Klienci biznesowi potrzebują nowoczesnych, wygodnych w obsłudze narzędzi do prezentacji i komunikacji. We wszelkiego rodzaju przestrzeniach – typowo biurowych, konferencyjnych, wystawowych, handlowych, salach zabaw czy restauracjach i pubach – ze względów ergonomicznych i ekonomicznych wciąż niezastąpione są projektory. Przede wszystkim dlatego, że umożliwiają wyświetlanie obrazu, który można skalować w zależności od bieżących potrzeb. Wiodącym trendem, który wpływa na wybór projektora przez odbiorcę biznesowego, staje się interaktywność. Klienci coraz częściej szukają rozwiązań, które zapewnią im funkcje usprawniające komunikację i współpracę grupową – również zdalną. Nie mniej istotne są: rozdzielczość Full HD, wysoka jasność obrazu i laserowe źródło światła. Firmy, decydując o zakupie tego czy innego rozwiązania, nauczyły się też brać pod uwagę współczynnik TCO. 

Na każdą z powyższych, a także inne potrzeby użytkowników biznesowych, odpowiadają projektory z logo Epson. Firmowe środowisko pracy znakomicie usprawni zaawansowany technologicznie, a jednocześnie intuicyjny w obsłudze interaktywny model EB-1485Fi z ultrakrótkim rzutem. Projektor wyświetla obraz Full HD o przekątnej do 120 cali. Jasność 5 tys. lumenów gwarantuje efektywne korzystanie z projektora nawet w nasłonecznionych miejscach (salach spotkań, klasach, czy witrynach sklepowych). Laserowe źródło światła ma żywotność 20 tys. godzin, co oznacza, że w biurze urządzenie może pracować 5 dni w tygodniu po 8 godzin przez 10 lat, a w muzeum lub galerii handlowej 7 dni w tygodniu po 12 godzin przez 5 lat. 
Co ważne, każdy użytkownik EB-1485Fi ma do dyspozycji funkcje interaktywne i komunikacyjne. Na potrzeby wideokonferencji czy zdalnej współpracy na wspólnych dokumentach może łączyć obrazy pochodzące z interaktywnych projektorów działających w różnych lokalizacjach. Istnieje przy tym możliwość rzutowania wprost na ścianę i nanoszenia notatek nawet za pomocą palców. Warto podkreślić, że projektor współpracuje bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi. Połączenie kilku (maksymalnie czterech) projektorów EB-1485Fi umożliwia wyświetlenie olbrzymiego interaktywnego obrazu (np. na terenie placówki edukacyjnej, muzeum, w przestrzeni retailowej) lub interaktywnej witryny w sklepie. Uzyskamy to dzięki wyjściu HDMI, które pozwala przesyłać obraz tylko do jednego projektora. W uchwycie ściennym jest miejsce gdzie może być umieszczony komputer typu NUC, z którego może pochodzić wyświetlany materiał. Samo źródło obrazu jest zabezpieczone i niewidoczne dla zwiedzających.

Z kolei model EB-1795F to urządzenie ultramobilne o małych rozmiarach i lekkiej obudowie (projektor można zmieścić w jednej torbie z laptopem). Kompaktowość urządzenia idzie w parze z doskonałej jakości obrazem o przekątnej nawet do 300 cali. Łączność za pomocą kabla i bezprzewodowa, szybka konfiguracja, a także wiele funkcji (m.in. Wi-Fi Miracast, NFC, Gesture Presenter) czynią z EB-1795F ważne narzędzie biznesowe w mobilnych czasach. 

Krajobraz po Aktywnej Tablicy

Program Aktywna Tablica niewątpliwie przekonał klientów z sektora edukacji do zalet stosowania multimediów w nauczaniu. Wśród projektorów, które w ramach programu trafiły do szkół w latach 
2017–2019, udział urządzeń z logo Epson wynosi ponad 40 proc. Szkoły doceniły zalety sprzętu japońskiego producenta, o których wcześniej pozytywnie wypowiadali się klienci biznesowi. Zarówno dla samego Epsona, jak i jego partnerów skutkuje to nawiązaniem wielu rokujących na przyszłość kontaktów handlowych. Mimo formalnego zakończenia programu zapotrzebowanie na projektory ze strony szkół nadal rośnie, co daje partnerom Epsona możliwość kontynuowania działań w tym sektorze. 

W salach lekcyjnych doskonale sprawdzą się modele EB-680 i EB-685W, z ultrakrótkim rzutem i szerokimi możliwościami instalacyjnymi. Podobnie jak we wszystkich projektorach Epsona zastosowano w nich technologię 3LCD, zapewniającą świetne odwzorowanie kolorów. W przypadku EB-680 przekątna obrazu sięga 93 cali w rozdzielczości XGA, a przy zastosowaniu EB-685 W jest to 100 cali dla WXGA (czyli HD). Projektory mogą być dodatkowo wyposażone w moduł łączności bezprzewodowej. 

Warto podkreślić, że wszystkie projektory Epson dla biznesu i edukacji są objęte pięcioletnią gwarancją. Żywotność lampy w trybie ekonomicznym wynosi 10 tys. godzin, przy czym koszt nowej lampy to jedynie 320 zł brutto (ceny rozwiązań innych firm to 800–1500 zł).