Sieci Wi-Fi są powszechnie wykorzystywane w firmach, ale zaskakuje to, że najczęściej prezentacje prowadzone są z wykorzystaniem przewodowego projektora podłączanego do laptopa. Rozpowszechniło się przekonanie, że do modernizacji sal konferencyjnych i wykładowych w szkołach lub na uniwersytetach potrzebni są specjaliści AV, a koszt ich pracy oraz sprzętu sięga dziesiątek tysięcy złotych.

Znana z produkcji profesjonalnych monitorów, projektorów kinowych i paneli LCD firma Barco postanowiła zmienić ten stan rzeczy. Wprowadziła do oferty przystępne cenowo i łatwe w instalacji rozwiązanie wePresent, które służy do przesyłania lub udostępniania obrazu przez sieć Wi-Fi, bez potrzeby wydzielania sieci (wymagają tego niektóre projektory z funkcją bezprzewodowej transmisji). Urządzenia zapewniają prezentowanie treści i jednoczesne korzystanie z Internetu lub udostępnionych zasobów. Współpracują ze wszystkimi platformami: Windows, Android oraz natywnie macOS i iOS (przez AirPlay).

Popularne na świecie i w Polsce

Z rozwiązania wePresent korzysta wiele hoteli, banków i uniwersytetów na świecie, ze względu na cenę, unikalną funkcjonalność oraz jakość, z której znana jest firma Barco. Jest popularne także w Polsce, gdzie działa blisko 5 tys. urządzeń z rodziny wePresent. Są używane m.in. w salach konferencyjnych sieci hoteli Novotel i Puro, w których doceniono prostotę korzystania z niego przez prelegentów podczas konferencji. Stosuje je także Bridgestone, ze względu na łatwość zarządzania przez zespół IT. Jeden z największych polskich banków zainstalował 117 urządzeń wePresent w swoich oddziałach po pomyślnych testach szyfrowania za pomocą protokołu Salsa20. Wykorzystywane są też w wielu kościołach, gdyż często niedozwolone jest instalowanie w nich przewodów.

Łukasz Niegowski
Corporate Regional Channel Manager, Barco

wePresent sprawdza się wszędzie, gdzie jest potrzeba przeprowadzenia nowoczesnej, multimedialnej prezentacji. Wielu interesuje system ClickShare, który uzupełnia wePresent – oba mogą być zarządzane przez konsolę Management Suite. Partnerów wspieramy narzędziami do rejestracji projektów, szkoleniami i możliwością zakupu urządzenia za 50 proc. ceny.