Ważną cechą odróżniającą usługi chmurowe świadczone przez firmę Oracle od innych ofert jest fakt, że w tej formie dostawca oferuje klientom dokładnie to samo oprogramowanie, jakie dostępne jest w formie tradycyjnej (on-premise). Dzięki temu możliwe stało się stworzenie modelu chmury hybrydowej, która zapewnia łatwe, niemal niezauważalne przenoszenie zadań między środowiskami on-premise, a środowiskami działającymi już w chmurze publicznej Oracle. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu tych samych standardów zarządzania dla obu modeli wdrożeniowych. Niezwykle istotna dla partnerów i klientów jest wynikająca z tego łatwość obsługi i wykorzystanie już istniejącej w przedsiębiorstwie wiedzy. Oracle zapewnia klientom również możliwość stworzenia chmury prywatnej – w formie usługi proponuje  fizyczną platformę Oracle Cloud Machine, która jest wdrażana w serwerowni klienta i umieszczana za prywatną ścianą firewall.

Profesjonalna chmura dla MŚP

Szeroka oferta chmury Oracle umożliwia jej zastosowanie w biznesie o każdej skali: od dynamicznych startupów, przez przedsiębiorstwa o ustabilizowanej pozycji (posiadające już własną infrastrukturę IT o różnym stopniu złożoności i różnym wieku) po firmy o globalnym zasięgu, w obsłudze których Oracle specjalizuje się od lat. Producent ma wyjątkowo ciekawą ofertę dla startupów oraz małych i średnich firm.

 

Przemysław Dominiak
OD Prime Country Manager, Oracle

Zarówno dla klientów, którzy już korzystają z naszych produktów, jak i dla tych, którzy dopiero rozważają tę ofertę, chmura publiczna Oracle jest miejscem, gdzie moc obliczeniowa i bazy danych dostępne są w wielu, praktycznie nieskończenie skalowalnych wersjach. Z myślą o potrzebach różnych firm proponujemy też współpracę z partnerami Oracle, którzy dostosowują do potrzeb klientów zautomatyzowane środowiska chmurowe zapewniające bezpieczeństwo danych dzięki wielu rozwiązaniom: od prostego backupu po architekturę wysokiej dostępności z replikacją danych w czasie rzeczywistym.

 

Zasoby mocy obliczeniowej wykorzystywane do utrzymywania środowiska IT zapewniane są przez usługę Compute Cloud Service. Klienci mogą skorzystać z wszelkich ważnych dla początkujących firm zalet publicznej chmury obliczeniowej: wysokiej dostępności zasobów, ich skalowalności i sprawowania kontroli nad kosztami. Obniżone jest też znacząco ryzyko biznesowe, ponieważ nie ma konieczności zakupu sprzętu.

MySQL Cloud Service w wersji open source to najpopularniejsza na świecie baza danych, bardzo chętnie wykorzystywana przez startupy. Klientom, którzy zdecydują się zamówić tę usługę, Oracle gwarantuje wsparcie klasy enterprise, czego oczywiście nie zapewnia wersja darmowa. Tym samym firma uzyskuje dostęp do wszystkiego, co potrzebne, by rozpocząć pracę z aplikacją: maszyny wirtualnej, pamięci RAM, przestrzeni dyskowej oraz oprogramowania MySQL ze wsparciem. Jeśli klienci z jakichś powodów zdecydują się jednak pozostać przy wersji open source, Oracle również ma dla nich ofertę – zainstalowanie bazy danych w usłudze Compute Cloud Service, która jest odpowiednikiem popularnych w Polsce usług VPS (Virtual Private Server).

Natomiast w skład usługi Exadata Express Cloud Service wchodzi popularne oprogramowanie APEX (Oracle Application Express). Dzięki niemu w łatwy sposób, za pomocą przeglądarki internetowej, można tworzyć zaawansowane aplikacje, które będą pracować z bazą danych w chmurze. Rozwiązanie to jest bardzo popularne także wśród firm partnerskich dlatego, że za darmo dostarcza wiele wbudowanych narzędzi, tj. intranet, e-commerce, CRM, HCM, zarządzanie projektami i moduły raportowe. W usłudze Exadata Express użytkownicy otrzymują bazę danych z prostym, graficznym interfejsem, w pełni zarządzaną przez Oracle. W skład tej usługi wchodzi m.in. gwarancja opracowywania łatek bezpieczeństwa, backup oraz utrzymywanie najbardziej aktualnej wersji środowiska.
Więcej informacji na temat usług chmurowych Oracle można znaleźć  na stronie cloud.oracle.com oraz firmowym blogu.

 

Dodatkowe informacje:

pl.roadtothe.cloud, oracle-pl.blogspot.cz
tel. (22) 690-89-38, answer_pl@oracle.com

Artykuł powstał we współpracy z firmą Oracle.