Zaawansowane narzędzia z obszaru AV wspomagają realizację codziennych obowiązków, m.in. usprawniają kontakt z klientami i współpracownikami, a także zapewniają efektywną pracę grupową i zdalną. Przykładem wykorzystania nowoczesnych rozwiązań audiowizualnych w przestrzeni biurowej jest siedziba Tesko Steel w Rybniku. Projekt zrealizowało przedsiębiorstwo Inter Service Rybnik, we współpracy z firmą Veracomp.

 

Realizację projektu przybliża krótki film

 

 

Profil klienta 

Działająca od 25 lat spółka Tesko Steel specjalizuje się w przemysłowym cięciu i sprzedaży blach. Swoje produkty dostarcza do wiodących producentów sprzętu AGD, branży automotive i do sektora przemysłowego w całej Europie. W ramach grupy, wraz ze swoją spółką zależną Tesko Steel Logistic, prowadzącą działalność spedycyjno-logistyczną, firma zatrudnia ponad 300 pracowników i dysponuje 85 własnymi samochodami ciężarowymi. Dzięki temu jest jednym z największych zakładów produkcyjnych działających w Rybniku, w całości z polskim kapitałem. 

W Tesko Steel stawiamy na innowacje. Inwestujemy nie tylko w nowe linie produkcyjne i powierzchnie magazynowe. Mamy świadomość tego, że firma to przede wszystkim ludzie. Z tego względu staramy się zapewnić pracownikom jak najlepsze warunki pracy, czego przykładem jest nowy budynek biurowy z salami szkoleniowo-konferencyjnymi – mówi Tomasz Niemczyk, wiceprezes ds. finansów Tesko Steel. 

Potrzeby klienta 

W 2019 r. oddano do użytku nowy budynek biurowy, w którym zaplanowano wiele udogodnień dla pracowników. Nowoczesne środowisko wymagało wdrożenia wielu innowacji – przede wszystkim takich, które sprzyjają kreatywnej pracy, zapewniają elastyczne wykorzystywanie powierzchni, a także pozwalają pracownikom na chwilę relaksu. Jednym z kluczowych aspektów tej inwestycji było zaprojektowanie i wyposażenie nowoczesnych sal multimedialnych.

Dawid Filo, projektant systemów audiowizualnych, Veracomp

Jednym z głównych założeń projektu była pełna integracja zastosowanych rozwiązań, co czyni system niezawodnym i intuicyjnym w obsłudze. Wystarczy, że użytkownik skorzysta z jednego czytelnego panelu kontrolnego zlokalizowanego w sali, a system zadba o dostosowanie multimediów i parametrów pomieszczania do jego określonych potrzeb.

 

Sale szkoleniowo-konferencyjne pomagają pracownikom realizować codzienne obowiązki.