Resellerom i integratorom, którzy są zainteresowani wprowadzeniem do własnej oferty skanerów dokumentowych oraz świadczeniem usług związanych z zarządzaniem cyklem życia informacji, producent skanerów Fujitsu (PFU) proponuje udział w programie partnerskim Imaging Channel Program. Dzięki niemu zyskają dostęp do zasobów, które ułatwią rozwiązywanie problemów klientów i pomogą im funkcjonować w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości biznesowej. Usprawnią dzielenie się dokumentami i informacjami, zapewnią możliwość zdalnej pracy oraz zredukują ilość papieru w biurze.

Zdobycie profesjonalnej i rozległej wiedzy dotyczącej kwestii związanych ze skanowaniem dokumentów i późniejszym zarządzaniem nimi ma szczególne znaczenie wobec faktu, że na rynku jest bardzo wiele zwykłych, tanich skanerów – mówi Błażej Kowalkiewicz, Product Manager w firmie Alstor SDS, która jest dystrybutorem skanerów Fujitsu w Polsce. – Ale projektanci tych urządzeń nie skupiają się na kwestiach związanych z procesami biznesowymi, które sprzęt ma wspierać. Dlatego wprowadzane w nim innowacje rzadko dotyczą ergonomii użytkowania. My edukujemy partnerów także w zakresie rozwiązywania konkretnych problemów klientów niezwiązanych z aspektami technicznymi, ale dotyczących współpracy i mobilności ich personelu oraz korzystania z usług w chmurze.

Na firmy, które dołączą do Imaging Channel Program, czeka wiele korzyści, co ułatwi rozszerzenie działalności o rozwiązania do zarządzania obiegiem dokumentów. Partnerzy mają zapewnione wsparcie w zakresie edukacji (bogata biblioteka dokumentów, filmów i webinariów), działań marketingowych (specjalne fundusze, narzędzia komunikacyjne dla mediów społecznościowych, pomoc w opracowywaniu opisów wdrożeń u klientów) oraz sprzedażowych (dostęp do planów rozwoju oferty, system rejestracji kontraktów, rabaty projektowe, urządzenia demonstracyjne).

Certyfikowani partnerzy mogą liczyć także na dodatkowe wynagrodzenie ich zaangażowania i wysiłku włożonego w oferowanie rozwiązań Fujitsu. Dla uczestników programu Imaging Rewards producent przygotował wiele nagród – sprzęt elektroniczny, ekskluzywne wyjazdy wakacyjne, vouchery na różnego typu atrakcje itp. Aby otrzymywać nagrody, trzeba rejestrować sprzedaż skanerów Fujitsu na portalu partnerskim oraz zdobyć  certyfikat w przynajmniej jednej z czterech specjalizacji: