Rozwiązanie zapewnia wysoki poziom interoperacyjności, jest kompatybilne ze standardem WebRTC (www.webrtc.org), urządzeniami z systemem operacyjnym Android, iOS i Windows oraz najpopularniejszymi aplikacjami do wideokonferencji. Dodatkowo gwarantuje dostęp do różnorodnych opcji połączenia i uczestniczenia w wideokonferencji (w trybie audio z poziomu telefonu komórkowego, przy użyciu lokalnych numerów dostępowych) a także udostępnianie zawartości komputera (prezentacje, dokumenty) podczas wideokonferencji oraz połączenia z systemami do wideokonferencji innych producentów (Skype for Business, Polycom, Cisco Jabber) oraz transmisję wideokonferencji na YouTubie.

Wideokonferencyjne platformy działające w oparciu o chmurę to obecnie najwygodniejsze rozwiązania zarówno z perspektywy użytkowników, jak i firm rozwijających swoją ofertę o ten rodzaj usług. Ogromnym plusem takich platform jak UCS Advanced jest zachowanie odpowiedniego balansu między zapewnieniem wysokich standardów bezpieczeństwa i dostępnością. Ta cecha ma bardzo duże znaczenie w kontekście najnowszych trendów związanych z tworzeniem nowoczesnego środowiska pracy i nowym modelem realizowania zawodowych obowiązków.

Wysoka przepustowość, jakość i bezpieczeństwo

UCS Advanced zapewnia wysoką jakość transferu wideo dzięki wykorzystaniu 16 węzłów przetwarzania danych oraz najwyższy standard bezpieczeństwa, a to za sprawą szyfrowania połączenia. Rozwiązanie jest zgodne z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), które zostało wprowadzone 25 maja 2018 r., zastępując dotychczas obowiązujące dyrektywy.

 

Opcje licencji

Dużą zaletę rozwiązań chmurowych stanowi to, że nie wymagają wielkich nakładów na zakup sprzętu. UCS Advanced jest dostępna w kilku opcjach. (patrz ramka).

Licencja typu Enterprise Wide License – EWA

W ramach Enterprise Wide License firma wykupuje całodobowy dostęp do własnego Wirtualnego Pokoju Konferencyjnego (VMR) dla każdego pracownika.

 

Licencje dla użytkownika końcowego – EUL (End User License)

W opcji End User License oferowany jest jeden lub kilka dostępów do Wirtualnych Pokoi Konferencyjnych (VMR). Liczbę dostępów można dowolnie dopasowywać do realnych potrzeb danej organizacji. Do jednego pokoju wirtualnego (VMR) można podłączyć do 49 urządzeń z różnych lokalizacji.

 

Subskrypcja punktu końcowego (EPS)

Licencja End Point (EPS) dla Ricoh P3500M zapewnia jego instalację jako punktu dostępowego, który można połączyć bezpośrednio z innymi P3500M.

 

Subskrypcja domeny

Przedsiębiorstwo może również zamówić personalizowaną opcję usługi (dostępne w ramach licencji EUL lub EWA). Personalizacja nazwy domeny pozwala na umieszczenie w nazwie adresu wideo nazwy własnej firmy klienta.

 

Cezary Mąka, Product Manager, Ricoh

Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Ricoh wskazują, że w perspektywie 10–15 lat 8-godzinny tryb pracy będzie ewoluował w kierunku bardziej elastycznych form, a obowiązki służbowe w coraz większym zakresie będą wypełniane poza biurem. Wymaga to stworzenia odpowiedniego środowiska umożliwiającego bezpieczne i wygodne komunikowanie się oraz wymianę informacji.

 

Kontakt dla partnerów: Wojciech Jankowski, Communication Services Consultant, wjankowski@ricoh.pl.