Statystyki wyraźnie pokazują, że do grona graczy zalicza się coraz więcej użytkowników z różnych grup wiekowych. O ile kiedyś grali głównie młodzi mężczyźni, to obecnie elektronicznej rozgrywce z równym zapałem oddają się wszyscy: od dzieci po emerytów, i do tego niezależnie od płci. Na rynku sprzętu dla graczy cały czas notowany jest wyjątkowy wzrost sprzedaży, a coraz bardziej istotnym elementem stają się odpowiednie dla graczy projektory. Warto bowiem pamiętać, że nie każdy projektor sprawdzi się w takim zastosowaniu. Rolą dobrego resellera jest zatem idealne dobranie urządzenia do oczekiwań i potrzeb konkretnego klienta.

Immersja – słowo klucz

Terminem kluczowym do zrozumienia tego, dlaczego odpowiednio przygotowane gry stanowią tak znakomitą rozrywkę oraz tak bardzo sprzyjają relaksowi i oderwaniu się od rzeczywistości, jest „immersyjność”. Jest to cecha danego tytułu, która sprawia, że gracz zanurza się w świecie gry i na czas rozgrywki staje się jego częścią. Oczywiście to, czy dana gra jest immersyjna czy nie, zależy w znacznej mierze od jej twórców – scenarzystów, projektantów oraz grafików. Jednak nie mniej ważne jest to, jak owa rozgrywka zostanie „podana” użytkownikowi.

Zupełnie czym innym jest granie na niewielkim, kilkucalowym ekranie smartfona lub tabletu, czym innym sytuacja, gdy użytkownik korzysta z ekranu monitora lub telewizora, a czym innym wyświetlanie interfejsu gry na całej ścianie. W tym ostatnim przypadku cyfrowe obiekty mają realne gabaryty i nabierają cech rzeczywistych przedmiotów, miejsc i sytuacji. Taką możliwość immersji zapewnia jedynie odpowiedni projektor. Na szczęście na rynku można już znaleźć rozsądnie wycenione urządzenia tego typu, które spełniają oczekiwania współczesnych graczy. I to niezależnie od tego, czy preferują oni granie na komputerze PC, czy używają konsoli.

Firmą, która niejako wyspecjalizowała się w tworzeniu projektorów idealnie wręcz zaspokajających potrzeby współczesnych użytkowników domowych (w tym graczy), jest Epson, czyli de facto jeden z pionierów tego segmentu rynku. Urządzenia japońskiego producenta nadają się do grania jak mało które – spełniają bowiem kilka kluczowych w kontekście wyświetlania obrazu z gier kryteriów.

 

IFA, czyli idzie nowe

Na targach IFA 2018 japoński producent zaprezentował trzy nowe modele: EH-TW7400, EH-TW9400 i EH-TW9400W. Powstały z myślą o amatorach szeroko rozumianej domowej rozrywki (począwszy od filmów po granie), którzy ponad wszystko cenią sobie jakość obrazu. Te stosunkowo niedrogie urządzenia zapewniają szereg opcji podłączania oraz prostą konfigurację i umożliwiają użytkownikom cieszenie się zarówno magią dużego ekranu, jak i rozdzielczością 4K.