Jak trudno sobie wyobrazić biuro bez papieru, tak ciężko jest uwierzyć, że powszechne ostatnio doświadczenie pracy zdalnej, spowodowane koronawirusem, wyeliminuje w znacznym stopniu druk w domu i w firmach. Wręcz przeciwnie, analitycy rynkowi wskazują obecnie na rosnące znaczenie drukarek domowych. Nie tylko z powodu masowego przejścia na tryb pracy w modelu home office, ale także zdalnej nauki, która skutkuje koniecznością częstszego niż do tej pory drukowania materiałów lekcyjnych i kart pracy, zwanych codziennikami. Muszą być one wypełnione przez ucznia na papierze, a następnie zeskanowane lub sfotografowane i wysłane do nauczycieli. Poza tym, kiedy rodzina spędza w domu więcej czasu niż zwykle, drukarka może stać się ważnym elementem domowej rozrywki, ze względu na możliwość drukowania kolorowanek, wycinanek i podobnych materiałów.

Przedsiębiorcom, którzy obecnie niecierpliwie czekają na to, aby ich pracownicy mogli powrócić do firm i dawnego sposobu działania, druk jest i będzie wciąż potrzebny. Wskazują na to przeprowadzone przez Epsona w grudniu 2019 – jeszcze przed zmianami wymuszonymi przez COVID-19 – badania, w których aż 52,5 proc. respondentów z sektora MŚP stwierdziło, że w swoich firmach posługują się dokumentami i przekazywaniem informacji na papierze. Tym, co może się zmienić, szczególnie w niepewnych ekonomicznie czasach, jest natomiast samo podejście do inwestycji w rozwiązania drukujące. Argumenty niezawodności, wydajności i jakości wydruków mają szansę jeszcze silniej niż do tej pory przemówić do klientów. Tym bardziej, że są związane bezpośrednio z finansami firmy. Dodatkowo znaczenia nabierają kwestie ekologii i odpowiedzialności społecznej biznesu.

W tym kontekście bardzo ważna, zarówno dla klientów końcowych jak i resellerów, staje się współpraca z producentem, który wyznacza trendy w obszarze technologii i CSR (Corporate Social Responsibility). A takim właśnie dostawcą jest niewątpliwie Epson. Japoński producent stale dąży do zwiększania poziomu innowacyjności i dysponuje największym portfolio patentów w obszarze swoich głównych linii produktowych. Dodatkowo od lat angażuje się w promocję CSR, co znajduje odzwierciedlenie w działaniach mających na celu wyeliminowanie negatywnego wpływu jego procesów wytwórczych, produktów i usług na środowisko.

 

EcoTank od prekursora rynku

Rozwiązania drukujące Epsona – od tych konsumenckich, po bardzo wydajne systemy dla dużych przedsiębiorstw – bazują na technologii druku atramentowego. Zapewnia ona klientom wysoką wydajność i jakość wydruków, a jednocześnie jest zgodna z ideą zrównoważonego rozwoju i dbałości o kwestie ekologiczne. W przypadku odbiorców domowych, SOHO i małych firm sprawdzi się seria EcoTank z systemem stałego zasilania w atrament. Epson był pierwszym producentem, który zaoferował drukarki bez kartridży, za to z możliwością łatwego ręcznego uzupełniania tuszu. Obecnie jest też największym ich dostawcą na świecie. Wyprzedza przy tym konkurencję nie tylko pod względem doświadczenia i liczby modeli (w tym licznych rozwiązań do druku fotografii), ale także ich dostosowania do potrzeb firm.