Zakup projektora do zastosowań biznesowych to inwestycja na lata. Rozwój tych urządzeń i kastomizacja potrzeb klientów w ostatnich latach sprawiły, że projektory instalacyjne wykorzystywane są w coraz większym zakresie. Począwszy od sal konferencyjnych i muzealnych przez symulatory gier czy rozwiązania do mappingu po systemy AV dla retailu – we wszystkich tych obszarach wymagana jest z jednej strony perfekcyjna jakość obrazu, z drugiej zaś rozbudowana opieka serwisowa i ochrona gwarancyjna nawet do kilku lat od zakupu.
Projektory biznesowe muszą charakteryzować się najwyższą jasnością wyświetlanego obrazu w naturalnych barwach, a przy tym zapewniać łatwość instalacji i – w przypadku najbardziej wymagających środowisk – elastyczność wymiany obiektywów. Canon ma w swoim portfolio ponad 20 projektorów do profesjonalnych zastosowań, włączając w to urządzenia lampowe i laserowe, o ultrakrótkim rzucie i zoomie, jak również projektory z wymienną optyką. Wszystkie projektory instalacyjne Canon są bardzo mobilne, przez co ich transport, przenoszenie oraz montaż w wymagających środowiskach jest wyjątkowo łatwy.

Laser vs. lampa

Obie technologie umożliwiają osiągnięcie wysokiej jasności i bogatego nasycenia kolorów nawet w oświetlonych przestrzeniach biurowych, jednak eksploatacja projektorów laserowych jest relatywnie prostsza, tańsza, a dodatkowo urządzenia te są łatwiejsze w utrzymaniu. Modele laserowe, takie jak Canon XEED WUX7000Z czy LX-MU500Z, charakteryzuje minimalna emisja ciepła oraz niskie zużycie energii, a przy tym są mniej narażone na uszkodzenia wynikające z niepoprawnego wyłączania (nie wymagają dłuższego czasu chłodzenia lampy). Żywotność urządzeń laserowych jest także dużo większa – często w grę wchodzi nawet 10-krotnie dłuższy czas działania na jednym źródle światła w porównaniu z projektorami lampowymi.

LCoS – technologia przyszłości

Technologia LCoS zastosowana w projektorach instalacyjnych Canon z serii XEED idzie o krok dalej. Jej innowacyjność polega na umieszczeniu cienkich warstw ciekłych kryształów na sylikonowej powierzchni pomiędzy lustrem odbijającym światło a soczewką obiektywu. Położeniem tej ostatniej steruje bezpośrednio sygnał wejściowy, przez co obraz pozbawiony jest efektu kratki, a światło białe i barwne zachowuje tę samą wartość. Technologia LCoS umożliwia również uzyskanie bardzo naturalnego odwzorowania kolorów oraz głębokich czerni i wysokiego kontrastu również w trybie HDR.

Szybki zwrot z inwestycji

Z perspektywy firm instalujących systemy AV tak samo ważna jak jakość optyki jest kwestia zakresu ochrony gwarancyjnej, opieki posprzedażowej dostawcy i serwisu. Te elementy, obok ceny jednostkowej, powinny być kluczowe przy wyborze sprzętu. Jakość serwisu to także jedna z najważniejszych wartości dla użytkowników końcowych i administratorów IT. Łatwość konserwacji oraz możliwości rozbudowy modułowej generują przecież dodatkowe koszty w trakcie całego okresu użytkowania, który de facto wpływa na szybkość zwrotu z inwestycji.

Nawet 5 lat gwarancji i 3-krotna wymiana lamp

Jako jedyny producent projektorów instalacyjnych na rynku, Canon oferuje 5-letnią gwarancję na wszystkie projektory laserowe (3 lata w przypadku urządzeń lampowych). Dodatkowo firma gwarantuje 3-krotną bezpłatną wymianę lamp przez okres 3 lat, zapewniając użytkownikowi darmową dostawę nowej lampy i recykling zużytej. Co ważne, wybrane modele z serii XEED i LX są objęte rozszerzoną gwarancją z usługą wypożyczenia sprzętu zastępczego na czas naprawy.