne podmioty, był Bomgar Corporation. Jednak z uwagi na znacznie silniejszą pozycję marki BeyondTrust w raportach analitycznych, takich jak ForresterWave czy Gartner Magic Quadrant, właśnie ta nazwa została wybrana jako główny „szyld” dla nowego portfolio złożonego z produktów czterech różnych podmiotów.

Produkty

Nowa strategia produktowa bazuje na platformie zarządzania bezpieczeństwem BeyondInsight, należącej do BeyondTrust. Platforma umożliwia administrowanie sztandarowym produktem tej marki, a jednocześnie rozwiązaniem typu PAM (Privileged Access Management) – Password Safe. Wokół tej platformy są budowane i rozwijane pozostałe produkty w ofercie nowego BeyondTrust. Oprogramowanie PAM należące do Bomgar (Privileged Remote Access) nadal znajduje się w portfolio firmy, ale nie stanowi już jego podstawy. Co zresztą nie zaskakuje, ponieważ w przypadku akurat tej marki najistotniejszym produktem rozwijanym przez korporację jest Remote Support, który służy do zdalnego wspierania użytkowników.

Michał Kozownicki
Deputy Director for BeyondTrust Products & Services, EMS Partner

Nasza wieloletnia i owocna współpraca z BeyondTrust pozwoliła nam stworzyć silne partnerstwo z producentem, czego efektem jest przekazanie pod naszą opiekę kanału dystrybucyjnego dla całej Europy Środkowo-Wschodniej. Centrum kompetencji EMS Partner umożliwia nam wspieranie partnerów w całym regionie, zarówno jeśli chodzi o procesy przedsprzedażowe, jak i implementację narzędzi. Koncentrujemy się przy tym oczywiście na rozwiązaniu Password Safe (PAM), ale kładziemy również nacisk na poszerzanie kompetencji dotyczących rozwiązań Avecto (zarządzania uprawnieniami), a także systemów do wsparcia zdalnego (Remote Support), nie pomijając narzędzia do zarządzania podatnościami (Vulnerability Management). Jako dystrybutor wymienionych rozwiązań wierzymy, że nowa platforma, wzbogacona o dodatkowe produkty, zapewni klientom uproszczenie zarządzania bezpieczeństwem IT w przedsiębiorstwie, a partnerom da szanse na długofalową współpracę, bazującą na najlepszych rozwiązaniach.

Jednak BeyondTrust po integracji to nie tylko systemy PAM. Oprócz wspomnianego Remote Support w ofercie znajdują się także narzędzia wspomagające zarządzanie uprawnieniami użytkowników. Tutaj bardzo silny wpływ na rozwój nowego portfolio miało przejęcie Avecto, ponieważ to właśnie rozwiązanie DefendPoint stanowi trzon oferty producenta w tym zakresie. Gdy mowa o zarządzaniu uprawnieniami na serwerach Linux/Unix, dominujący pozostał produkt BeyondTrust PowerBroker for Unix/Linux.

Całe portfolio produktowe obejmuje jeszcze: rozwiązania do zarządzania podatnością (wcześniej oferowane pod nazwą Retina), narzędzia do audytu środowiska domenowego (BeyondTrust Auditor) i system umożliwiający logowanie do środowisk Unix/Linux z wykorzystaniem poświadczeń domenowych (BeyondTrust AD Bridge).

Klienci

Proces konsolidacji tylu firm jest bardzo skomplikowany i prowadzi do przeorganizowania kanałów sprzedaży. W takich przypadkach dotychczasowe umowy dystrybucyjne często są rozwiązywane, a odpowiedzialność za obsługę rynku przejmują nowi gracze w kanale partnerskim. Nie inaczej było i tym razem, co zaowocowało przeniesieniem całości kompetencji do obecnego polskiego dystrybutora BeyondTrust – firmy EMS Partner z siedzibą w Poznaniu. Spółka odpowiada za dystrybucję pełnego portfolio BeyondTrust (uwzględniając również produkty Bomgar, Avecto, Lieberman) nie tylko w Polsce, lecz także w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Jej przedstawiciele zachęcają do kontaktu, jeśli zachodzi potrzeba udzielenia informacji lub pomocy dotyczącej komunikacji z producentem.

Kontakt dla resellerów:
EMS Partner, BeyondTrust Distribution Center
ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań
tel. 61 624 85 89
info@emspartner.pl