Dla klientów biznesowych jedną z kluczowych kwestii jest łatwość wdrożeń i zarządzania zabezpieczeniami. Staje się to szczególnie istotne w obliczu rosnącego deficytu specjalistów IT w przedsiębiorstwach i konieczności nadzorowania coraz bardziej wyszukanych narzędzi ochrony, które potrafią zapobiegać nowym, wyrafinowanym atakom.

Z tego względu specjaliści ESET opracowali narzędzie, które spełnia wspomniane oczekiwania. W październiku br. producent udostępnił chmurową konsolę do zarządzania firmowymi zabezpieczeniami – ESET Cloud Administrator. Jest przeznaczona dla systemów zawierających do 250 stanowisk. Umożliwia wdrożenie i konfigurację oprogramowania w kilka minut oraz zarządzanie nim z dowolnego miejsca przez przeglądarkę internetową. Wystarczy do tego komputer, smartfon lub tablet. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie ani sprzęt.

Za pomocą konsoli można w prosty sposób ustalać np. politykę bezpieczeństwa dla konkretnych urządzeń końcowych (zarówno pojedynczych, jak i całych grup). Administrator otrzymuje alerty w czasie rzeczywistym, dzięki czemu jest w stanie reagować na bieżąco. Raporty generowane są automatycznie, co pozwala na szybki przegląd stanu zabezpieczeń i wykrytych zagrożeń.

Cztery filary strategii

W sierpniu br. producent ogłosił wprowadzenie najnowszych wersji oprogramowania biznesowego, w których również nie brak innowacji. Jedną z nich jest zaawansowana heurystyka, wykorzystująca mechanizmy sztucznej inteligencji do detekcji zagrożeń. Generalnie nowe produkty zabezpieczają sieci firmowe różnej wielkości, chroniąc m.in. stacje robocze, serwery pocztowe i plików, środowiska wirtualne, bramy internetowe i urządzenia mobilne (dzięki MDM).

Wprowadzone do oferty rozwiązania umożliwiają producentowi realizację nowej strategii ochrony sieci firmowych, zgodnej z tzw. Gartner Carta. Składa się ona z czterech działań: przewidywania zagrożeń, zapobiegania im, reakcji na incydenty na podstawie analizy zdarzeń oraz wykrywania tych incydentów wraz z oceną poziomu ryzyka. Istotną rolę we współczesnej strategii ochrony firmy odgrywa również monitoring i analiza zagrożeń, minimalizujące ryzyko infekcji w przyszłości.

Licencjami, produktami i usługami ESET dla przedsiębiorstw da się zarządzać za pomocą jednej webowej konsoli przeznaczonej do systemu Windows lub Linux – ESET Security Management Center (jest to następca ESET Remote Administrator). Umożliwia ona administratorom nadzorowanie całej sieci chronionej rozwiązaniami ESET, w tym stacji roboczych, serwerów i smartfonów. Dzięki zautomatyzowanym narzędziom pozwala szybko reagować na incydenty. Umożliwia inwentaryzację sprzętu oraz automatyczne odtwarzanie obrazów i klonowanie systemów na nowych urządzeniach.

Korzyści dla resellerów ze sprzedaży rozwiązań ESET

  • Gwarancja najlepszej ceny dzięki rejestracji sprzedaży (od 25 licencji ESET),
  • atrakcyjna cena bezpośrednio od polskiego dystrybutora,
  • pomoc przy sprzedaży (konsultacje techniczne, zdalne prezentacje, bezpłatne testy rozwiązań),
  • wsparcie posprzedażowe (pomoc techniczna świadczona klientom, przypominanie o kończących się licencjach u klientów).

Dystrybutorem rozwiązań ESET w Polsce jest Dagma.