Skorzystają na tym zwłaszcza ci użytkownicy produktów Bitdefender, którzy używają oprogramowania antywirusowego przeznaczonego dla laptopów i smartfonów niezależnie od platformy – Windows, macOS, Android czy IOS.

Nowy moduł VPN zapewnia większą prywatność danych podczas podłączania się do niezabezpieczonych sieci bezprzewodowych w miejscach publicznych, jak lotnisko, kawiarnia czy hotel. Stosując nową funkcję, użytkownik ma pewność, że jego adres IP będzie niedostępny dla hakerów, a dane wrażliwe (nazwy użytkownika, hasła, adresy e-mail, informacje dotyczące kart kredytowych etc.) zostaną zabezpieczone przed ewentualną kradzieżą.

VPN umożliwia również dostęp do treści blokowanych w danym kraju – ze względu na regionalizację bądź też działalność cenzury internetowej. Dodany moduł pełni wówczas funkcję tunelu pomiędzy urządzeniem użytkownika a siecią, przez którą się łączy, zabezpieczając połączenie i szyfrując dane przy użyciu kodowania o poziomie analogicznym do usług bankowych. Ponadto adres IP jest ukrywany, niezależnie od podejmowanej aktywności. Cały ruch jest przekierowywany przez specjalny serwer, co czyni urządzenie prawie niemożliwym do zidentyfikowania przez inne urządzenia.

Funkcjonalność wersji darmowej w pakiecie dla domu i małej firmy zapewnia 200 MB transferu dziennie na urządzenie i łączy użytkownika automatycznie z optymalnym serwerem bez możliwości jego zmiany. Sytuacja wygląda inaczej, gdy użytkownik zdecyduje się na zakup dodatkowej subskrypcji Premium VPN. Wówczas otrzymuje nielimitowany ruch sieciowy i opcję połączenia się z dowolnym dostępnym serwerem.

Subskrypcja Premium VPN może być użyta niezależnie od platformy. Na przykład w wypadku Bitdefender Total Security na dziesięć urządzeń, można używać subskrypcji Premium VPN na dziesięciu urządzeniach jednocześnie.

Aby zapobiec nieuzasadnionemu zużyciu baterii w urządzeniu eksploatowanym przez użytkownika, zalecane jest użycie funkcji VPN tylko wtedy, gdy zachodzi taka konieczność i wyłączenie jej podczas pracy w trybie offline.

Programy Bitdefender są stale udoskonalane przez producenta tak, aby zapewnić ochronę na najwyższym światowym poziomie. Potwierdza to m.in. wyróżnienie od Instytutu AV-Comparatives „Produkt Roku” za wyniki w testach przeprowadzanych w 2017 r. Marka zajmuje stałe miejsce wśród liderów na rynku oprogramowania antywirusowego.

Więcej informacji o programach Bitdefender można znaleźć na www.bitdefender.pl.

Kontakt dla firm zainteresowanych współpracą: kontakt@bitdefender.pl, tel. 58 573 51 51.