Chausson Matériaux to lider francuskiego rynku materiałów budowlanych. Ma sieć 350 sklepów z 57 działami, 6 nowoczesnymi platformami logistycznymi oraz 33 obiektami budowlanymi i zatrudnia 3,6 tys. pracowników. Przez wiele lat sklepy tej marki były podatne na kradzieże w nocy i podczas weekendów, co wiązało się z ogromnymi stratami finansowymi. Aby chronić się przed zagrożeniami, każda placówka handlowa korzystała z własnego zdalnego systemu alarmowego. Jednak był on powolny i nieatrakcyjny cenowo. Wyzwanie stanowiła konieczność monitorowania całego systemu nadzoru – obejmującego 350 sklepów i 2000 kamer IP we Francji – z centrali w Tuluzie. Co najważniejsze, potrzebne było rozwiązanie monitorujące, które zdoła nie tylko powstrzymać potencjalne napady, lecz także zapobiec ponownemu występowaniu tego rodzaju sytuacji.

Aby zaspokoić rosnące potrzeby, niezbędny był skalowalny i scentralizowany system bezpieczeństwa. Wymagania te spełniła stacja Synology RackStation, RS18017xs+, która została wybrana jako serwer hosta w architekturze scentralizowanego systemu zarządzania (CMS). Ta jednostka rackowa jest ustawiona w centrali i odbiera wszystkie strumienie wideo z kamer z 350 sklepów w całej Francji.

Każdy NAS zainstalowany w placówkach firmy jest zarządzany jako serwer zapisu CMS. Urządzenia te, m.in. DS216j, DS216play, DS218play i DS218j, są bezpośrednio podłączone do 6-8 kamer IP, rejestrują obraz w rozdzielczości Full HD i 12 FPS oraz korzystają z funkcji detekcji ruchu. Nagrania zaplanowano w trybie 24/24 i 7/7, zapewniając ciągły i pełny monitoring całej działalności.

DC216play

Poza tym każdy serwer nagrywający automatycznie przesyła w czasie rzeczywistym strumień wideo z 2000 kamer w niskiej rozdzielczości, aby oszczędzić przepustowość na NAS hosta CMS, RS18017xs+. Ponad 350 sklepów jest teraz zabezpieczonych dzięki Synology i Surveillance Station.

Ochrona kurierska

Podczas tworzenia systemu monitoringu niekoniecznie trzeba brać pod uwagę jedynie większe macierze. DPD udowodniło, że także najmniejsze modele Synology NAS mogą zapewnić bardzo skuteczną ochronę.

DPD Latvia jest liderem na rynku przesyłek paczkowych B2B na Łotwie. To również jedna z największych firm oferujących usługi dostawcze B2C w tym kraju. Obecnie DPD należy do wiodących europejskich dostawców usług paczkowych. Mając ponad 800 oddziałów w 40 krajach, 24 tys. pracowników i 18 tys. pojazdów, świadczy usługi dla ponad 300 tys. klientów biznesowych.

DPD Latvia wysyła dziennie 1,4 mln paczek. Aby usprawnić proces wysyłki i zaspokoić potrzeby rynku e-commerce, DPD zdecydowało się dodać terminale dostaw do obecnej sieci terminali odbiorczych. Po tej decyzji uznano, że zapewnienie wysokiej jakości nadzoru wideo na każdym terminalu paczkowym ma kluczowe znaczenie dla prostej, szybkiej i niezawodnej dostawy przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa.

Menedżerowie DPD Group po zapoznaniu się z ofertą rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa Synology postanowili skorzystać z systemu monitoringu Synology Surveillance Station. Wdrożony projekt DPD obejmował 30 szt. modelu DS119j z Surveillance Station, każdy zarządzający jedną kamerą w 30 stacjach odbioru. To rozwiązanie zapewnia łatwy i szybki dostęp do bezpiecznego archiwum wideo, spełniając standardy bezpieczeństwa DPD Latvia.