W ofercie Alstor Secure Data Solutions znajduje się kilka podstawowych grup produktów: komponenty infrastruktury IT dla centrów danych i sieci informatycznych, pamięci masowe, rozwiązania do archiwizacji, zarządzania i zapewniania bezpieczeństwa IT, jak również elementy do budowy systemów obiegu dokumentów. Firma zapewnia partnerom kompleksową obsługę przed i po sprzedaży, włącznie z doradztwem, pomocą podczas wdrożeń i obsługą serwisową (również pogwarancyjną).

Urządzenia sieciowe, zarządzanie sieciami i ich monitoring

Zarządzanie współczesnymi sieciami jest złożone i czasochłonne. Dlatego takie znaczenie ma dobór narzędzi umożliwiających monitorowanie sieci i identyfikowanie pojawiających się w nich problemów. Do oferty Alstor SDS trafiło ostatnio kilka marek, które wyróżniają się na tle bogatej oferty sieciowej na rynku.

Garland Technology oraz Cubro to producenci niezawodnych, skalowalnych urządzeń i akcesoriów sieciowych zapewniających takie funkcje jak inteligentne filtrowanie, równoważenie obciążeń, agregacja i monitorowanie ruchu oraz wydobywanie metadanych, które poprawiają funkcjonowanie sieci i zwiększają jej wydajność. Obie firmy uznawane są za czołowych dostawców sieciowych TAP-ów (punktów dostępowych), kontrolerów NPB (Network Packet Brokers) oraz analizatorów sieci (Network Probes). Urządzenia tych producentów tworzą środowisko umożliwiające efektywne działanie systemów bezpieczeństwa (IPS, IDC, SIEM itp.) oraz rozwiązań do analizy i monitoringu sieci. Określane jest ono jako SDP (Security Delivery Platform) lub VDP (Visibility Delivery Platform).