Małe firmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na kupno systemów ochronnych, jakie stosują korporacje, przez co stają się atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Dlatego powinny być zainteresowane rozwiązaniem, które zabezpiecza wszystkie rodzaje urządzeń (komputery stacjonarne, laptopy, serwery, sprzęt przenośny), nie wymaga stałej obsługi serwisowej przez wykwalifikowanych ekspertów, nie rozprasza pracowników podczas wykonywania zadań służbowych i którego cena nie przekracza ich możliwości finansowych.

Dlatego dla MŚP przygotowano bardzo prostą w użytkowaniu usługę Kaspersky Endpoint Security Cloud. Wystarczy utworzyć konto na stronie cloud.kaspersky.com, wpisać wykupiony od resellera kod aktywacyjny i zainstalować oprogramowanie agenta na urządzeniach końcowych. Od tego momentu przedsiębiorstwo jest chronione, a zarządzanie całym środowiskiem (przez użytkownika lub desygnowanego partnera) odbywa się za pomocą konsoli w chmurze.

Eksperci firmy Kaspersky opracowali domyślne reguły polityki bezpieczeństwa, które są dostosowane do rodzaju sprzętu oraz zainstalowanego w nim systemu operacyjnego i oprogramowania. Po objęciu usługą nowego urządzenia automatycznie zastosowany zostaje domyślny profil bezpieczeństwa i zagwarantowana jest natychmiastowa ochrona. Oczywiście, administratorzy mogą dokonywać zmian w ustawieniach, w zależności od obowiązujących w firmie reguł polityki bezpieczeństwa. Konsola panelu zarządzania jest intuicyjna i łatwa w użyciu, więc nie ma potrzeby prowadzenia szkolenia dla firmowych informatyków.

Na chwilę obecną KES Cloud jest dostępny w standardowym modelu z licencją na rok, dwa i trzy lata, jednak w planach jest uruchomienie sprzedaży także w modelu subskrypcji miesięcznych. Rozwiązanie zapewnia wyeliminowanie wszelkich wydatków związanych z nabyciem, aktualizacją i utrzymaniem sprzętu pełniącego funkcję serwera systemu zabezpieczającego, a także instalacją oprogramowania oraz pomocą techniczną.

Bartosz Prauzner--Bechcicki

dyrektor ds. sprzedaży, Kaspersky Lab Polska

Mechanizm ochrony danych, który zapewnia firma Kaspersky, został wielokrotnie nagrodzony przez ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem środowisk IT. Co roku otrzymujemy kilkadziesiąt nagród i wyróżnień za najlepszą skuteczność. Ich listę można zobaczyć na stronie kaspersky.pl/nagrody, a porównanie z rozwiązaniami konkurencyjnymi jest zamieszczone na stronie kaspersky.pl/top3. Partnerzy doceniają też lojalność z naszej strony – nawet w przypadku sprzedaży usług chmurowych zawsze korzystamy z pośrednictwa resellerów.