Nikogo nie dziwi już widok nauczycieli i uczniów z urządzeniami mobilnymi w dłoniach. Powszechne wykorzystanie tabletów lub smartfonów w celach edukacyjnych niesie ze sobą konieczność zapewnienia stabilnej i szybkiej sieci bezprzewodowej. To nie lada wyzwanie dla placówek, w których przebywają setki lub nawet tysiące użytkowników. Potrzebują one infrastruktury zbudowanej na bazie wydajnych oraz niezawodnych urządzeń sieciowych.

Łączność

Extreme Networks do takich zastosowań proponuje punkty dostępowe WiNG 7632, działające w standardzie 802.11ac Wave 2. Są one znacznie szybsze od sprzętu poprzedniej generacji oraz uniwersalne, dlatego mogą z nich korzystać posiadacze zarówno starszych modeli urządzeń, jak i najnowszych smartfonów. Punkty dostępowe Extreme Networks oferują szeroki zestaw funkcji dzięki systemowi operacyjnemu WiNG. Charakteryzuje się on możliwością automatycznego wyboru kanału i zdolnością adaptacji do zmiennego środowiska, co zapewnia bezproblemowy dostęp do sieci pracownikom szkół, uczniom oraz gościom.

Innym rozwiązaniem Extreme Networks, szczególnie korzystnym dla uczelni z większą liczbą użytkowników sieci oraz bardziej zaawansowanymi potrzebami, jest Extreme Fabric Connect. Poprzez wirtualizację sieci Fabric upraszcza działanie infrastruktury, a jednocześnie zapewnia większą elastyczność administratorom. Za pomocą tego narzędzia można uniknąć błędów w konfiguracji oraz prosto i bezpiecznie wdrożyć dowolne usługi sieciowe. Dzięki temu placówka jest w stanie zaoferować nowe możliwości edukacyjne, które znacznie podnoszą jej prestiż.

 

Extreme Networks AP 7632