BEZPIECZEŃSTWO PUNKTóW KOŃCOWYCH

Sophos Intercept X

Sophos włączył do swojej oferty ochrony punktów końcowych rozwiązanie klasy EDR (Endpoint Detection and Response). Intercept X umożliwia śledzenie zagrożeń klientom o ograniczonych zasobach finansowych. EDR zapewnia przedsiębiorstwom dowolnej wielkości takie możliwości, jakie oferuje SOC (Security Operations Center). Dzięki wykorzystaniu głębokiego uczenia Intercept X dostarcza firmom informacje o zagrożeniach i nadaje priorytet alarmom, wyróżniając te zdarzenia, które wydają się najgroźniejsze lub mogą prowadzić do problemów. Narzędzie EDR może całościowo skanować zasoby IT w firmie, dając wgląd we wszystko, co zostało wykorzystane podczas ataku, w tym pliki wykonywalne i dokumenty Word.

BEZPIECZEŃSTWO POCZTY I WWW

Proofpoint Email Protection

Rozwiązanie ochrony poczty elektronicznej oferowane przez Proofpoint łączy wykrywanie i blokowanie złośliwego oprogramowania z ochroną przed phishingiem i innymi oszustwami wykorzystującymi e-mail. Dzięki temu umożliwia szybką reakcję na incydenty zagrażające bezpieczeństwu i zapobiega utracie informacji. Do najważniejszych korzyści należy stały wgląd – przez zintegrowany pulpit zagrożeń – w bieżące zdarzenia dotyczące najbardziej narażonych pracowników, którzy mogą być głównym celem cyberprzestępców w danej firmie. Proofpoint Email Protection oferuje wielowarstwową analizę treści, mającą eliminować zarówno znane, jak i nieznane wcześniej zagrożenia. Łączy wykrywanie bazujące na sygnaturach z dynamiczną analizą reputacji, by ustalić, jak zarządzać potencjalnymi powiązaniami w poczcie e-mail.

HCI (INFRASTRUKTURA HIPERKONWERGENTNA)

Cisco HyperFlex

HyperFlex łączy rozwiązanie HX Data Platform firmy Cisco z portfolio serwerów UCS i wbudowaną strukturą sieciową. HyperFlex to w pełni zintegrowane urządzenie, które obsługując wirtualizatory VMware vSphere i Microsoft Hyper-V, umożliwiają użytkownikom niezależne od siebie skalowanie zasobów obliczeniowych i pamięci masowych. W 2019 r. Cisco udostępniło kilka aktualizacji platformy HyperFlex, m.in. dodając narzędzie AppDynamics do monitorowania zasobów w wielu chmurach. Oferta może być łączona z CloudCenter, platformą zarządzania chmurą hybrydową Cisco. Dzięki integracji z platformą zarządzania Intersight, dostarczaną w modelu SaaS, strategia HyperFlex firmy Cisco Anywhere zapewnia prostotę hiperkonwergencji w całym środowisku – od szkieletu i brzegu po multicloud.

IoT I EDGE

HPE Edgeline OT Link

Hewlett Packard Enterprise odważnie wkracza w obszar Internetu rzeczy i przetwarzania brzegowego, wprowadzając HPE Edgeline OT Link – wykorzystującą otwarte oprogramowanie platformę, której zadaniem jest likwidacja luki między technologiami operacyjnymi (OT) i informatycznymi (IT). By przyspieszyć dostarczanie aplikacji, HPE Edgeline OT Link zapewnia otwarty mechanizm przepływu pracy i katalog aplikacji, oferując tryb „przeciągnij i upuść” dla aplikacji, komponentów oraz danych OT i IT. Platforma automatyzuje współdziałanie aplikacji IT i OT na brzegu, stymulując rozwój aplikacji IoT w takich branżach, jak przemysł, energetyka i telekomunikacja.

 

BEZPIECZEŃSTWO SIECIOWE

Palo Alto Networks – Next-Generation Firewall

Aktualizacja rozwiązania Next-Generation Firewall firmy Palo Alto Networks przynosi udoskonalone funkcje predykcyjne i automatyzację w dziedzinie bezpieczeństwa sieci. W ramach przewidywania i zapobiegania nowa usługa bezpieczeństwa DNS blokuje złośliwe domeny i zatrzymuje trwające ataki, wykorzystując uczenie maszynowe. Zaktualizowana oferta obejmuje platformę Palo Alto Networks PA-7000, wyposażoną w ulepszone karty NPC, których zadaniem jest szybsze zapobieganie zagrożeniom i deszyfrowanie ruchu. Ponadto zaktualizowano mechanizm Policy Optimizer, który umożliwia zespołom ds. bezpieczeństwa wprowadzanie łatwiejszych w zarządzaniu reguł polityki bezpieczeństwa. Najnowsza wersja NGFW oferuje także większą automatyzację ochrony we wdrożeniach o dużej skali w chmurze publicznej.

CHMURA PUBLICZNA

Microsoft Azure

Zdaniem amerykańskich integratorów chmura Microsoft Azure zmienia się w platformę usługową coraz łatwiejszą do zarządzania zarówno dla większych, jak i mniejszych partnerów. W ich opinii zapewnia ona jedną z najszybszych możliwości rozwoju w kanale sprzedaży, będąc obecnie „doskonałym rozwiązaniem także dla MŚP”. Twierdzą także, że Microsoft znacznie ułatwił zrozumienie produktu i zarabianie na nim. W ankiecie „Produkty roku CRN 2019” integratorzy uznali platformę Azure za numer jeden we wszystkich trzech ocenianych podkategoriach: „Technologia”, „Przychody i zysk” i  „Popyt klientów”.

DRUKARKI/URZĄDZENIA MFP

Brother MFC-J5945DW

Zaprojektowany z myślą o małym i średnim biznesie model MFC-J5945DW zapewnia uproszczone zarządzanie materiałami eksploatacyjnymi. W pakiecie z uniwersalną drukarką, należącą do linii INKvestment Tank All-In-One, kupujący otrzymuje zapas atramentu na cały rok. Wkłady atramentowe są łatwe w instalowaniu i gwarantują wydruk dużej liczby stron. Ponadto MFC-J5945DW wyposażono w niedawno wprowadzoną funkcję Brother Page Gauge, która umożliwia oszacowanie, ile stron można jeszcze wydrukować z używanym w danej chwili wkładem atramentowym. Urządzenie ma zasobnik o pojemności do 500 kartek, prędkość drukowania wynosi 22 str./min w czerni i bieli oraz 20 str./min w kolorze.

BEZPIECZEŃSTWO W CHMURZE

Palo Alto Networks – Prisma

Palo Alto Networks udostępnił swój pakiet Prisma, by uprościć ochronę danych i bezpieczeństwo aplikacji w chmurze. Głównymi komponentami platformy są: Prisma Access, który oferując natywną architekturę chmurową, zabezpiecza dostęp do chmury oddziałom firm i użytkownikom mobilnym; PrismaCloud, czyli bazujące na uczeniu maszynowym rozwiązanie, zapewniające ciągły wgląd w stan infrastruktury i monitorowanie zgodności z regulacjami we wdrożeniach multicloud; Prisma SaaS – usługa brokera bezpieczeństwa dostępu do chmury, zapewniająca ochronę wykorzystywanym aplikacjom Software as a Service; oraz VM-Series – zwirtualizowana wersja firmowego firewalla nowej generacji do wdrażania w publicznych i prywatnych środowiskach przetwarzania w chmurze.

CHMURA HYBRYDOWA

Google Cloud Anthos

Hybrydowa platforma chmurowa Google Anthos zwiększa możliwości dostarczania aplikacji i zarządzania nimi nie tylko w korporacyjnym centrum danych, lecz również
w konkurencyjnych dla Google chmurach publicznych. Anthos powstał w wyniku rebrandingu platformy Google Cloud Services, w którym położono nacisk na bezproblemowe wdrażanie obciążeń w chmurach, wkraczając przy tym na terytorium rywali, takich jak AWS. Dzięki Anthos usługa Google Kubernetes obejmuje teraz też innych dostawców chmury, a środowisko usługowe zostało zaktualizowana pod kątem bezpieczeństwa i lepszego wglądu w funkcje telemetryczne, oferuje mikrousługi działające w różnych chmurach. Anthos, w pełni zarządzany przez Google, działa on-premise, obejmuje także środowiska multicloud.

 

KOMPUTERY OSOBISTE – DESKTOPY

Microsoft Surface Studio 2

Microsoft wprowadził kilka kluczowych ulepszeń w drugiej generacji Surface Studio, wielofunkcyjnego urządzenia skierowanego do kreatywnych profesjonalistów, głównie artystów i projektantów. Surface Studio 2 wyposażono w grafikę Nvidia Pascal nowej generacji, jaśniejszy wyświetlacz (do 500 nitów) i dysk SSD o maksymalnej pojemności 2 TB. Tak jak poprzednik, model drugiej generacji ma 28-calowy ekran dotykowy z regulowanym położeniem. Ustawienie wyświetlacza w poziomie umożliwia pracę w trybie kreślarskim, przy czym został tak zaprojektowany, że użytkownik może się na nim opierać podczas pracy bez obaw o jego uszkodzenie.

KOMPUTERY OSOBISTE – LAPTOPY

HP EliteBook x360 1040 G6

Notebooki HP z serii EliteBook x360 należą do faworytów w swojej kategorii według redaktorów z „CRN Test Center”. Konwertowalny EliteBook x360 1040 G6 zapewnia wydłużony czas pracy baterii (do 24 godzin), a także funkcje szybkiego ładowania. Notebook jest wyposażony w 14-calowy wyświetlacz z opcjonalną rozdzielczością 4K i opcjonalnym ekranem zewnętrznym o jasności do 1000 nitów. Model ten jest również bardzo mobilny (waga 1,35 kg), charakteryzuje się wysoką wydajnością i może być wyposażony w maks. 32 GB pamięci RAM.

OPROGRAMOWANIE KLASY ENTERPRISE

HPE InfoSight

HPE rozszerzyło swoje bazujące na sztucznej inteligencji narzędzie do zarządzania InfoSight o nowe możliwości, ułatwiające partnerom zarządzanie lokalnymi i chmurowymi infrastrukturami IT klientów. Wśród nich znalazło się narzędzie do planowania obciążenia i inteligentny mechanizm rekomendowania działań w środowisku wielu klientów (multitenant). Narzędzie jest w coraz większym stopniu integrowane z HPE GreenLake (konsumpcyjnym modelem dostarczania IT), co umożliwia partnerom oferowanie wielu nowych usług. Z ulepszonym InfoSight mogą oni lepiej poznać istniejące środowiska klienta i przeprowadzać skuteczniejsze rozmowy sprzedażowe, świadczyć usługi naprawcze, sprzedawać nowe wersje i aktualizacje platformy, dostosowywać infrastrukturę do określonych wymagań związanych z obciążeniami, oferować dochodowe usługi doradcze.

PLATFORMY WSPóŁPRACY

Microsoft Teams

Rozwijając w szybkim tempie swoją platformę współpracy Teams, Microsoft dodaje do niej nowe funkcje. Wśród najświeższych są: „ogłoszenia” (zwracające uwagę na ważne wiadomości na danym kanale), wysyłanie do wielu kanałów i różnych zespołów jednocześnie, powiadomienia priorytetowe oraz dodanie moderatorów do zarządzania publikowaniem na kanale. Inne kluczowe aktualizacje to: napisy generowane na żywo i nagrywanie spotkań, a także automatyczna transkrypcja i tłumaczenia. Microsoft chce zapewnić także lepsze wsparcie partnerom wspomagającym swoich klientów w przeprowadzce do Teams, udostępniając przygotowaną pod ich kątem nową wersję próbną platformy.

MACIERZE KLASY ENTERPRISE

NetApp AFF A800

Macierz all-flash AFF A800 firmy NetApp to przełomowe rozwiązanie wykorzystujące protokół NVMe, charakteryzujące się opóźnieniem poniżej 200 μs. System zapewnia transfer danych z prędkością do 300 GB/s i wydajność do 11,4 mln IOPS w 24-węzłowym klastrze. AFF A800 można podłączyć do szybkich sieci Fibre Channel 16 i 32 GB/s, a także Ethernet 100 Gb/s. jest wyposażony w udoskonaloną wersję oprogramowania Active IQ, które przeprowadza analizy predykcyjne pod kątem wsparcia technicznego z wykorzystaniem informacji zbieranych każdego dnia z miliardów punktów danych.

MACIERZE KLASY MIDRANGE

NetApp AFF A320

W 2019 r. NetApp zaprezentował system pamięci masowej all-flash AFF A320, nazywając go pierwszą macierzą klasy średniej, która zapewnia całościowe rozwiązanie o wydajności NVMe. A320 to urządzenie o wysokości 2U z portami 100 GbE i obsługą dysków SSD NVMe. Można je rozbudować o półkę rozszerzeń, również obsługującą NVMe, podłączając ją przy użyciu technologii NVMe-over-RoCE. System skaluje się do 24 węzłów z 576 dyskami SSD, zapewniając maksymalnie 35 PB pojemności i opóźnienie rzędu 100 μs. AFF A320 oferuje pełny zakres usług pamięci masowej NetApp.

 

SDN – SOFTWARE-DEFINED NETWORKING

Cisco SD-WAN

Producent oferuje dwa warianty rozwiązania SD-WAN: Cisco Meraki i Cisco SD-WAN (z technologią firmy Viptela, która została przejęta przez Cisco w 2017 r.). Bazujące na chmurze Cisco Meraki SD-WAN, ze zunifikowanym zarządzaniem zagrożeniami, jest oferowane w ramach licencji korporacyjnej Meraki MX SD-WAN i obsługiwane przez appliance bezpieczeństwa. Nie wymaga przy tym żadnych dodatkowych serwerów ani sprzętu. Z kolei Cisco SD-WAN z technologią Viptela to wykorzystujące chmurę rozwiązanie, które oddziela dane od warstwy kontrolnej. Użytkownicy mogą zarządzać nim za pomocą konsoli Cisco vManage i tworzyć SD-WAN łączące centra danych, oddziały, kampusy i obiekty kolokacyjne – w celu poprawy szybkości, bezpieczeństwa i wydajności sieci.

SDS – SOFTWARE DEFINED STORAGE

VMware vSAN

Udoskonalenia w VMware vSAN 6.7 to funkcje ułatwiające klientom wdrażanie infrastruktury hiperkonwergentnej, zapewniające uproszczone operacje, wydajniejszą infrastrukturę i sprawniejsze rozwiązywanie problemów. Administratorzy mogą teraz szybciej tworzyć nowe klastry HCI, jednocześnie minimalizując czas działań utrzymaniowych. Automatyczne odzyskiwanie pojemności umożliwia zwiększanie wydajności we wdrożeniach HCI, a nowe narzędzia predykcyjne pomagają administratorom przewidywać zapotrzebowanie na dane. Platforma korzysta teraz także z precyzyjnych narzędzi diagnostycznych i danych historycznych, skracając czas rozwiązania problemów. Kolejne aktualizacje zapewniają ścisłą integrację z orkiestracją kontenerów Kubernetes (za pośrednictwem sterownika Storage Container Interface dla vSphere).

SERWERY OGóLNEGO PRZEZNACZENIA

HPE ProLiant 325 + InfoSight

W ramach gruntownej aktualizacji serwera ProLiant DL325 dziesiątej generacji specjaliści HPE zwiększyli wgląd w kondycję i stan serwera, wykorzystując bazującą na sztucznej inteligencji chmurową platformę zarządzania serwerami InfoSight. Jej funkcje obejmują m.in. analizy predykcyjne, które minimalizują problemy z utrzymaniem. Zdaniem amerykańskich partnerów HPE rozszerzenie usług InfoSight o środowisko serwerowe to bardzo dobre posunięcie. To wydajne rozwiązanie ułatwia identyfikowanie problemów z aplikacjami i pamięcią masową, udostępniając wgląd w warstwę aplikacyjną, wirtualizacyjną i pamięciową.

 

PROCESORY

Nvidia Titan RTX

Flagowy procesor graficzny Titan RTX  marki Nvidia gwarantuje ogromną wydajność aplikacjom, odpowiedzialnym za obliczenia wykorzystujące sztuczną inteligencję, analizy naukowe i tworzenie treści. Do budowy procesora wykorzystano zaprojektowaną pod kątem AI architekturę Turing z rdzeniami Tensor. Titan RTX wyposażono w 576 takich rdzeni i 24 GB szybkiej pamięci GDDR6 (to dwukrotnie więcej niż w GPU poprzedniej generacji). Dzięki temu zapewnia wydajność aż 130 teraflopów w procesie głębokiego uczenia. Co więcej, Titan RTX zawiera 72 rdzenie Turing RT zwiększające wydajność raytracingu, czyli techniki renderowania nowej generacji, która realistycznie modeluje światło oddziałujące z obiektami, tworząc w czasie rzeczywistym grafikę o jakości kinowej.

ZASILANIE GWARANTOWANE

Eaton 5P Lithium-Ion UPS

Zaprojektowany do wdrożeń w takich środowiskach, jak rozproszone systemy IT i edge, litowo-jonowy zasilacz UPS 5P zapewnia wiele korzyści: zwiększoną wydajność baterii oraz ulepszone zarządzanie i bezpieczeństwo. Wybór nowej technologii akumulatorów litowo-jonowych przynosi poprawę wydajności w porównaniu z bateriami kwasowo-ołowiowymi, a wbudowany system zarządzania baterią zapewnia wgląd w jej stan, w tym cykle ładowania, monitorowanie wydajności i temperatury. Dodatkowo opcjonalna gigabitowa karta sieciowa, zgodna ze standardami UL 2900-2-2, zwiększa poziom cyberbezpieczeństwa.

SIECI

Ruckus ICX 7850

Seria przełączników ICX 7850 Ruckus Networks, wchodząca w skład oferty firmy CommScope, zapewnia więcej wielogigabitowej przepustowości od rdzenia do brzegu sieci. Przełączniki Ruckus ICX 7850 zapewniają agregację łączy do szybkości 100 GbE, odpowiadając na potrzebę coraz szybszych sieci w przedsiębiorstwach. ICX 7850 umożliwia zaawansowane tworzenie stosów przełączników – z opcją skalowania do 12 urządzeń. Dostępny jest także kontroler sieci SmartZone, służący do konfiguracji sieci, monitorowania i rozwiązywania problemów. Wydajna seria ICX 7850 może wykorzystywać dotychczasową infrastrukturę światłowodową i kablową w firmie, modernizując jej sieć brzegową.