Branża IT zmienia się niczym w kalejdoskopie. Niemal każdego miesiąca na światowym rynku pojawiają się nowości technologiczne, za którymi trudno nadążyć nawet największym fanom nowych technologii. A to dopiero przedsmak tego, co czeka nas w nieodległej przyszłości. Liderzy rynku IT zapowiadają nadejście cyfrowej transformacji, która wywoła szereg zmian w świecie biznesu. Co zrobić, aby znaleźć się wśród beneficjentów cyfrowej rewolucji?

 

Wiedza przede wszystkim

S4E hołduje zasadzie, że jednym z kluczy do rynkowego sukcesu jest wiedza. W związku z tym dystrybutor od lat realizuje strategię podnoszenia kwalifikacji pracowników oraz partnerów handlowych. Jak często podkreśla Paweł Piętka, prezes zarządu S4E, to właśnie edukacja – obok wykwalifikowanego personelu i innowacyjnych produktów – jest jednym z trzech głównych filarów rozwoju firmy. I nie są to jedynie puste deklaracje – w szkoleniach i kursach organizowanych przez ośrodek edukacyjny dystrybutora uczestniczy ponad dwa tysiące osób rocznie. Tak wysoka frekwencja to efekt m.in. tego, że organizowane przez S4Edu zajęcia prowadzą wyłącznie najlepsi inżynierowie oraz praktycy biznesu.

Edukowanie resellerów oraz integratorów nie ogranicza się jednak wyłącznie do działalności S4EDU. Równie ciekawą inicjatywą jest S4Engineers – zespół ekspertów dysponujących unikalną wiedzą techniczną oraz doświadczeniem zdobytym podczas złożonych projektów informatycznych. To właśnie tych specjalistów S4E oddelegowuje do realizacji najtrudniejszych projektów.

Działalność S4EDU oraz S4Engineers uzupełnia S4Etechklub. Jest to społeczność skupiająca wysoko wyspecjalizowanych inżynierów, którzy wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniem. Tego typu kluby działają od kilku lat w różnych formach, aczkolwiek projekt S4E jest pod kilkoma względami wyjątkowy. Przede wszystkim jego uczestnicy dyskutują o realnych problemach, jakie występują podczas realizowanych przez nich wdrożeń.