Kalifornijski producent, jako pierwszy na świecie, wprowadził do oferty 2,5-calowy dysk z pamięcią flash, którego elektroniczna konstrukcja została przystosowana do pracy w serwerach NAS. Urządzenie IronWolf 110 z interfejsem SATA 6 Gb/s dostępne jest w pięciu pojemnościach – od 240 GB do 3,84 TB. Ciągły odczyt danych z nowych dysków IronWolf odbywa się z maksymalną prędkością 560 MB/s, natomiast zapis – 535 MB/s (345 MB/s w modelu o pojemności 240 GB).

O wyjątkowej trwałości dysków IronWolf 110, dzięki której mogą działać w serwerach NAS, świadczy parametr TBW (Total Bytes Written). Dla najmniejszego modelu wynosi on 435 TB, a dla największego – 7 PB. Oznacza to, że każdą komórkę dysku można nadpisać ponad 1,8 tys. razy. Wbudowany w kontroler nośnika, opatentowany przez Seagate algorytm DuraWrite dba o równomierny zapis we wszystkich komórkach dysku, przez co zapewnia wieloletnią trwałość.

Dyski IronWolf 110 zostały zaprojektowane do działania w trybie 24/7 i producent gwarantuje, że nie będą ulegały przegrzaniu nawet podczas długotrwałego obciążenia. Ich niezawodność zapewniona jest m.in. dzięki układom pamięci wyprodukowanym przez Toshiba Memory Corporation. Urządzenia te świetnie nadają się chociażby dla osób odpowiedzialnych za tworzenie skomplikowanych projektów graficznych lub edycję wideo, które ze względów bezpieczeństwa chcą przechowywać swoje pliki bezpośrednio na serwerze NAS.

Dyski IronWolf 110 są wyposażone w specjalną funkcję PLDP (Power Loss Data Protection), która gwarantuje bezpieczeństwo danych w przypadku nagłego odcięcia zasilania. Dostarczane są wraz z oprogramowaniem IronWolf Health
Management, zapewniającym łatwe monitorowanie stanu urządzenia. Nośniki są objęte świadczoną przez Seagate 2-letnią usługą odzyskiwania danych Rescue w przypadku awarii. Starania producenta o zapewnienie jak największej trwałości danych zostały już docenione przez liderów rynku serwerów NAS (m.in. QNAP i Synology), którzy wprowadzili je na listę rekomendowanych nośników.