Polycom Trio to rozwiązanie rewolucjonizujące obsługę sal konferencyjnych. Urządzenie, obok realizowania funkcji telefonu, zapewnia również podłączenie kamer do prowadzenia wideokonferencji, jak również dodatkowych mikrofonów oraz modułów umożliwiających udostępnianie treści. W ofercie producenta znajdują się dwa modele z tej rodziny – Trio 8500 oraz Trio 8800.

Jak w przypadku wszystkich rozwiązań Polycom, kluczowa jest doskonała jakość dźwięku. I to bez względu na to, czy użytkownik prowadzi rozmowę sam w małym pokoju, czy w dużej sali konferencyjnej pełnej ludzi. Perfekcję w tej dziedzinie  producent osiągnął m.in. dzięki trzem mikrofonom o dalekim zasięgu oraz autorskim rozwiązaniom:

HD Voice – zapewniającemu doskonałą jakość dźwięku i odtwarzanych treści multimedialnych,

Noise Block – automatycznie wykrywającemu dźwięki inne niż ludzki głos i wyciszającemu mikrofony, co eliminuje niepożądane odgłosy (po ponownym wykryciu ludzkiego głosu mikrofony wracają do normalnej pracy),

Acoustic Clarity – odpowiadającemu za redukcję szumów i echa w tle.

Urządzenie Polycom Trio może funkcjonować jako zestaw głośnomówiący dla telefonu komórkowego lub laptopa, zapewniając łączność USB i Bluetooth, a także – w przypadku modelu 8800 – NFC. Bez przeszkód da się go również wykorzystać do klasycznych rozmów telefonicznych, realizowanych przez VoIP, oraz do wideokonferencji (dzięki możliwości podłączenia kamer). Trio zapewnia prezentowanie i udostępnianie treści zarówno w przypadku rozmowy dwóch osób w tej samej sali, jak też w przypadku osób oddalonych od siebie i przebywających w różnych pomieszczeniach. Materiały mogą być współużytkowane bezprzewodowo – za pomocą specjalnej aplikacji lub protokołów AirPlay, Miracast, a także przewodowo – przy wykorzystaniu złącza USB lub HDMI.

Mimo że telefon konferencyjny łączy w sobie zaawansowane funkcje, jego obsługa jest intuicyjna. Ułatwia to duży, 5-calowy kolorowy ekran dotykowy, a także prosty interfejs, bardzo podobny do tego, jaki spotykamy w telefonach komórkowych. Prostota użytkowania w połączeniu z rozbudowaną funkcjonalnością sprawiają, że użytkownik nie traci czasu na poznawanie  wielu systemów. Również samo nauczenie nowych pracowników  korzystania z niego nie jest czasochłonne.

Już podstawowy wariant Polycom Trio oferuje szerokie możliwości. Z myślą o bardziej wymagających zastosowaniach producent przygotował dodatkowe moduły rozszerzające funkcjonalność sprzętu: Visual+ i Visual Pro.

W wersji Visual+ urządzenie obsługuje jeden wyświetlacz i kamery Polycom Eagle Eye Mini, Polycom Eagle Eye IV USB (12x zoom) oraz Logitech C930e. Wersja Visual Pro zapewnia ponadto obsługę zaawansowanych sal konferencyjnych, wyposażonych w dwa ekrany (również dotykowe), mikrofony sufitowe lub automatykę kamer.

Telefony konferencyjne Polycom Trio są kompatybilne z najpopularniejszymi chmurowymi systemami wideo – Microsoft, Zoom, Blue Jeans oraz Cisco WebEx, co umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji urządzenia na tych platformach. Rozwiązanie jest też certyfikowane dla Microsoft Office 365 Cloud PBX.

Przystępna cena oraz elastyczność sprawiają, że Polycom Trio nadaje się do każdej firmy i grupy roboczej. Najwyższej jakości telefon konferencyjny z pewnością podniesie jakość komunikacji w przedsiębiorstwie, ułatwi współpracę, a także zwiększy jej efektywność.

Integratorzy zarejestrowani w programie partnerskim Polycom mogą nabyć urządzenie na własne potrzeby, korzystając z preferencyjnych warunków. Więcej informacji można uzyskać od swojego opiekuna handlowego w Veracompie.