Producent dysponuje ofertą serwerów NAS, których pojemność można rozbudować, wyposażając je w nawet 106 dysków. Urządzenia działają z systemem operacyjnym Disk Station Manager oraz oprogramowaniem NVR – Surveillance Station, służącym do analizy i zarządzania materiałem zarejestrowanym przez kamery IP. Choć, jak mówią dystrybutorzy Synology, rozwiązanie jest obecnie sprzedawane głównie w sektorze MSP, to już interesują się nim klienci z rynku enterprise i instytucjonalni.

Pozytywnie o przyszłości systemu NVR Synology na polskim rynku wyraża się m.in. Piotr Kotas, Monitoring IP Product Manager w EPA Systemy. Specjalista podkreśla, że pamięć masowa wraz z rejestratorem monitoringu jest produktem nowym, ale bardzo pożądanym przez polskich klientów biznesowych. Przede wszystkim dlatego, że stanowi jedno łatwo skalowalne rozwiązanie, które spełnia kilka istotnych funkcji, takich jak serwer plików, urządzenie do backupu oraz rejestrator do kamer IP.

Rozbudowane funkcje aplikacji Surveillance Station są dostępne bez względu na markę przeglądarki internetowej. Dzięki usłudze DDNS oferowanej przez Synology można w prosty sposób skonfigurować zdalny dostęp do urządzeń DiskStation i RackStation. Nadzór nad systemem monitoringu jest zatem możliwy za pomocą peceta lub urządzeń przenośnych z systemami iOS albo Android.

Surveillance Station

• równoczesny podgląd obrazu dla 64 kanałów

• inteligentne wyszukiwanie i analiza nagrań

• sprawne zarządzanie wdrożeniami monitoringu na dużą skalę i pełna kontrola nad serwerami grywającymi przez jeden interfejs (Cental Management System)

• obsługa ponad 2700 modeli kamer IP dostarczanych przez 75 producentów