BEZPIECZEŃSTWO CHMURY: Symantec Cloud Workload Protection Suite

Pakiet oferuje w jednej intuicyjnej konsoli zaawansowane funkcje zabezpieczania i monitorowania krytycznych obciążeń, niezależnie od tego, gdzie się one znajdują – w chmurach publicznych i prywatnych czy lokalnych centrach danych. Oprogramowanie współpracuje z trzema największymi chmurami publicznymi: Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Amerykańscy resellerzy przyznają, że wielu ich klientów docenia zalety tego typu platform, przechodząc na infrastrukturę w chmurze. Zastanawiają się wtedy, jak zastosować te same środki bezpieczeństwa, które chronią systemy lokalnie. Nowa oferta Symanteca dostarcza im niezbędne do tego celu narzędzia.

 

BEZPIECZEŃSTWO PUNKTóW KOŃCOWYCH: Sophos Intercept X

Sophos Intercept X wykorzystuje teraz technologię deep learningu, która zwiększa wykrywalność złośliwego oprogramowania, zarówno znanego wcześniej, jak i typu zero-day. W rezultacie to jedyny produkt na świecie, który łączy w jednej ofercie uczenie maszynowe, blokowanie malware’u i exploitów oraz ochronę przed ransomware’em. Dzięki sztucznej inteligencji Sophos Intercept X może dokładniej kontrolować i klasyfikować dane. Jak tłumaczą integratorzy, tworzy również dodatkową warstwę ochrony, uniemożliwiając działanie wszystkiego, co pasuje do wzorców zachowania znanego szkodliwego oprogramowania.

 

 

BEZPIECZEŃSTWO SIECI: Sophos XG Firewall

Sophos XG Firewall Version 17 wyróżnia się likwidowaniem luk w tych obszarach, w których firewalle  tradycyjnie wykazywały braki. Nowością jest nowa funkcja Synchronized App Control, która wykorzystuje informacje z punktu końcowego do klasyfikowania wcześniej nieoznaczonego ruchu sieciowego i aplikacyjnego, przechodzącego przez zaporę. Zdaniem integratorów Synchronized App Control to duża pomoc w nadzorowaniu aplikacji w sieciach klientów. W rezultacie współpraca firewalla z punktami końcowymi wyróżnia ofertę Sophosa na tle konkurencji.

 

BEZPIECZEŃSTWO WWW I E-MAIL: Proofpoint Targerd Attack Protection

Rozwiązanie Proofpoint kontroluje treści internetowe i umożliwia użytkownikom korporacyjnym bezpieczny,  anonimowy dostęp do WWW oraz jednoczesną ochronę punktów końcowych i sieci korporacyjnej. Niedawno wprowadzony mechanizm sandboxingu zapewnia ulepszone funkcje wykrywania phishingu, z szybszym skanowaniem i krótszym czasem reakcji. Co ważne, Proofpoint Targeted Attack Protection może być zintegrowany również z usługą analizy i wykrywania malware’u Palo Alto Networks WildFire. Według resellerów stanowi to wyróżnik rozwiązania Proofpoint na rynku. Daje ono klientom bardziej skonsolidowany wgląd w to, co dzieje się w ich sieciach.

 

CHMURA HYBRYDOWA: Vmware Cloud on AWS

Niedawne wprowadzenie długiej listy opcji, nowej ceny na poziomie podstawowym, niestandardowych możliwości licencjonowania CPU i bezpieczeństwa aplikacji w ramach rozwiązania NSX, wyraźnie wzmocniło ofertę VMware Cloud on AWS. W rezultacie – jak twierdzą amerykańscy resellerzy – VMware Cloud on AWS daje teraz wiele nowych możliwości integratorom. Usługa ta, zapewniając wykorzystanie nabytych kompetencji z zakresu technologii VMware, pozwala na użycie posiadanej infrastruktury tego producenta i powiązanie jej z wieloma bardzo interesującymi funkcjami dostępnymi w chmurze AWS.

 

 

CHMURA PUBLICZNA: Microsoft Azure

Najważniejsze ulepszenia platformy chmurowej Microsoft Azure w bieżącym roku miały na celu m.in. ułatwienie klientom utrzymywania zgodności ze standardami. Wprowadzono zmiany w konfiguracji i udostępniono użytkownikom szablony do określania potrzeb w zakresie compliance oraz raportowania stanu ich realizacji. Zdaniem amerykańskich partnerów zachowanie zgodności z regulacjami ułatwia działanie w trybie „plug and play”. Kolejnym ważnym dodatkiem był Microsoft Windows Virtual Desktop, zmniejszający złożoność wirtualizacji pulpitów (dzięki nowym zwirtualizowanym funkcjom Windows i Office na platformie Azure). Jak twierdzą resellerzy, spotkało się  ono z bardzo dobrym przyjęciem ze strony klientów.

 

INFRASTRUKTURA HIPERKONWERGENTNA: Nutanix Era

Nutanix, pionier w dziedzinie infrastruktury hiperkonwergentnej, niedawno przedstawił nowe propozycje dla swoich partnerów, mające im gwarantować stałe dochody bazujące na abonamencie. Wśród nich jest Nutanix Era – rozwiązanie Platform as a Service, zapewniające automatyczny provisioning baz danych i zarządzanie cyklem życia. To rozszerzenie o warstwę platformy stosu oprogramowania Nutanix Enterprise Cloud OS (z mechanizmami Infrastructure as a Service dla chmur prywatnych) upraszcza operacje na bazach danych. Zdaniem partnerów Nutanix wprowadza przełomowe technologie, zmieniające sposób, w jaki klienci nabywają i wykorzystują IT.

 

 

INTERNET RZECZY: Schneider Electric EcoStruxure IT Expert

Bazujące na chmurze rozwiązanie do monitorowania infrastruktury dzięki architekturze uwzględniającej obsługę IoT ułatwia zarządzanie systemami edge computingu oraz centrami danych. Usługa daje partnerom wgląd w czasie rzeczywistym w infrastrukturę, a także informacje o jej wydajności w ujęciu historycznym. Dane dostarczane w trybie 24/7 i na żywo zapewniają wiedzę o stanie podłączonych urządzeń oraz inteligentne alarmowanie. Wszystko jest dostępne także na ekranie smartfona lub tabletu. Amerykańscy sprzedawcy dostrzegają duży potencjał w wykorzystaniu EcoStruxure IT Expert w obszarze Internetu rzeczy. To ważne, tym bardziej że rośnie potrzeba
analizy predykcyjnej dla urządzeń IoT.

 

KOMPUTERY STACJONARNE: Lenovo ThinkCentre M920 Tiny

ThinkCentre M920 Tiny, jeden z najnowszych produktów Lenovo, zapewnia dużą wydajność zamkniętą w obudowie o objętości jednego decymetra sześciennego. Nowy komputer stacjonarny, mający zaledwie 3,65 cm szerokości, może być wyposażony w maks. 32 GB pamięci RAM i sześciordzeniowy procesor Intel Core i7 ósmej generacji (z zegarem do 4 GHz). Dodatkowo urządzenie umożliwia instalację dysku
podłączonego do magistrali PCIe i jest zaopatrzone w wiele portów, w tym USB-C, USB-A oraz HDMI. Są w USA resellerzy, dla których Tiny jest jedną z najlepiej sprzedających się serii komputerów PC. Ich zdaniem stanowi ona dla klientów doskonałą kombinację małych rozmiarów i dużej wydajności.

 

LAPTOPY: Lenovo ThinkPad X1 Carbon, Sixth Generation

W szóstym wydaniu Lenovo ThinkPad X1 Carbon, popularny notebook biznesowy, ma 14-calowy wyświetlacz o jasności do 500 nitów i opcjonalnie obsługuje technologię Dolby Vision HDR. Inne nowości to m.in. mechaniczne boczne dokowanie z USB-C, ulepszone mikrofony (o większym zasięgu) i procesory Intel Core ósmej generacji. Ponadto nowy X1 Carbon działa na baterii do 15 godzin i zapewnia opcjonalną łączność LTE oraz – co może najistotniejsze – waży zaledwie 1,13 kg. Zdaniem resellerów nowy X1 Carbon stanowi zabójczą kombinację jasności obrazu, trwałości i wydajności. To niesamowite, ile mocy włożono w tę małą jednostkę – twierdzą.

 

 

DRUKARKI: HP PageWide Enterprise Color Flow MFP 785Z+

Firma HP Inc. – kontynuując prace nad technologią PageWide, których celem jest szybkie i tanie drukowanie w kolorze – zaprezentowała urządzenie PageWide Enterprise Color Flow MFP 785z+. Ta wielofunkcyjna drukarka zapewnia szybkość drukowania 75 stron na minutę w kolorze lub w czerni i bieli. Udoskonalenia drukowania i tonera mają się przekładać na najniższe na rynku koszty druku w kolorze. Do tego dochodzą funkcje bezpieczeństwa, obejmujące samonaprawiający się system BIOS Sure Start. Zdaniem integratorów technologia PageWide w połączeniu z ochroną urządzeń wyróżnia rozwiązanie HP Inc. na tle konkurencji.

 

 

OPROGRAMOWANIE DLA PRZEDSIĘBIORSTW: HPE OneView 4.1

Wersja 4.1 platformy do zarządzania infrastrukturą IT została znacząco ulepszona. Daje m.in. możliwość aktualizowania klastrów w sposób ciągły. Zdaniem integratorów brak konieczności aktualizacji na poziomie hosta to bardzo ważna zmiana i duże udogodnienie. Także coś, co wyróżnia HPE na tle konkurencji. OneView 4.1 zapewnia o 50 proc. szybsze aktualizowanie oprogramowania na serwerach HPE ProLiant Gen10. Nową wersję cechuje również ulepszona obsługa oprogramowania Microsoft, w tym rozwiązania Microsoft Azure Stack Log Analytics. Lepiej integruje się też z Microsoft System Center.

 

OPROGRAMOWANIE I NARZĘDZIA DO ZARZĄDZANIA ZASILANIEM: APC by Schnieder Electric Smart-UPS z APC SmartConnect

APC SmartConnect łączy zasilacze Smart-UPS z chmurą APC za pośrednictwem bezpiecznego portalu internetowego. W ten sposób dostarcza klientom powiadomienia (np. o problemach związanych ze stanem baterii) oraz zapewnia aktualizacje oprogramowania i zdalne wsparcie. Z kolei integratorzy mogą wykorzystywać rozwiązanie w ramach oferty usług zarządzanych i integrować je z oprogramowaniem do zdalnego monitorowania i administrowania. Mogą tak skonfigurować APC SmartConnect, aby przekazywało im alerty przy proaktywnym zarządzaniu infrastrukturą zasilania. Firmy IT twierdzą, że całkiem sporo klientów chce dostępu do swoich UPS-ów za pośrednictwem chmury. Zarządzanie z dowolnego miejsca znacznie ułatwia im pracę.

 

PAMIĘĆ MASOWA KLASY ENTERPRISE: Dell EMC PowerMax 8000

Wraz z wprowadzeniem macierzy PowerMax all-flash, wcześniej znanych jako VMAX, Dell EMC dokonuje kompletnego odświeżenia architektury swojej pamięci masowej. Nowe macierze są przygotowane do obsługi nowych dysków SSD, takich jak NVMe, oraz przyszłych nośników klasy storage, które są jeszcze w fazie opracowywania. Platforma PowerMax jest stworzona z myślą o nowoczesnych zastosowaniach, takich jak analityka w czasie rzeczywistym, genetyka, sztuczna inteligencja, Internet rzeczy czy aplikacje mobilne. Macierze z systemem operacyjnym PowerMaxOS wykorzystują uczenie maszynowe w celu poprawy wydajności i zapewniają proaktywne monitorowanie kondycji systemu. Macierz PowerMax 8000 skaluje się do 4 petabajtów efektywnej pojemności, oferując wydajność do 10 mln IOPS.

 

PAMIĘĆ MASOWA KLASY MIDRANGE: HPE Nimble Storage Adaptive Flash CS1000

Najnowsze macierze Nimble Storage, w tym hybrydowa CS1000, zostały zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu układów flash NVMe i pamięci klasy storage oraz zagwarantowaniu najlepszej efektywności przechowywania danych w systemach typu all-flash. Macierze te mają zapewniać dostępność na poziomie 99,9999. Można ją uzyskać dzięki mechanizmowi analizy predykcyjnej InfoSight, umożliwiającemu szybkie wskazanie źródła problemów z wydajnością aplikacji. Amerykańscy partnerzy zwracają uwagę, że klienci za niedostateczną wydajność programu zwykle obwiniają pamięć masową, co często nie jest prawdą. Tymczasem InfoSight dokładnie pokazuje, gdzie faktycznie znajduje się wąskie gardło dla aplikacji.

 

ROZWIĄZANIA DO WSPóŁPRACY: Cisco Webex

Specjaliści Cisco dokonali ostatnio wielu istotnych aktualizacji platformy telekonferencyjnej Webex, udostępniając m.in. wersję Webex Meetings. Umożliwia ona, za pomocą jednego przycisku, dołączenie do spotkania przy użyciu dowolnego urządzenia. Wśród nowości jest też Webex Assistant oraz urządzenie Webex Share. Jednocześnie producent ogłosił, że do platformy dołączy Spark (pod nazwą Webex Teams). Zdaniem resellerów ujednolicenie oferty pod marką Webex ma sens, a nowoczesny pulpit i Webex Meetings to atrakcyjna propozycja dla klientów, którzy w coraz większym stopniu wykorzystują wideo w komunikacji, zarówno z użytkownikami zdalnymi, jak i w sali konferencyjnej.

 

SIECI: Cisco Catalyst 9000

Po zaprezentowaniu w zeszłym roku platformy sieci intuicyjnej – bazującej na przełącznikach takich jak Catalyst 9000 – w bieżącym roku Cisco znowu zmodyfikowało urządzenia z tej serii, wprowadzając szereg istotnych ulepszeń. Nowe funkcje obejmują Cisco Network Assurance Engine i DNA Center Assurance – komponenty zapewniające predykcyjną analitykę i większy wgląd w sieci klientów. Zdaniem amerykańskich partnerów to ważne innowacje, gdy mowa o konsekwentnym rozwijaniu przełączników Catalyst 9000 jako podstawy tworzenia automatycznie dostosowujących się sieci. Umożliwiają one klientom wprowadzanie nowych mechanizmów bezpieczeństwa bez radykalnej zmiany sposobu działania ich sieci.

 

SOFTWARE DEFINED NETWORKING: Cisco SD-WAN

W wyniku zintegrowania technologii programowo definiowanych sieci rozległych Viptela z oprogramowaniem Cisco IOS XE producent wprowadził rozwiązanie SD-WAN, które może współpracować z milionem działających na świecie routerów (oraz pojawiającymi się na rynku nowymi urządzeniami sieciowymi). Najważniejsze możliwości tej kompleksowej platformy obejmują: scentralizowany wgląd w sieć i zarządzanie, zoptymalizowaną komunikację i zautomatyzowane przepływy pracy. Amerykańscy partnerzy zwracają uwagę, że WAN do tej pory był uważany za najbardziej skomplikowane w utrzymaniu środowisko IT. Obecnie technika Viptela, oferująca inteligentny stos oprogramowania, upraszcza i automatyzuje zarządzanie siecią rozległą.

 

SOFTWARE DEFINED STORAGE: Vmware vSAN 6.7

W bieżącym roku VMware odświeżył ofertę programowo definiowanej pamięci masowej, wprowadzając na rynek wersję 6.7 rozwiązania vSAN. Oferuje ona nowe funkcje, w tym bazujący na HTML 5 interfejs użytkownika i możliwość integracji monitorowania wydajności i pojemności z platformą do zarządzania vCenter. Nowa wersja została zaprojektowana z myślą o obsłudze większej liczby obciążeń na platformie, z naciskiem na natywne aplikacje chmurowe. Integracja vSAN z vCenter to dobre posunięcie – administratorzy VMware spędzają sporo czasu, używając vCenter, więc niezależni dostawcy tworzą sporo oprogramowania właśnie dla tej platformy. W efekcie eliminowane są funkcjonalne silosy.

SERWERY OGóLNEGO PRZEZNACZENIA: HPE ProLiant DL325 Gen10

Do popularnej platformy serwerowej ProLiant (obecnie 10. generacji) w 2018 r. dołączył serwer ProLiant DL325 Gen10 z procesorami AMD Epyc. Zastosowanie tego układu przez HPE oznacza, że można korzystać z zalet ekonomii jednego procesora, uzyskując – w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami z dwoma procesorami – większą wydajność. Sprzedający go w USA resellerzy twierdzą, że atrakcyjna jest nie tylko cena zakupu serwera. Zwracają też uwagę na korzyści związane z modelami licencjonowania oprogramowania. Zwykle płaci się za kazdy procesor, więc jeśli można wykonać na jednym układzie tę samą pracę, do której wcześniej potrzebne były dwa, to koszty licencyjne u dostawcy oprogramowania są dwa razy mniejsze.

SMARTFONY: Samsung Galaxy Note9

Samsung Galaxy Note9 jest wyposażony w duży, 6,4-calowy wyświetlacz Super AMOLED oraz nową wersję rysika S Pen, połączonego z Note9 przez Bluetooth. Obecnie przycisk na rysiku może być używany do otwierania aplikacji i podejmowania określonych działań, takich jak np. przewijanie slajdów w PowerPoincie. W Galaxy Note9 specjaliści Samsunga ułatwili użytkownikom korzystanie z pulpitu DeX, wbudowując to rozwiązanie w smartfon. Jak twierdzą amerykańscy resellerzy, dzięki DeX smartfon zapewnia funkcjonalność desktopa i może być powszechnie wykorzystywany w firmach.

 

TABLETY: Samsung Galaxy Tab Active2

Wytrzymałe, 8-calowe urządzenie z systemem Android, stworzone z myślą o różnych branżach (takich jak np. przemysł i transport), jest pierwszym tabletem Samsunga z komunikacją LTE sprzedawanym wyłącznie przez kanał partnerski. Tab Active2 jest odporny na wodę i kurz, spełnia różne militarne standardy odporności, a ponadto umożliwia pracę przy zastosowaniu wielu rodzajów rękawic. Tablet cechuje również wysoka jasność wyświetlacza (480 nitów) oraz wymienna bateria, zwiększająca czas działania urządzenia. Zdaniem integratorów ze swoją dużą wytrzymałością Galaxy Tab Active2 sprawdzi się niemal w każdym środowisku pracy. Obszar zastosowań mogą dodatkowo zwiększyć rozwiązania niezależnych dostawców (jak np. ScanIt).