Darmowa aplikacja Signage Station, przeznaczona dla serwerów QNAP Turbo NAS, rozwijana jest już od pięciu lat. Umożliwia łatwe tworzenie multimedialnych reklam, przesyłanie ich do serwera i prezentowanie na podłączonych do sieci urządzeniach. Wszystko, czego potrzeba do ich odtwarzania, to rekomendowana przez QNAP przeglądarka internetowa Google Chrome. Oczywiście możliwe jest odtwarzanie różnych treści na różnych odbiornikach w tym samym czasie.

W aplikację Signage Station wbudowano bezpłatne oprogramowanie iArtist Lite, wyposażone w 16 typów specjalnych widżetów pomagających szybko i w prosty sposób tworzyć kreatywne, animowane reklamy. Signage Station dodatkowo udostępnia użytkownikom wiele darmowych szablonów nadających się do różnych zastosowań. Ułatwiają one tworzenie prezentacji z profilami biznesowymi przedsiębiorstw, uzupełnionych atrakcyjnymi materiałami wideo i muzyką. Właściciele restauracji i innych podmiotów usługowych mogą z łatwością przygotowywać i aktualizować tablice z menu. Dostępna jest też funkcja tworzenia animowanych reklam, dzięki czemu eliminuje się z działań marketingowych nudne drukowane plakaty.

Każdy może być artystą

Oprogramowanie iArtist Lite zaopatrzono w funkcję „przeciągnij i upuść”, która ułatwia dodawanie wideo, pływających napisów, zdjęć i slajdów PowerPoint do projektu. Dzięki koncepcji warstwowej listy odtwarzania oraz funkcji linii czasu można dowolnie aranżować kolejność wyświetlania obiektów multimedialnych. iArtist Lite ma wbudowane liczne szablony, opracowane z myślą o różnych rodzajach prowadzonego biznesu i scenariuszach prezentacji, co zapewnia oszczędność czasu i wysiłku projektanta. Do stworzonej treści można dodawać też użyteczne widżety odtwarzające audio, prezentujące aktualny czas lub treści ze strumienia RSS.

Dzięki oprogramowaniu iArtist Lite da się zapisać zaprojektowaną treść na komputerze jako projekt i przesłać do wielu serwerów NAS z zainstalowaną aplikacją Signage Station. Oczywiście możliwe jest też późniejsze aktualizowanie stworzonych w ten sposób projektów. Treści zapisane na serwerze są dostępne dla wszystkich uprawnionych użytkowników, co zwiększa efektywność pracy przy przedsięwzięciach angażujących wiele osób. Do treści uzyskuje się dostęp także w sposób zdalny (przez otworzenie konkretnego publicznego adresu URL serwera), aby np. wyświetlić ją podczas spotkania biznesowego czy opublikować w portalach społecznościowych.

Centrum multimedialne Cinema28

Łatwe zarządzanie treściami multimedialnymi umożliwia również przewidziana dla serwerów QNAP NAS aplikacja Cinema28. Zmienia ona te urządzenia w centrum multimedialne – zapewnia wspólny interfejs do zarządzania wszystkimi zgromadzonymi zdjęciami, plikami muzycznymi i filmami. Pliki multimedialne przesyła się strumieniowo z systemu NAS (lub innych połączonych systemów pamięci masowej) do każdego z podłączonych urządzeń w różnych pomieszczeniach. Wystarczy przeciągnąć i upuścić pliki lub listy odtwarzania do podłączonego sprzętu, aby je na nim odtworzyć.

Dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi można szybko sprawdzić stan każdego urządzenia, w tym zweryfikować, które jest obecnie używane, przez którego użytkownika NAS oraz jakie pliki multimedialne są właśnie odtwarzane. Aplikacja Cinema28 zapewnia również korzystanie z głośników podłączonych do gniazd wyjść liniowych oraz portów USB serwera i urządzeń Bluetooth. Do odtwarzania wideo wykorzystuje się: port HDMI NAS, aplikację HD Player, jak również urządzenia DLNA, Apple TV i Chromecast.

Aplikacja Cinema28 jest w pełni zintegrowana z wbudowaną w serwery QNAP wyszukiwarką Qsirch, umożliwiającą szybkie znajdowanie plików multimedialnych. Wystarczy wprowadzić słowa kluczowe i zastosować filtry, aby szybko uzyskać dostęp do potrzebnych treści i rozpocząć ich odtwarzanie.

 

Autoryzowanymi dystrybutorami serwerów plików QNAP w Polsce są: AB, ABC Data, EPA Systemy oraz Konsorcjum FEN.

Kontakt dla partnerów:
Grzegorz Bielawski, Country Manager, QNAP, gbielawski@qnap.com