Kluczowe informacje dla twoich klientów: 

  • nowa seria przełączników PoE to unikalna konstrukcja sprzętowa z oprogramowaniem przeznaczonym do instalacji monitoringu CCTV,
  • zestawienie i podgląd statusu podłączonych kamer IP odbywa się z poziomu interfejsu przełącznika,
  • zasilanie kamer jest nieprzerwane, nawet w przypadku resetu przełącznika.

 

 

Przełączniki GS1300 (po lewej) i GS1350 (po prawej) podnoszą standard
nowoczesnych sieci do monitoringu.

 

Wykorzystanie potencjału biznesowego Internetu rzeczy

Technologia Internetu rzeczy (IoT) stwarza nowe możliwości biznesowe. Klienci coraz częściej instalują w domach i firmach nie tylko inteligentne oświetlenie, ogrzewanie czy klimatyzację, lecz także całe systemy do monitoringu obiektów. Trendy na rynku IoT pokazują, że to właśnie sektor monitoringu i nadzoru jest jednym z rozwijających się najprężniej. Wraz z nim rośnie znaczenie przełączników PoE (Power over Ethernet), których jakość i możliwości odgrywają coraz istotniejszą rolę we wdrożeniach wizyjnych systemów zabezpieczeń. Muszą one:

  • charakteryzować się wysokim budżetem mocy,
  • obsługiwać sieć z wieloma kamerami jednocześnie,
  • mieć szeroki zasięg transmisji,
  • zapewniać ciągłość pracy.

Przełączniki przeznaczone do monitoringu

Na wyzwania, które pojawiają się podczas tworzenia profesjonalnych systemów monitoringu, odpowiadają przełączniki PoE GS1300 i GS1350 marki Zyxel. Dzięki zróżnicowanej liczbie portów i wysokiemu budżetowi mocy urządzenia te z łatwością obsługują sieci z wieloma kamerami – nawet przy podłączeniu wszystkich portów. Ponadto każdy model jest wyposażony w dodatkowe porty uplink do szkieletowego połączenia sieci bez zajmowania portów PoE dla kamer IP.

Więcej możliwości dzięki większemu zasięgowi

Kamery IP i inne urządzenia zabezpieczające często muszą być instalowane w odległych miejscach, a standardowe przełączniki PoE mają zasięg transmisji do 100 metrów. Obie serie przełączników od Zyxel minimalizują ten problem – dzięki trybowi rozszerzonego zasięgu, który umożliwia uzyskanie odległości transmisji do 250 metrów, zapewniają wiele opcji instalacji.