Producent, który w Polsce kojarzony jest głównie ze sprzętem dla rynku konsumenckiego, od pewnego czasu inwestuje w rozwój sektora biznesowego. Odpowiednie rozwiązania chce oferować odbiorcom końcowym za pośrednictwem kanału partnerskiego. W pierwszym etapie zamierza zwiększyć sprzedaż systemów telewizji hotelowej, a także rozwiązań Digital Signage. W dłuższej perspektywie planuje umocnienie pozycji na wyspecjalizowanych rynkach, jak np. transport, edukacja, medycyna, rozrywka czy szeroko rozumiany rynek korporacyjny. Robert Buława, Information Displays Sales Director w LG, podkreśla, że firma już teraz dysponuje znaczącym potencjałem w zakresie obsługi biznesu.

– Mamy kompletne portfolio, autorskie technologie, jak panel IPS i technologia OLED, dysponujemy własnymi fabrykami, działami wsparcia sprzedaży, a także zespołem technicznym, marketingowym, inżynierskim. Cały czas inwestujemy przy tym w badania i rozwój. Jesteśmy w stanie niezależnie kreować rozwiązania, produkować je i dostarczać na rynek. To doskonały punkt wyjścia, biorąc pod uwagę odbiorców z segmentu przedsiębiorstw – podkreśla Robert Buława.

Portfolio działu biznesowego LG ma być oparte na różnorodnych produktach, zarówno atrakcyjnie spozycjonowanych cenowo monitorach, jak i na unikalnych rozwiązaniach przeznaczonych dla ścian wielomonitorowych, wyświetlaczach OLED, LCD stretch i high brightness. Podczas lutowych targów ISE producent zaprezentował ścianę złożoną z 55-calowych wyświetlaczy, w której odległości między ekranami wynosiły tylko 1,2 mm. To jedyne takie rozwiązanie na rynku, a jego produkcja rusza już w tym roku.

W niedługim czasie LG chce się stać ważnym graczem, jeśli chodzi o produkcję i sprzedaż modułów LED zarówno do instalacji indoor, jak i outdoor. W trakcie targów ISE po raz pierwszy przedstawiło innowacyjny, transparentny LED – działający jak folia – który można zainstalować np. na szybie biurowca. Specjaliści producenta zauważają także potężny wzrost sprzedaży produktów konsumenckich z grupy premium, bazujących na technologii OLED. Ta sama technologia ma odnieść w niedalekiej przyszłości sukces na rynku rozwiązań dla biznesu. Wyświetlacze przypadną do gustu klientom, dla których odwzorowanie kolorów jest kluczowe, a których oczekiwania przestaną spełniać panele LCD. Obecnie jest czas na edukację odbiorców w tym zakresie.

Jej właśnie posłuży showroom, który wkrótce zostanie otwarty w warszawskiej siedzibie producenta. Jak deklaruje Rober Buława, ma to być funkcjonalne miejsce dla integratorów i ich kontrahentów, w którym można zobaczyć rozwiązania LG w akcji, a także przestrzeń do spokojnej rozmowy na temat współpracy. Oprócz sprzętu zainstalowanego na stałe w pokoju pokazowym do dyspozycji partnerów jest już cała gama urządzeń demo.

 

Dla IT i AV
LG chce budować kanał sprzedaży, opierając się na doświadczonych integratorach IT i AV docierających do klientów, którzy poszukują zaawansowanych technicznie rozwiązań. Aby zapewnić im dobry kontakt z działem biznesowym, zatrudniono osobę odpowiedzialną za marketing produktów B2B i działania skierowane do kanału. Wzmocniono też zespół handlowy. Producent zwraca szczególną uwagę na odpowiednie wsparcie przed- i posprzedażne oraz rozwój oferty szkoleniowej (warsztaty już się odbywają). W przygotowaniu jest program partnerski i strona internetowa poświęcona rozwiązaniom biznesowym. Niedługo zaczną funkcjonować odpowiednie konta w mediach społecznościowych. Znakomita część prac związanych z organizacją działu biznesowego ma zostać sfinalizowana wraz końcem drugiego kwartału br.

Producent podpisuje też umowy o współpracy z innymi globalnymi markami. Realizuje już kontrakt z Cisco, dzięki któremu partnerzy obu koncernów mają dostęp do bundle’a systemu wideokonferencyjnego Cisco i monitorów LG w specjalnej cenie. Ściśle kooperuje z firmą Crestron. Tego typu sojusze mają sprawić, że rozwiązania koreańskiego producenta staną się jeszcze bardziej komplementarne i atrakcyjne dla partnerów i ich klientów.

 

Kontakt dla partnerów: information.display@lge.pl
Tel. BOK (+48) 801 801 054