Monitory EIZO z wbudowanym dekoderem IP z serii DuraVision nie wymagają podpięcia do komputera. Sygnał wyświetlany może być nawet z 16 różnych kamer IP. System gotowy jest do pracy bezpośrednio po podłączeniu panelu do sieci. Takie właśnie rozwiązanie wdrożono w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju. Służby więzienne szukały ekranu do zastosowania w pokoju oddziałowego w jednym z pawilonów mieszkalnych zakładu. Po przeprowadzeniu niezbędnych testów zdecydowano się na 23-calowy monitor EIZO DuraVision FDF2304W-IP.

Przesądziła możliwość użytkowania bez potrzeby podłączenia do stacji roboczej. Poza tym poszukiwaliśmy urządzenia, które stanowi kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie nadzoru wizyjnego. Bardzo ważnym czynnikiem była oczywiście niezawodność, bo sprzęt musi u nas pracować w trybie ciągłym – mówi kpt. Mariusz Bujak, starszy inspektor ds. informatyki i łączności.

W przypadku modelu DuraVision FDF2304W-IP podłączanie nowych kamer, nadawanie uprawnień użytkownikom i zarządzanie obrazem z kamer IP możliwe jest bezpośrednio za pomocą monitora bądź przez przeglądarkę internetową. Zapewnia to osobie monitorującej dużą swobodę. Ponadto ma ona możliwość oglądania tylko wyświetlanych obrazów, dzięki czemu skupia się wyłącznie na swojej pracy. Przy okazji zablokowany jest też dostęp nieupoważnionych osób do danych wrażliwych.

Profesjonalny duet

Obecnie w ofercie EIZO są dwa modele monitorów z dekoderem IP: 46-calowy DuraVision FDF4627W-IP oraz 23-calowy DuraVision FDF2304W-IP. Umożliwiają podłączenie kamer monitoringu wizyjnego i telewizyjnych systemów dozoru oraz dobrze integrują się z istniejącymi systemami bezpieczeństwa lub systemami zarządzania sygnałem wideo (VMS). Monitory przeznaczone są do pracy ciągłej 24/7  i charakteryzują się niezawodnością. Objęto je 5-letnią gwarancją producenta.

Ochrona danych a obraz z kamer

W niektórych przypadkach użytkownicy muszą mieć podgląd obrazu na żywo, bez funkcji archiwizacji danych, co zapewniają  im monitory EIZO z dekoderem IP. Operator nie ma dostępu ani możliwości eksportu strumieni wideo. Potencjalne obszary zastosowań obejmują: szpitale, więzienia, przestrzenie publiczne, stanowiska kas, działy obsługi klientów i wszelkie systemy bezpieczeństwa.

Edge recording a transmisja obrazu wideo na żywo

Gdy wykorzystywane jest zdecentralizowane rozwiązanie do zapisu danych, wyświetlanie obrazu wideo na żywo stanowi wyzwanie. Potrzebne jest specjalne oprogramowanie bądź strumienie danych muszą być ściągane z chmury, co generuje dodatkowy ruch na złączu internetowym. W przypadku monitorów EIZO z dekoderem IP możliwe jest bezpośrednie przekazywanie podglądu z kamer, niezależnie od urządzenia zapisującego.

Najwyższa jakość obrazu

Monitory do systemów telewizyjnego dozoru cechują wyjątkowo szerokie kąty widzenia, co gwarantuje optymalną jakość obrazu w każdych warunkach. Dzięki dużemu zakresowi regulacji jasności może być ona optymalnie dostosowana do sytuacji, niezależnie czy monitor działa w ciemnym pomieszczeniu, czy w zmieniających się warunkach oświetleniowych. Na zwiększenie widoczności obrazów ma również wpływ specjalna powłoka antyrefleksyjna stosowana w panelach LCD EIZO.

Niskie koszty TCO

Monitory z dekoderem IP zaprojektowano w taki sposób, by nie wymagały czynności konserwacyjnych. Mają zabezpieczenia chroniące je przed dostępem osób niepowołanych. Nie potrzebują skanerów antywirusowych, aktualizacji zabezpieczeń, systemu operacyjnego ani licencji. To wszystko ogranicza wydatki związane z czynnościami serwisowymi i zapobiega przestojom.

Dystrybutor wypożycza wybrane modele monitorów EIZO na testy, wychodząc z założenia, że kilkudniowe korzystanie ze sprzętu, poznanie jego możliwości i porównanie z aktualnie używanym pozwoli klientom dokonać właściwego wyboru.

 

Więcej informacji:
Elżbieta Jędryka, Business Development Manager, Monitory EIZO DuraVision, e.jedryka@eizo.pl, www.eizo.pl