X216 to monitor poglądowy z matrycą IPS o przekątnej długości 21,3 cala przeznaczony do wyświetlania różnego rodzaju badań medycznych. Jako pierwszy model z serii MX wykorzystuje autorską technologię EIZO o nazwie Hybrid Gamma PXL, która automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Dzięki temu obrazy monochromatyczne wyświetlane są zgodnie ze standardem DICOM Part 14, a obrazy kolorowe zgodnie ze standardem Gamma 2.2. W efekcie radiolog może wygodnie oglądać wszystkie badania na jednym ekranie. Producent zadbał również o zmniejszenie obudowy monitora – MX216 jest o 3,4 mm węższy, 22,7 mm niższy i 45,5 mm płytszy od swojego poprzednika, wobec czego łącznie zajmuje o 23 proc. mniej miejsca na biurku.

EIZO nie ogranicza się do doskonalenia samych monitorów. Aby dodatkowo usprawnić pracę lekarzy i wspomóc proces diagnostyczny, producent stworzył aplikację Work-and-Flow współpracującą z najnowszymi monitorami medycznymi z serii MX, GX i RX, na których zainstalowano darmowe oprogramowanie RadiCS LE.  Work-and-Flow oferuje szereg funkcji ułatwiających zapanowanie nad stale rosnącą liczbą obrazów medycznych, zwłaszcza w kontekście diagnostyki.

Narzędzia dostępne w ramach Work-and-Flow to m.in.: Point-and-Focus, Hide-and-Seek oraz Switch-and-Go. Funkcja Point-and-Focus umożliwia zaznaczenie wybranych obszarów obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Hide-and-Seek służy natomiast do szybkiego chowania i pokazywania okna PiP (Picture in Picture). W tym celu wystarczy przesunąć kursor do krawędzi ekranu albo nacisnąć odpowiedni klawisz skrótu. Dzięki temu można wyeliminować dodatkowy monitor, nie rezygnując z szybkiego przeglądania raportów czy danych pacjenta. Z kolei Switch-and-Go to funkcja zapewniająca obsługę dwóch komputerów jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Lekarz może również przełączać sygnały między stacjami roboczymi i nie musi za każdym razem zmieniać urządzeń peryferyjnych. Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną w obsłudze przestrzeń roboczą.

Zainstalowanie oprogramowania Radi CS LE umożliwia nie tylko korzystanie z funkcji Work-and-Flow, ale również sparowanie funkcji Image Rotation Plus z wbudowanym czujnikiem grawitacji monitora. Dzięki temu obraz będzie automatycznie wyświetlany w pionie lub w poziomie w zależności od orientacji ekranu.

Kolejne narzędzie stworzone specjalnie dla diagnostów to lampa RadiLight, montowana z tyłu obudowy w modelach RadiForce. Jej światło pada bezpośrednio na ścianę znajdującą się za monitorem, rozpraszając podświetlenie ekranu i zapobiegając zmęczeniu wzroku podczas pracy w zaciemnionych pomieszczeniach. Dołączona do RadiLight mniejsza lampka RadiLight Focus ułatwia natomiast czytanie papierowych dokumentów, pisanie na klawiaturze lub korzystanie z innych narzędzi na stanowisku diagnostycznym. Obie lampy włącza się i wyłącza jednym przyciskiem, a jasność tylnej lampy RadiLight można ponadto regulować – dzięki temu lekarz swobodnie dopasuje oświetlenie do swoich potrzeb.

Wybierając monitory medyczne EIZO, klient otrzymuje nie tylko wysokiej jakości sprzęt dopracowany w najdrobniejszych szczegółach: od czujników kalibracji i obecności przez technikę poprawy ostrości i funkcję korekcji dryftu aż po antyodblaskową powłokę, regulowaną stopkę i szeroki wybór złączy sygnałowych. Sprzętowi towarzyszą również praktyczne akcesoria i zaawansowane oprogramowanie, które na każdym kroku wspierają pracę lekarzy.

 

Więcej informacji www.eizo.pl.

Kontakt dla partnerów

Paweł Waszniewski, Product Manager EIZO, p.waszniewski@alstor.com.pl.