Zdalna praca z dowolnego miejsca jest dziś podstawą funkcjonowania wielu firm. Zarządzanie ogromną flotą urządzeń ułatwiają systemy klasy MDM (Mobile Device Management) oraz EMM (Enterprise Mobile Management). Mają na celu zapewnienie ochrony zarówno samego sprzętu, jak i zawartych w nim danych.

Wyróżniamy trzy najpopularniejsze podejścia do obsługi urządzeń mobilnych w firmie. Pierwszy to zarządzanie i monitoring, czyli lokalizowanie urządzenia, dystrybucja prekonfigurowanych aplikacji służbowych, monitorowanie wykorzystania transferu danych oraz programów itp. Drugi sposób to podział przestrzeni urządzenia na część prywatną oraz służbową, co z jednej strony zapewnia pracownikowi swobodę i ochronę jego prywatności, a z drugiej zabezpieczenie firmowych danych dzięki dostarczaniu tylko wyselekcjonowanych aplikacji czy blokadzie przed kopiowaniem danych do przestrzeni prywatnej.

Wreszcie trzecia metoda to pełne zabezpieczenie i ograniczenie zbędnych funkcji urządzeń, a więc np. wyłączenie komunikacji Bluetooth, zdefiniowanie zaakceptowanych sieci Wi-Fi, blokada kont prywatnych, stworzenie białej listy kontaktów czy usunięcie niepożądanych programów.

Łukasz Czernik
CEO, Proget Software

Proget działa na rynku od 2007 r., od początku jako firma ekspercka specjalizująca się w obszarze bezpieczeństwa i mobilności. Od pięciu lat rozwijamy własne rozwiązanie, zbudowane na podstawie obserwacji realnych potrzeb rynkowych oraz najlepszych światowych praktyk. Od tego czasu rozwinęliśmy strategiczne partnerstwo z Samsungiem i Huawei, uczestniczymy także w programie deweloperskim Apple’a. W ostatnich tygodniach podpisaliśmy umowę z Google’em na świadczenie usług Zero-Touch oraz rozpoczęliśmy prace integracyjne związane z usługą Microsoft Azure.

 

Ochrona pod każdym względem

Aplikacja Proget jest wyposażona w funkcję szybkiego i automatycznego powiązania urządzeń mobilnych z systemem MDM/EMM i użytkownikiem. Oprogramowanie to jest instalowane i uruchamiane w sposób automatyczny, a ponadto zawiera mechanizmy ułatwiające sprawne przejście z innego narzędzia MDM/EMM na system Proget.

Administratorzy zyskują szereg funkcji umożliwiających zapewnienie zgodności ustawień urządzeń z regułami polityki bezpieczeństwa w firmie. Mogą zablokować połączenia z numerami egzotycznymi, uzyskać informacje o aktualnej lokalizacji telefonu, szczegółowe raporty – generowane na żądanie lub w interwałach czasowych. Proget jest też zintegrowany z wieloma innymi narzędziami, m.in. Samsung Knox Enrollment, Android Zero-Touch, Apple DEP i VPP.

Twórcy systemu Proget zadbali również o unikalną funkcjonalność. Przykładowo, firmy logistyczne doceniają uniemożliwienie kierowcom ryzykownego zachowania, jak oglądanie filmów podczas jazdy (blokowanie wybranych aplikacji, kiedy urządzenie jest w ruchu). Z kolei funkcja SIM Pinning zapewnia powiązanie karty SIM z konkretnym sprzętem, dzięki czemu urządzenie będzie bezużyteczne po zmianie karty. Administratorzy mogą też zablokować funkcję dual-SIM w telefonie oraz ograniczyć lub całkowicie wyłączyć transmisję danych w wybranych krajach.

Dystrybutorem rozwiązań Proget Software jest m.in. Alstor SDS, jeden z liderów dystrybucji z wartością dodaną na polskim rynku IT. Firma zapewnia resellerom i integratorom wsparcie przed- i posprzedażne, a także szkolenia oraz wszelkiego typu usługi serwisowe. Pomaga też partnerom w zaprezentowaniu oferowanych rozwiązań potencjalnym klientom.

Wyróżniki rozwiązania Proget

•     Program zgłaszania uwag przez klientów – Customer For Live
•     Ciągły rozwój systemu, w odpowiedzi na realne potrzeby biznesowe klientów
•     Łatwa obsługa i intuicyjność konsoli
•     Brak płatnych dodatków (wszystkie funkcje dostępne w ramach jednej licencji)
•     Darmowa 30-dniowa licencja próbna
•     Serwer w chmurze dostępny ad hoc, również w wersji testowej
•     Wielojęzyczny interfejs
•     Wsparcie techniczne w trybie 24/7/365
•     Atrakcyjne ceny, co czyni Proget ciekawą alternatywą dla rozwiązań zagranicznych