EIZO od lat sukcesywnie rozwija ofertę profesjonalnych paneli na potrzeby wielu różnych segmentów rynku i do wyjątkowo różnorodnych zastosowań. Są wśród nich modele przemysłowe, a także przeznaczone do obsługi ruchu lotniczego, a nawet zaprojektowane do wymagającej pracy na statkach.

Linia urządzeń konwertujących sygnał IP

Po serii monitorów z wbudowanym konwerterem sygnału IP EIZO zaprezentowało wolnostojące urządzenie dekodujące  DuraVision DX0211-IP. Dekoder pracuje z monitorami innych firm, o różnych rozmiarach i rozdzielczościach, stanowi więc świetną wybór dla integratorów rozbudowujących istniejącą infrastrukturę. Urządzenie łączy się bezpośrednio ze switchem obsługującym kamery IP. Nie potrzebuje komputera PC, oprogramowania ani żadnego innego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację, zapewniając oszczędność czasu i pieniędzy. Jednocześnie takie rozwiązanie istotnie zmniejsza ryzyko awarii, gdyż eliminuje dużą ilość sprzętu potrzebnego w typowych konfiguracjach, by zarządzać obrazem. Umożliwia dekodowanie i kompresję wielu strumieni wideo z kamer IP i wyświetlanie ich w czasie rzeczywistym (można skonfigurować do 64 różnych kamer IP, w tym 4K).

Bezstratne kompresowanie i strumieniowanie wideo

Monitory EIZO są wykorzystywane na wieżach kontroli lotów i stanowiskach obsługi naziemnej na wielu lotniskach, w tym polskich. Analiza obrazu w środowiskach ATC ma charakter krytyczny, dlatego tak ważne są urządzenia transmitujące sygnał o wysokiej rozdzielczości. Jedną z nowości EIZO jest dwukanałowe urządzenie do bezstratnego kodowania i strumieniowania wideo. Re/Vue Pro Duo to pierwszy tego typu produkt na rynku – zapewnia kodowanie i strumieniowanie dwóch sygnałów wideo w rozdzielczości 4K. Re/Vue Pro Duo charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem bezstratnej kompresji wśród urządzeń tego typu – od 10?000:1 do 40?000:1 dla typowych danych ATC. Dzięki wysokiej kompresji zmniejsza się przepustowość potrzebna do przesyłania danych w sieci i ilość miejsca wymagana do ich przechowywania. Produkt z łatwością strumieniuje wideo z prędkością 60 klatek na sekundę (fps). W razie potrzeby tę wartość można ustawiać w zależności od tego, czy ważniejsza jest jakość obrazu, czy rozmiar danych.

Urządzenie można bez trudu zintegrować z rozwiązaniami innych producentów, np. integratorów systemów ATC i dostawców systemów nagrywających. Jest całkowicie niezależne od systemu operacyjnego i karty graficznej, dzięki czemu ewentualne zmiany systemu w żadnym stopniu nie wpływają na jego działanie. 
Re/Vue Pro Duo można ponadto używać w parze z EIZO SafeGuard, czyli rozwiązaniem do przechwytywania danych i zarządzania treścią, tworząc tym samym bezpieczny, kompleksowy system dostosowany do potrzeb użytkowników, jeśli chodzi o zarządzanie, analizę i dystrybucję danych na wieżach kontroli lotu, w centrach dowodzenia i ośrodkach szkoleniowo-symulacyjnych.

Obrazy na hybrydowych salach operacyjnych i w sieciach szpitalnych

System Caliop zapewnia zaawansowane zarządzanie dokumentacją pacjenta i archiwum plików wideo z sali operacyjnej. Oprogramowanie CuratOR Caliop jest instalowane na komputerze zintegrowanym z panelem CuratOR Surgical. Składa się z dwóch elementów funkcjonujących niezależnie od siebie. CuratOR Caliop vm to system zarządzania wideo, dzięki któremu użytkownik może z łatwością wybierać spośród podłączonych źródeł sygnału i korzystać z różnych urządzeń wyjściowych, takich jak monitory i sprzęt nagrywający. Z kolei CuratOR Caliop doc zapewnia zbieranie i dokumentowanie obrazów z wszystkich źródeł sygnału wideo obsługiwanych przez CuratOR Caliop w celach szkoleniowych, ubezpieczeniowych itp. Z kolei CuratOR Alipe to rozwiązanie, które można połączyć z oprogramowaniem Caliop, umożliwiające dostęp do wszystkich obrazów wideo z dowolnego miejsca. Składający się z kodera i dekodera system zapewnia prędkość transmisji wideo 10 GB/s. Służą do tego światłowody optyczne, które przesyłają dane na odległość do 10 km, dzięki czemu można połączyć z sobą nie tylko pomieszczenia, lecz także całe budynki. 

W ofercie EIZO są również urządzenia do obsługi sygnału wideo na salach operacyjnych, takie jak konwertery, rozdzielacze i rozwiązania umożliwiające transmisję sygnału wideo na dalsze odległości bez utraty jakości. Każde z nich wykorzystuje istniejące okablowanie sieciowe CAT 6 UTP bądź światłowód.

Więcej informacji:

Karolina Trojanowska, dyrektor marketingu, Alstor, k.trojanowska@alstor.com.pl, www.eizo.pl