W ochronie sieciowej infrastruktury świetnie sprawdzają się zasilacze Smart-UPS produkowane przez APC by Schneider Electric. Umożliwiają restartowanie nieprawidłowo działających urządzeń, monitorowanie temperatury i wilgotności otoczenia oraz odbieranie przez sieć komunikatów alarmowych za pośrednictwem sieciowej karty zarządzającej. Użytkownicy zasilaczy Smart-UPS chwalą sobie oszczędność czasu wynikającą ze zdalnego dostępu do wszystkich najważniejszych funkcji. Cieszy ich też możliwość bezpiecznego zamykania systemu operacyjnego oraz innowacyjne zarządzanie energią. Zasilacze Smart-UPS wpływają również na redukcję kosztów operacyjnych i utrzymania. To efekt opatentowanego trybu ekologicznego i inteligentnego zarządzania energią.

Jednym z zadań zasilaczy Smart-UPS jest dbałość o to, żeby użytkownicy mogli komunikować się nawet w czasie awarii zasilania. Dotyczy to zarówno prowadzenia internetowych konferencji, jak i utrzymywania łączności z pracującymi zdalnie osobami, za pośrednictwem sieci VPN. Sprzęt APC by Schneider Electric umożliwia również dokończenie rozmów prowadzonych przez telefonię internetową i kontynuowanie działań marketingowych na blogu lub w mediach społecznościowych. Gwarantuje także ciągłość funkcjonowania sklepu internetowego, a co za tym idzie ciągłość sprzedaży, oraz zapewnia dostęp do aplikacji CRM w chmurze.

 

Wysoka dostępność dzięki zasilaczom Smart-UPS

Zasilacze Smart-UPS charakteryzują się zerowym czasem przełączania na zasilanie akumulatorowe. Na uwagę zasługuje szeroki zakres napięcia wejściowego, bez przełączania na zasilanie akumulatorowe (100–280 V podczas typowego obciążenia), a także dokładna regulacja poziomu napięcia i częstotliwości. Zasilacze mają funkcje Command-Bypass (obejście automatyczne) i Maintenance-Bypass (obejście ręczne), awaryjny wyłącznik bezpieczeństwa (EPO) oraz wewnętrzne akumulatory typu hot-swap, które użytkownik może wymienić podczas pracy urządzenia. Można także wydłużyć czas podtrzymania zasilania, dołączając do nich zewnętrzne akumulatory w wersji wolno stojącej lub przeznaczone do montażu w szafach przemysłowych.

 

Wszystkie modele Smart-UPS o mocy od 1000 do 5000 VA wyposażono w oprogramowanie do zarządzania Power Chute Business Edition. Zdalny dostęp do tych urządzeń można uzyskać za pośrednictwem różnych, opcjonalnych kart rozszerzeń Smart-Slot. Zasilacze Smart-UPS o mocy od 5 do 10 tys. VA są dostarczane z zainstalowaną kartą sieciową, która służy do zarządzania nimi przez Internet z wykorzystaniem protokołu SNMP.

 

Schneider w sieci partnerskiej

Dzięki programowi partnerskiemu autoryzowani resellerzy Schneider Electric są systematycznie szkoleni w zakresie wiedzy technicznej, handlowej oraz o produktach, a także regularnie odwiedzani przez przedstawicieli producenta. Ponadto Schneider Electric dba o ochronę projektu od początku do końca – od momentu zgłoszenia aż do zakończenia wdrożenia zapewnia wszelką pomoc (dostęp do niezbędnych informacji, doradztwo i wsparcie inżynierów, pomoc w konfiguracji zakupionego sprzętu). Dodatkowo, każdy partner może zwrócić się do specjalistów, aby wyjaśnić zaawansowane technicznie kwestie i wybrać rozwiązanie najbardziej optymalne dla jego klienta. 

Dystrybutorami Schneider Electric w Polsce są: AB, ABC Data, RRC, Tech Data i Veracomp.

Dodatkowe informacje:

 

Jarosław Luber,

System Engineer, Schneider Electric,

jaroslaw.luber@schneider-electric.pl

Artykuł powstał we współpracy z firmą Schneider Electric