Najważniejsza trafiła do rąk Daniela Drzewińskiego, prezesa Max Computers, który odebrał wczoraj nagrodę w kategorii Postać Rynku IT, przyznaną przez czytelników CRN Polska w ramach plebiscytu przeprowadzonego za pośrednictwem portalu CRN.pl. Zasłużenie, o czym świadczą między innymi wyniki spółki. Podczas gdy obserwatorzy rynku wieszczyli definitywny koniec subdystrybutorów, zespół „Maksa” zwiększał przychody ze 110 mln zł w 2010 r. do około 0,5 mld zł w ubiegłym roku. W tzw. międzyczasie centrala firmy przeprowadziła się do nowego, większego biura i magazynu. Jak mówi Daniel Drzewiński, na polskim rynku IT jest miejsce dla różnego rodzaju biznesów.

– Działam w tej branży od 20 lat i wiem, co mówię. Spokojnie mogą rozwijać się dystrybutorzy specjalizowani, jak również broadlinerzy. Jednak ani jedni, ani drudzy nie mają w ofercie wszystkiego. Za to my, dzięki otwartości we współpracy z różnymi dostawcami, oferujemy dostęp do wszystkich produktów na rynku – podkreślał w rozmowie z CRN Polska tegoroczny laureat prestiżowej nagrody branżowej przyznawanej od 1998 r.

Swój dzień miał też w czwartek Krzysztof Szubert, minister ds. cyfryzacji w Gabinecie Cieni Business Centre Club (jak również prezes Connect Distribution). Otrzymał tytuł Postaci Rynku IT od redakcji CRN Polska za podjęcie się roli rzecznika przedsiębiorców i obywateli, którym zależy na sprawnej oraz sensownej informatyzacji kraju. Jak sam przyznał, nie mógł już patrzeć na to, ile błędów i niepotrzebnych decyzji podejmują osoby odpowiedzialne za cyfryzację naszego kraju. Zaangażował się więc w prace Gabinetu Cieni BCC.

Pomyślałem, że mogę przyczynić się do poprawy tej frustrującej mnie sytuacji. Nawet nie jako decydent, ale właśnie doradca, działacz społeczny. Poświęcam na to wieczory, weekendy, ale czasem także dni robocze. Dokumenty tworzone przez Gabinet Cieni BBC trafiają do najważniejszych osób w państwie. Mam nadzieję, że kiedyś przyniesie to pozytywne skutki dla kraju – wyjaśnia Krzysztof Szubert. 

Obaj zdobywcy tegorocznych tytułów Postaci Rynku IT odebrali niecodzienne statuetki w kształcie figurek 3D obrazujących... ich samych. Wcześniej musieli oczywiście poddać się „skanowaniu” przez specjalistów z firmy Twin3D.

Producent, dystrybutor, handlowiec!

Na tegorocznej gali zasłużony tytuł Producenta Roku 2014 otrzymał Andrzej Sowiński, dowodzący polskim oddziałem Lenovo. Pod jego kierownictwem producent odniósł duży sukces na naszym rynku pecetów. Tak duży, że Andrzej Sowiński kilka tygodni temu odebrał od swoich szefów nagrodę dla najlepszego lokalnego szefa Lenovo w całym regionie EMEA. Potwierdzenie tego sukcesu w kolejnych latach będzie dużym wyzwaniem ze względu na poszerzenie portfolio o nowe produkty: serwery IBM (obecnie Lenovo) oraz mające zadebiutować w tym roku smartfony (producent przejął w tym celu część telefoniczną Motoroli).

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z gali Tech Trendy Biznes. http://www.crn.pl/galerie/konferencje/tech-trendy-biznes-2015.

Warto również posłuchać audycji naszego patrona medialnego – radiowej Trójki: <posłuchaj>