W 2015 r. do oferty trafiły urządzenia z serii AXIS F, które charakteryzują się bardzo małymi rozmiarami modułów optycznych, umożliwiającymi prowadzenie dyskretnego nadzoru. Reprezentujące tę serię urządzenie AXIS F44 wyposażono w unikalną funkcję: przy użyciu tylko jednej jednostki głównej można prowadzić równoczesny nadzór z czterech kamer o wysokiej rozdzielczości HDTV, rozmieszczonych w różnych punktach.

Kolejne ciekawe urządzenia należą do  serii AXIS M10. Są to niewielkie, inteligentne kamery, które doskonale nadają się do ochrony małych firm, sklepów, restauracji czy hoteli. Urządzenia te zapewniają wiele indywidualnie konfigurowanych strumieni wideo oraz audio, a także bezprzewodową łączność z firmową siecią.

Małym i średnim przedsiębiorstwom  producent proponuje również stałopozycyjne kamery z serii AXIS M11 oraz kopułkowe kamery z serii AXIS P32. Urządzenia AXIS M11 mają kompaktową i ekologiczną konstrukcję – w 45 proc. zostały wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyklingu. Przeznaczone są do montażu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dzięki funkcji zasilania kamery przez Ethernet (PoE) można ograniczyć liczbę kabli, a tym samym zmniejszyć koszty instalacji.

Urządzenia z serii AXIS P32 gwarantują bardzo szczegółowe nagrania podczas prowadzenia dyskretnego nadzoru wizyjnego. Przykładowo, kamera AXIS P3215 zapewnia wyjątkową jakość obrazu w rozdzielczości HDTV 1080p. Ten model wyposażono także w inteligentne funkcje, np. detekcję ruchu oraz działań przestępczych. Zainstalowany w kamerach AXIS P32 licznik pikseli umożliwia użytkownikowi sprawdzenie w dowolnym momencie pracy urządzenia, czy rozdzielczość sfilmowanego obiektu lub twarzy w pikselach spełnia warunki określone w przepisach lub specyficzne wymagania oprogramowania, na przykład do analizy biometrycznej.

 

W zestawie z oprogramowaniem

Wszystkie wymienione urządzenia Axis oferuje również w gotowych zestawach, składających się z czterech kamer oraz oprogramowania Axis Camera Companion (przeznaczonego do systemów zawierających do 16 kamer) lub Axis Camera Station (obsługa maks. 100 urządzeń).