Jeśli udało Ci się przekonać klienta do zarządzania siecią przez chmurę – na przykład do rozwiązania Zyxel Nebula – wiele problemów masz z głowy. Ale pamiętaj – nie wszystkie.

 

Plusy

1. Twój pracownik nie musi asystować klientowi całymi dniami podczas instalacji

Jak powinna wyglądać idealna konfiguracja? Klient montuje urządzenia, podłącza do prądu i… już! Niemożliwe? Ależ skąd! Przecież właśnie tak jest z Nebulą. Użytkownik rejestruje swoje urządzenie za pośrednictwem Nebula Control Centre (NCC) lub aplikacji mobilnej. Często wystarczy po prostu zeskanowanie kodu QR z pudełka. Dlatego cała konfiguracja może odbyć się jeszcze przed wyjęciem urządzeń z pudełka albo zdalnie. Zanim wyślecie potrzebny sprzęt do klienta, możecie przygotować cały proces. Fizyczna obecność wykwalifikowanego pracownika u klienta podczas instalacji jest niepotrzebna. I Wy, i klient oszczędzacie czas. A w biznesie czas to pieniądz.

2. Twój pracownik może monitorować sieć, nawet siedząc na egzotycznej plaży

Wreszcie nie musisz czekać, aż specjalista wróci od innego klienta. Jeśli tylko ma się dostęp do Internetu, można zarządzać siecią, a więc konfigurować ją, monitorować a także znajdować błędy w prosty i szybki sposób. Tą metodą w tym samym czasie i z dowolnego miejsca można zarządzać zdalnie siecią u wielu różnych klientów.
Stracone godziny spędzone w korkach, nerwy klientów, którzy czekają na przyjazd konsultanta – to wszystko należy już do przeszłości. Dotrzymywanie zobowiązań i gwarantowanie niezawodnej sieci wreszcie będzie możliwe.

3. Twój klient, niezależnie od tego, jak dynamicznie zmieniają się jego potrzeby, będzie zachwycony elastycznością

Klient nie życzy sobie (czasowo lub na stałe) zarządzania przez chmurę? Proszę bardzo! Ma wybór. Wcale nie musisz wymieniać wszystkich urządzeń albo na siłę przekonywać go do chmury.
W nowoczesnym systemie, takim jak NebulaFlex, może wprowadzać zmiany w konfiguracji tak jak jest do tego przyzwyczajony. A jeśli z powrotem będzie chciał wrócić do świetnego sposobu nadzorowania swoich urządzeń przez chmurę – zapewnisz mu to w bardzo krótkim czasie.

 

 

4. Nie zapłacisz ani grosza za licencję do zarządzania siecią

Chmura w Zyxel jest w cenie urządzenia. I tak powinno być! Sieć powinna w końcu zapewniać oszczędność nie tylko czasu, ale też pieniędzy klienta i zarządzających siecią. Dożywotnie ciągłe uaktualnianie oprogramowania i większość funkcji w darmowej licencji to standard Nebula. Jeśli jednak potrzebujesz rozszerzonej funkcjonalności, możesz dokupić licencję profesjonalną.

5. Jeśli Twój klient będzie sam zarządzał siecią, nie zada Ci żadnego pytania o panel administratora, bo jest tak intuicyjny

Nie ma nic bardziej irytującego niż skomplikowane oprogramowanie, którym potrafi się posługiwać tylko doskonale wykwalifikowany administrator! Dlatego Nebula Control Centre (NCC) została opracowana z myślą o potrzebach małych i średnich firm. Do dyspozycji jest też aplikacja mobilna, zawierająca podstawowe funkcje monitorowania sieci.

 

Minusy

1. Będziesz musiał się wykazać

Nie dość, że konfiguracja i zarządzanie przebiegnie zdalnie, to jeszcze urządzenia nie będą się psuć. Będziesz musiał wykazać się kreatywnością, żeby zagospodarować nadmiar wolnego czasu.

 

Zyxel Communications – Twój sieciowy sojusznik

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi, koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią producenta liderem w obszarze rozwiązań do komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

• 1500+ współpracowników na całym świecie
• 100 mln urządzeń łączących na globalną skalę
• Ponad 700 tys. firm pracujących lepiej dzięki produktom marki Zyxel
• Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie Zyxel Communications, tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!