1 listopada 2015 r. Hewlett Packard podzielił się na dwie niezależne marki: HP Inc. oraz Hewlett Packard Enterprise. Pierwsza z nich zajmuje się tym, z czego producent ten był najbardziej znany – drukarkami oraz komputerami osobistymi. Nowo powstała marka HPE skupia się wyłącznie na technologii dla firm i organizacji, która nie jest zbyt dobrze znana większości użytkowników, ale za to szeroko wykorzystywana we wszystkich popularnych produktach i usługach. Dzięki tej właśnie technologii jesteśmy świadkami niezwykłego przyspieszenia, które nieodwracalnie zmienia IT, biznes oraz naszą codzienność. Zgodnie z Idea Economy obecnie świat zmienia się błyskawicznie, a przyszłość należy do najszybszych, gdyż o sukcesie lub porażce decyduje to, jak szybko jesteśmy w stanie zaadaptować się do nowych warunków działania. To powoduje, że cyfrowa transformacja staje się nieodzownym elementem strategii biznesowej.

Przedstawiciele i eksperci Hewlett Packard Enterprise zgodnie wskazują cztery kluczowe obszary transformacji, które zapewniają firmom i organizacjom przyspieszenie oraz technologiczny skok w przyszłość. Pierwszym takim obszarem jest...

 

...infrastruktura hybrydowa

Już dziś różnorodność aplikacji oraz ogrom danych wymaga różnych modeli działania dla osiągnięcia poszczególnych celów biznesowych. Ponadto coraz częściej szybkość dostarczania nowych produktów i usług decyduje o przewadze konkurencyjnej. Idealna infrastruktura – taka, która może podołać temu zadaniu – powinna zatem łączyć nowe rozwiązania z tradycyjnym IT, a także wykorzystywać prywatne i publiczne chmury danych, aby uzyskać maksymalną elastyczność oraz efektywność ekonomiczną. Przykładem takiego rozwiązania jest HPE Helion Hybrid Infrastructure, zastosowana z sukcesem przez 20th Century Fox. W tym przypadku HPE Helion Cloud System zwiększył przepustowość sieci ponad czterokrotnie, przyspieszył procesy produkcji i dystrybucji filmów o 38 proc. oraz zmniejszył koszty operacyjne funkcjonowania infrastruktury o 88 proc. w porównaniu z poprzednimi, tradycyjnymi rozwiązaniami.