Coraz więcej przedsiębiorstw z segmentu MŚP dostrzega konieczność wprowadzenia do infrastruktury technologii flash, pamięci masowej definiowanej programowo czy rozwiązań hiperkonwergentnych. Ich obecność przyspiesza działanie firmowych aplikacji, ogranicza koszty i generalnie skraca czas wprowadzania nowych produktów na rynek, co odpowiada kluczowym potrzebom współczesnych firm. Dla mniejszych klientów czy organizacji z ograniczonymi budżetami skuteczną barierą w tego typu implementacjach jest cena. HPE właśnie z myślą o tym wprowadziło na rynek macierz StoreVirtual 3200. Ma ona funkcje charakterystyczne dla produktów klasy enterprise i dostępna jest już w cenie od 6 tys. dol. za produkt w podstawowej konfiguracji.

 

Sprawdzone oprogramowanie na nowej platformie

StoreVirtual 3200 to nowa wersja definiowanej programowo macierzy StoreVirtual, która doczekała się już około 200 tysięcy wdrożeń na całym świecie. Przykładem z polskiego  rynku może być zastosowanie tego rozwiązania w firmie Intertoll, zajmującej się eksploatacją, utrzymaniem oraz poborem opłat na autostradzie A1. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na optymalizację procesów związanych z zarządzaniem pamięcią masową oraz jej utrzymaniem przy użyciu rozwiązania HPE.

 

Tomasz Melion

 

Senior Product Manager Tech Data, Azlan

Przygodę z rozwiązaniem StoreVirtual klient końcowy może zacząć już od darmowej jednoterabajtowej licencji VSA dodawanej za darmo do serwerów ProLiant (bądź bardziej rozbudowanych wersji), umieszczając je na wolnych zasobach dyskowych. W miarę upływu czasu, unowocześniając infrastrukturę i podnosząc jej wydajność, klient będzie chciał dokupić przeznaczoną do tego celu fizyczną macierz. Zainstalowanie początkowo samego oprogramowania to świetny pretekst dla integratora, aby wrócić do klienta i zaproponować mu w dalszej kolejności pełne fizyczne rozwiązanie. Dzięki temu klient zyska dużo więcej funkcji, które z początku, zanim poznał produkt, mogły mu się wydawać niepotrzebne. Przedsiębiorstwa, które znają już StoreVirtual, na pewno zainteresują się stworzoną dla niego platformą sprzętową. Partnerzy mogą liczyć na wszechstronną pomoc specjalistów Azlana, również w zakresie prezentowania całego rozwiązania odbiorcom końcowym.

 

Rozwiązanie HPE StoreVirtual jest znane na rynku i sprawdzone przez klientów – mówi Tomasz Melion, Senior Product Manager w Azlanie. – Obecnie stworzono dobrze do niego dostosowaną, elastyczną i skalowalną platformę sprzętową, dzięki czemu przedsiębiorstwa MŚP, które coraz chętniej wchodzą w świat pamięci i systemów zdefiniowanych programowo, mogą korzystać z pełnej funkcjonalności rozwiązania, dostosowując je do bieżących potrzeb.

Pamięć masowa StoreVirtual 3200 została zbudowana w oparciu o 64-bitową architekturę ARM i rozwiązanie Network RAID. Ma funkcje kopii migawkowych, dynamicznej alokacji przestrzeni oraz replikacji. Na komponowalną architekturę rozwiązania składa się system StoreVirtual, oprogramowanie VSA przystosowane do pracy na serwerach ProLiant, urządzenia hiperkonwergentne HPE i HPE Synergy. Produkt zapewnia klientom elastyczność  potrzebną do konsolidacji obciążeń, dodawania pamięci flash oraz skalowania wedle wymagań. HPE StoreVirtual 3200 uruchamia się bardzo szybko (w czasie liczonym w minutach). Proste jest też zarządzanie macierzą, dlatego w większości wypadków klient końcowy nie będzie wymagał szkolenia. Nieskomplikowana obsługa dotyczy również funkcji analitycznych działających w chmurze oraz narzędzi do planowania pojemności.

Co ważne, rozwiązanie wzmacnia odporność firmowej infrastruktury na awarie. Ma wbudowane wsparcie dla ponad 2 tys. kopii migawkowych, co zapewnia bardzo szybkie odtwarzanie systemu po awarii. Narzędzia takie jak HPE StoreVirtual Migration Manager ułatwiają wprowadzenie nowej technologii i ograniczają ryzyko związane z migracją obciążeń.

Kalendarium szkoleń związanych z HPE StoreVirtual 3200

wydarzenia organizowane przez HPE

19 – 22 września – szkolenie techniczne dla partnerów z warsztatami; w części storage głównym tematem będzie rozwiązanie StoreVirtual

Roadshow z pokazem demo:

13 września – Poznań

27 września – Trójmiasto

11 września – Kraków

28 września – webinarium dla klientów końcowych

 
StoreVirtual 3200 w Azlanie

Rozwiązanie HPE dystrybutor wprowadził do oferty pod koniec sierpnia, zapewniając jednocześnie szerokie wsparcie szkoleniowe parterom zainteresowanym jego zakupem. Inżynierowie Azlana zaoferują wkrótce integratorom szereg szkoleń, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych, związanych z nową wersją pamięci masowej.

Azlan od września dysponuje egzemplarzem demo macierzy StoreVirtual 3200 – mówi Aleksandra Posiada, Storage Category Manager w Hewlett Packard Enterprise. – Ma więc odpowiedni sprzęt do tego, aby organizować warsztaty stacjonarne, podczas których partnerzy będą mogli „pobawić się” rozwiązaniem, a także wypożyczyć je dla swoich klientów. Poza tym dystrybutor ma solidne zaplecze specjalistów, do których partner, w razie jakichkolwiek pytań związanych z produktem i jego wdrożeniem, będzie mógł się zwrócić.

Dystrybutor myśli nie tylko o tych partnerach, którzy mają już doświadczenie w sprzedaży produktów storage’owych klientom i współpracują z nim w tym zakresie. Firmom IT, które do tej pory nie kupowały tych rozwiązań w Azlanie, proponuje specjalne promocje i bonusy. Natomiast integratorzy ze statusem Business Partnera HPE, mający klienta końcowego zainteresowanego wdrożeniem macierzy w swojej firmie, otrzymają specjalne ceny projektowe.

HPE ze swojej strony również podejmuje szereg działań, które mają ułatwić integratorom sprzedaż StoreVirtual 3200. Producent wprowadzi niebawem program zakupów tych rozwiązań w wersji demo, w atrakcyjnej cenie. Biznes partnerów związany z nową macierzą wspomoże też wkrótce program Cash Back (z powodzeniem oferowany już przez HPE w przypadku innych grup), polegający na naliczaniu zwrotów pieniężnych za sprzedaż klientom końcowym nowych produktów.    

 

Aleksandra Posiada

 

Storage Category Manager Hewlatt Packard Enterprise

Szybko dostosowujemy nasze portfolio do potrzeb małych i średnich firm. Mniejsi integratorzy obsługujący przedsiębiorstwa z segmentu MŚP mogą więc proponować produkty HPE swoim klientom bez obawy, że zostaną one odrzucone ze względów kosztowych. Również nasz program partnerski został dostosowany do mniejszych integratorów. Ci, mając już podstawowy status Business Partnera, szybciej mogą odczuć korzyści, które wcześniej były przewidziane dla firm IT plasujących się na wyższych poziomach.