Bardzo ważną dla odbiorców końcowych kategorią smart home jest monitoring i bezpieczeństwo domów oraz mieszkań. Tak wynika chociażby z ostatnich globalnych badań IDC. Nic dziwnego – tego, jakie znaczenie ma ochrona przed włamaniami czy zdarzeniami losowymi, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Proponując jednak klientom konkretne rozwiązanie, reseller musi posłużyć się dodatkowymi argumentami, związanymi z pracą samych urządzeń połączonych w jeden inteligentny system.

Tajemnica sukcesu tkwi w zaoferowaniu klientom rozwiązania kompleksowego, niezawodnego i odpowiadającego wielu potrzebom związanym z zabezpieczeniem posesji. W dodatku musi być ono łatwe w integracji i użytkowaniu. Prostotą obsługi, a jednocześnie wysoką funkcjonalnością i niezawodnością działania charakteryzuje się bezprzewodowy Ezviz Alarm Starter Kit A1. To rodzaj internetowego centrum alarmowego, składającego się z centralki eHub systemu HomeSense, która łączy się z różnymi czujnikami i pilotem do zdalnego sterowania.

Rozwiązanie bazuje na chmurze Ezviz i mobilnej aplikacji. Dzięki komunikacji Wi-Fi, zachodzącej pomiędzy poszczególnymi elementami systemu, właściciel posesji jest ostrzegany o niebezpieczeństwie w czasie rzeczywistym. Pod jego nieobecność informacje o nietypowych zdarzeniach mogą być przesyłane bezpośrednio na smartfon – wystarczy, aby pobrał aplikację Ezviz Mobile i utworzył konto, a następnie sczytał kod QR eHub A1 i dodał czujniki według wskazówek przewodnika głosowego. Jeśli system HomeSense uzupełni się dodatkowo o kamerę Mini O, powiadomienie alarmowe na telefon zostanie wzbogacone w wideoweryfikację zdarzenia.

System HomeSense można rozszerzać o różne czujniki, w zależności od potrzeb. A zatem…

…czujnik T6 odczytuje precyzyjnie otwarcie drzwi, okien, a także szaf i szuflad. Jakikolwiek ruch względem ustawionej pozycji neutralnej powoduje wysłanie sygnału alarmowego do centralki i dalej na smartfon właściciela domu.

…wewnętrzna syrena bezprzewodowa T9, działająca w częstotliwości 868 MHz, generuje alarm optyczny i akustyczny – na poziomie 85 dB (w odległości 3 m). Współpracuje z centralką A1 oraz z innymi elementami systemu HomeSense, a także kamerami Ezviz.

…czujnik ruchu PIR T1 działa na podczerwień i wykrywa intruza wchodzącego do strefy chronionej z wykluczeniem zwierząt domowych o wadze do 25 kg.

…czujnik zalania T10 można zamontować w każdym miejscu, gdzie możliwy jest wyciek wody: w łazience, pralni, otoczeniu akwarium itp. Na pierwszy sygnał o zalaniu czujnik T10 aktywuje alarm w eHub A1.

Integralnym elementem systemu Ezviz HomeSense jest pilot K2 do sterowania zdalnego centralką A1, z funkcją wysyłania powiadomień o sytuacji awaryjnej. Na pilocie znajdują się przyciski umożliwiające sterowanie różnymi trybami: włączeniem//wyłączeniem systemu, włączeniem częściowym i wyciszeniem alarmu.

 

A1 Alarm Starter Kit

- łatwa instalacja, wygodna konfiguracja sieci,
- możliwość podłączenia do 32 czujników bezprzewodowych,
- przewodnik głosowy wspomagający konfigurację systemu,
- podłączenie do kamery umożliwia natychmiastową wideo -
weryfikację alarmu,
- zdalna obsługa systemu za pomocą mobilnej aplikacji Ezviz
na smartfon,
- wielofunkcyjny pilot do sterownia centralką na miejscu,
- rozwiązanie od światowego gracza na rynku smart home.

Więcej informacji na stronie www.ezviz.eu.

 

Informacje dla partnerów
Tomasz Kowalewski, regionalny menedżer sprzedaży,
tel. 726-070-411, tomasz.kowalewski@hikvision.com