W ochronie sieciowej infrastruktury świetnie sprawdzają się zasilacze Smart-UPS produkowane przez APC by Schneider Electric. Umożliwiają restartowanie nieprawidłowo działających urządzeń, monitorowanie temperatury i wilgotności otoczenia oraz odbieranie przez sieć komunikatów alarmowych za pośrednictwem sieciowej karty zarządzającej. Użytkownicy zasilaczy Smart-UPS chwalą sobie oszczędność czasu wynikającą ze zdalnego dostępu do wszystkich najważniejszych funkcji. Cieszy ich też możliwość bezpiecznego zamykania systemu operacyjnego oraz innowacyjne zarządzanie energią. Zasilacze Smart-UPS wpływają również na redukcję kosztów operacyjnych i utrzymania. To efekt opatentowanego trybu ekologicznego i inteligentnego zarządzania energią.

Jednym z zadań zasilaczy Smart-UPS jest dbałość o to, żeby użytkownicy mogli komunikować się nawet w czasie awarii zasilania. Dotyczy to zarówno prowadzenia internetowych konferencji, jak i utrzymywania łączności z pracującymi zdalnie osobami, za pośrednictwem sieci VPN. Sprzęt APC by Schneider Electric umożliwia również dokończenie rozmów prowadzonych przez telefonię internetową i kontynuowanie działań marketingowych na blogu lub w mediach społecznościowych. Gwarantuje także ciągłość funkcjonowania sklepu internetowego, a co za tym idzie ciągłość sprzedaży, oraz zapewnia dostęp do aplikacji CRM w chmurze.

 

Wysoka dostępność dzięki zasilaczom Smart-UPS

Zasilacze Smart-UPS charakteryzują się zerowym czasem przełączania na zasilanie akumulatorowe. Na uwagę zasługuje szeroki zakres napięcia wejściowego, bez przełączania na zasilanie akumulatorowe (100–280 V podczas typowego obciążenia), a także dokładna regulacja poziomu napięcia i częstotliwości. Zasilacze mają funkcje Command-Bypass (obejście automatyczne) i Maintenance-Bypass (obejście ręczne), awaryjny wyłącznik bezpieczeństwa (EPO) oraz wewnętrzne akumulatory typu hot-swap, które użytkownik może wymienić podczas pracy urządzenia. Można także wydłużyć czas podtrzymania zasilania, dołączając do nich zewnętrzne akumulatory w wersji wolno stojącej lub przeznaczone do montażu w szafach przemysłowych.