Gdy zebrać wszystkie modele sprzedawanych w Polsce projektorów, to okazuje się, że na rynku dominuje rozwiązanie Digital Light Processing (DLP) i rozdzielczość Full HD. Pojawienie się kolejnej generacji projektorów z wyświetlanym obrazem jakości 4K sprawiło, że sprzęt o rozdzielczości 1080p staniał już na tyle, że stał się pierwszym wyborem klientów. Na jego popularność wpływ ma także powszechna dostępność treści wideo Full HD.

Poza tym klienci chcą, by projektor był wyposażony w co najmniej jedno wejście cyfrowe HDMI oraz zapewniał korzystanie z urządzenia mobilnych (w technologii MHL) i długi czas życia lampy, a obraz przez niego wyświetlany cechował się wysokim kontrastem, przekładającym się na bardzo dobre odwzorowanie czerni. Najlepiej też, by urządzenie było w miarę kompaktowe (przenoszenie sprzętu ważącego do 2,5 kg nie stanowi problemu).

Oferta Optomy w segmencie Full HD jest szeroka i zawiera wysokiej jakości i atrakcyjne cenowo projektory DLP 1080p, które swoimi parametrami znacząco przewyższają rozwiązania wykorzystujące technologię LCD.

 

Lider rynku DLP Full HD

Optoma jest marką własną firmy Coretronic, największego na świecie producenta projektorów wykorzystujących technologię DLP. Mając wsparcie światowego lidera, Optoma zajęła w 2016 r. pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży modeli DLP o rozdzielczości Full HD na polskim rynku (według danych PMA Research).

Dostawca oferuje szeroki wybór projektorów odpowiadających na potrzeby małego i dużego biznesu, zaprojektowanych do instalowania w dużych firmowych pomieszczeniach, w instytucjach edukacyjnych i hotelach, w handlu detalicznym oraz stosowania w systemach Digital Signage. Specjalistyczna oferta stanowi także uzupełnienie dla całej gamy urządzeń stworzonych z myślą o domowej rozrywce.

Jeśli chodzi o rozdzielczość, projektory Full HD to tylko część portfolio Optomy, które zaczyna się od najtańszych modeli SVGA a kończy na profesjonalnej serii Proscene, obejmującej urządzenia WUXGA, zarówno lampowe jak i laserowe, o jasności od 3000 do 12000 ANSI i długim oraz ultra krótkim rzucie obrazu.