Główną rolą monitora służącego do podglądu obrazu z kamer na żywo jest zachowanie bezawaryjności w reżimie pracy całodobowej. To bez wątpienia najważniejsze zadanie stawiane każdemu urządzeniu działającemu w tak wymagającym sektorze jak security. Jedynym rozsądnym wyborem jest profesjonalny monitor wielkoformatowy przystosowany do wielogodzinnej pracy. Tego typu modele, w odróżnieniu od telewizorów lub rozwiązań wyposażonych w panel telewizyjny, mogą rzeczywiście pracować w trybie 24 godzin na dobę bez ryzyka uszkodzenia elektroniki, a w konsekwencji wyłączenia monitora i utraty newralgicznego obrazu z kamer. Profesjonalne monitory, zaopatrzone w specjalistyczny panel oraz projektowaną z myślą o wielogodzinnej pracy elektronikę, stawiają czoła wysokiej temperaturze oraz do minimum ograniczają efekty starzenia się urządzenia.

Bardzo ważną cechą każdego monitora wykorzystywanego w monitoringu wizyjnym jest poprawne, szczegółowe wyświetlanie obrazu, który dodatkowo powinien być przystosowany do zmiennych warunków otoczenia oraz przyjazny dla oczu użytkowników. Należy pamiętać, że niebagatelne znaczenie w pracy operatora ma jakość wyświetlanego obrazu, a głównie jego jasność (która powinna być zależna od jasności otoczenia) oraz skorelowana temperatura barwowa (zazwyczaj niższa wieczorem i w nocy oraz wyższa w ciągu dnia). Warto, aby całość kontrolowana była przy użyciu wbudowanej w monitor automatyki, tak aby użytkownik nie musiał myśleć o konfiguracji parametrów wyświetlania obrazu w czasie pracy.

Wymagania te spełniają produkty NEC przeznaczone do zastosowań w sektorze security. Serie monitorów NEC MultiSync V oraz P umożliwiają 24-godzinne wyświetlanie obrazu z zachowaniem najmniejszych szczegółów dzięki pełnej, sprzętowej, 36-bitowej kalibracji kolorów. Urządzenia są wyposażone w szereg zabezpieczeń zapewniających ich ciągłą pracę, a także w czujnik NFC, który w przypadku uszkodzenia monitora zadba o przeniesienie jego ustawień i konfiguracji do zapasowej jednostki, nawet w przypadku gdy zapasowy monitor nie jest podłączony do prądu. To nie tylko trwałe, ale również bezpieczne rozwiązanie dla systemów monitoringu wizyjnego. Modele NEC MultiSync V oraz P to najbardziej zaawansowane wyświetlacze wielkoformatowe dostępne obecnie na rynku, oferujące wszystkie funkcje potrzebne do skonstruowania profesjonalnego systemu monitoringu wizyjnego.

Warto też zwrócić uwagę na serię monitorów pozbawionych ramek, w których przerwa między obrazem wyświetlanym na dwóch urządzeniach może wynosić tylko 1,8 mm. NEC MultiSync UN to seria przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników, którym zależy na bezszwowym połączeniu między ekranami.

Wyświetlacze NEC mają wbudowany procesor obrazu umożliwiający zaprogramowanie kilku trybów pracy w zależności od warunków, w których aktualnie się znajdują. Dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania wszystkie monitory mogą być kontrolowane przez sieć, włącznie z raportowaniem o problemach lub błędach systemu. Czujnik natężenia oświetlenia automatycznie reguluje parametry ściany wizyjnej tak, aby jej jasność dostosowana była do jasności pomieszczenia.

Wszystkie te cechy predysponują rozwiązania monitorowe NEC do pracy w warunkach, w których przede wszystkim liczy się niezawodność, automatyzm obsługi oraz niezrównana jakość obrazu, umożliwiająca dostrzeżenie nawet najmniejszych detali.

Dodatkowe informacje:

Bartłomiej Płuciennik, Bartlomiej.Pluciennik@nec-displays-pl.com
Przemysław Siemaszko, Przemyslaw.Siemaszko@nec-displays-pl.com
Jacek Smak, Jacek.Smak@nec-displays-pl.com
Rafał Wójcik, Rafal.Wojcik@nec-displays-pl.com
Andrzej Habrat, Andrzej.Habrat@nec-displays-pl.com
Paweł Kołodziejczyk, Pawel.Kolodziejczyk@nec-displays-pl.com