Coraz większe znaczenie cyfryzacji wymusza ogromne zmiany w sposobie działania i zakresie funkcji urządzeń drukujących. Wprowadzona w bieżącym roku na rynek seria – Ricoh IM C2000(A)/IM C2500(A), IM C3000(A)/IM C3500(A), IM C4500(A)/IM C5500(A), IM C6000 – to zupełnie nowa generacja kolorowych, inteligentnych urządzeń drukujących A3. Stworzono ją z myślą o nowoczesnym środowisku pracy. Poszczególne modele wyposażono w pakiet funkcji zapewniających wysoki standard bezpieczeństwa danych, nowy dotykowy panel sterowania oraz platformę AlwaysCurrent Technology, dzięki której użytkownik uzyskuje natychmiastowy dostęp do aktualizacji i najnowszych aplikacji. To rozwiązanie umożliwia sukcesywne rozszerzanie możliwości nowej generacji inteligentnych MFP. Z kolei za sprawą nowej platformy Ricoh Intelligent Support producent wprowadza również zupełnie nową jakość w obszarze opieki serwisowej.

Ricoh Intelligent Support

Ricoh Intelligent Support to innowacyjna platforma monitorująca stan urządzeń i umożliwiająca zdalne wykonywanie niektórych zadań serwisowych. System wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne i bazuje na zaawansowanej analizie danych. Zapewnia to bardzo precyzyjną kontrolę poprawności przebiegu wszystkich procesów i znaczne obniżenie ryzyka wystąpienia awarii.

Platforma Ricoh Smart Integration

Platforma Ricoh Smart Integration daje dostęp do szerokiego pakietu aplikacji, dzięki którym na urządzeniu drukującym można korzystać z wielu popularnych usług chmurowych. Ułatwia to bezpieczne współużytkowanie dokumentów i zapewnia lepszą ich dostępność. Usługa Ricoh Smart Integration jest oferowana w wygodnym modelu abonamentowym. Aplikacje aktywowane są w prosty sposób bezpośrednio z urządzenia i dostępne od ręki.

Prostota obsługi

Najnowszą generację japońskich inteligentnych MFP wyróżnia prostota obsługi. Panel dotykowy działa na podobnej zasadzie jak telefon lub tablet, a samo menu jest proste i przejrzyste. W razie potrzeby można je personalizować, aby wyświetlało jedynie najczęściej używane funkcje. Ponadto spójny interfejs na wielu urządzeniach marki Ricoh sprawia, że użytkownik uczy się ich obsługi tylko raz. Co ważne, inteligentny panel sterowania prowadzi go krok po kroku podczas wykonywania rutynowych czynności, takich jak np. wymiana tonera.

Ekologia

Japońscy inżynierowie z Ricoha zadbali, aby nowe MFP nie generowały wysokich kosztów, umożliwiając oszczędzanie energii oraz obniżenie emisji CO2. Funkcja Auto off timer zapewnia automatyczne ustawienie godziny wyłączenia maszyny. Z kolei czujnik ruchu wybudza panel sterowania, gdy wykryje, że do urządzenia podchodzi użytkownik. Dzięki temu MFP zużywa mniej energii elektrycznej, a mimo to nie trzeba długo czekać, aż będzie gotowe do pracy. Warto podkreślić, że obudowy wszystkich modeli stworzono z materiałów, które można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać do wyprodukowania innych urządzeń.

 

Bezpieczeństwo danych

System uwierzytelniania do urządzeń – produkty marki Ricoh oferują w standardzie narzędzia do uwierzytelniania dostępu do MFP.
System operacyjny Ricoh i cyfrowy podpis – dzięki niemu na MFP można zainstalować tylko zatwierdzone aplikacje, a zanim każda z nich zacznie działać, musi zostać zaaprobowana cyfrowym podpisem.
IEEE 2600 – urządzenia drukujące marki Ricoh są zgodne z tym standardem. Oznacza to, że zapewniają kontrolę dostępu, szyfrowanie danych na dysku twardym, szyfrowanie połączenia i nadpisywanie danych.
Trusted Platform Module – umożliwia sprawne szyfrowanie i chroni ważne dane przed nieuprawnionymi osobami.

Urządzenia drukujące przetwarzają obraz dokumentu na wewnętrznym dysku twardym. Dzięki Ricoh Data Overwrite Security Solution te dane są na bieżąco nadpisywane przed rozpoczęciem następnego zadania, a w wypadku nieuprawnionego dostępu do dysku twardego drukarki będą niewidoczne.