Jednym z podstawowych wyróżników macierzy dyskowych QSAN jest ich cena, która jest zgodna z możliwościami zakupowymi klientów z sektora małych i średnich firm. Za niewielkie pieniądze mogą nabyć urządzenia z wieloma funkcjami, dotychczas dostępnymi tylko w najbardziej zaawansowanych systemach – zdalną replikacją, buforowaniem na dyskach SSD, dynamicznym przydzielaniem przestrzeni (thin provisioning), deduplikacją na poziomie blokowym, kopiami migawkowymi, kompresją, SSD cachingiem i in.

W macierzach dyskowych QSAN został zastosowany system plików ZFS, który zapewnia m.in. szybką kompresję danych, wykrywanie i automatyczną naprawę uszkodzonych plików, przechowywanie plików o nieograniczonej wielkości oraz stosowanie bloków danych różnej wielkości.

QSAN ma podpisane strategiczne umowy partnerskie z takimi firmami jak Intel i HGST, dzięki którym jest w stanie kupować komponenty do swoich urządzeń znacznie taniej niż indywidualny klient. Nie ma jednak obowiązku stosowania w macierzach wyłącznie dysków kupionych i brandowanych przez QSAN. Administratorzy mogą skorzystać także z napędów, którymi już dysponują.

Kolejną ważną cechą macierzy QSAN jest ich skalowalność. Wszystkie urządzenia można zamontować w klasycznej szafie serwerowej. Ich rozbudowa następuje przez dokładanie kolejnych półek dyskowych. W efekcie można zarządzać danymi na 456 dyskach w ramach jednego systemu. Macierze dyskowe QSAN są objęte 3-letnią gwarancją, którą można przedłużyć do 5 lat. Bardziej wymagający klienci mogą wykupić gwarancję naprawy w miejscu instalacji sprzętu Next Buisness Day.

 

Tym, co wyróżnia firmę QSAN na tle innych dostawców, jest nowatorski program partnerski. Został wprowadzony na polski rynek kilka lat temu przez dystrybutora – EPA Systemy. O jego zaletach mogło się w tym czasie przekonać wielu resellerów i integratorów. Przede wszystkim program partnerski QSAN w Polsce gwarantuje weryfikację i ochronę projektów, które są rejestrowane w ogólnoświatowym systemie. Dzięki temu nawet zagraniczni dystrybutorzy są informowani o lokalnych projektach. Zapewnia to uniknięcie konkurowania nie tylko z partnerami z Polski, ale również z Europy i całego świata.

Każda firma, która chce wziąć udział w programie partnerskim QSAN, ma taką możliwość. Jedynym warunkiem jest przejście szkolenia produktowego w formie webinarium lub na żywo, w biurze przyszłego partnera. Odbycie szkolenia uprawnia do: uzyskania rabatów na poziomie od 20 do 30 proc., rejestracji w ogólnoświatowym systemie CRM oraz otrzymania prowizji, nawet gdy klient końcowy dokona zakupu u innego partnera.

Specjalistom QSAN Technology i EPA Systemy zależy, aby partnerzy uzyskiwali wynagrodzenie za swoją pracę i aktywne szukanie klientów. Dlatego w sytuacji, gdy reseller inicjuje określony projekt, a klient końcowy ostatecznie kupuje macierz QSAN od innej firmy, EPA Systemy wypłaca prowizję podmiotowi, który pierwotnie zarejestrował projekt.

Łukasz Chęć

Product Manager QSAN, EPA Systemy

Ochrona projektów i gwarancja wypłacenia marży nawet w przypadku przegranego przetargu czy projektu, to nic nowego w przypadku marki Qsan. Program partnerski wraz z ochroną projektów istnieje od momentu, gdy EPA Systemy zostało wyłącznym dystrybutorem macierzy SAN i NAS tego producenta, a więc od 2011 r. Partner, który zarejestrował projekt i go stracił, może liczyć na minimum 18 proc. marży. W przypadku przekroczenia założonego limitu marża ta może sięgnąć 28 proc.

Więcej informacji na temat oferty QSAN:

www.qsan.pl

Kontakt w sprawie programu partnerskiego QSAN w Polsce:

l.chec@epasystemy.pl