Cyberprzestępcy używają programów do automatycznego skanowania środowisk IT, niezależnie od tego, czy firma jest duża czy mała. Wszystkie mają jakieś cenne informacje (np. dane osobowe lub finansowe). W dodatku przejęcie kontroli nad siecią w mniejszym przedsiębiorstwie jest często wstępem do ataku na powiązane z nim większe podmioty. Przestępcy szukają więc luk w zabezpieczeniach, które można wykorzystać. Tylko w 2018 r. SonicWall, dysponujący globalną siecią wykrywającą i analizującą zagrożenia, zarejestrował 10,52 mld ataków złośliwego oprogramowania – najwięcej w historii firmy! Celem wielu z nich były sieci i użytkownicy w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Polityka bezpieczeństwa + technologie

Aby bronić się przed atakami, firmy z sektora MŚP muszą stworzyć dokumenty opisujące politykę bezpieczeństwa, której zasad będą konsekwentnie przestrzegać. Należy określić ramy ochrony danych osobowych, które będą zgodne z obowiązującymi przepisami.

Ta metoda zabezpieczeń nie zadziała, jeśli nie będzie wsparta na poziomie technicznym wieloma warstwami ochronnymi. Aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do sieci lub zatrzymać rozprzestrzeniającą się infekcję złośliwego oprogramowania, trzeba połączyć wiele funkcji ochrony sieci, m.in.: wykrywanie włamań, zaporę sieciową, zabezpieczenie poczty, filtrowanie stron internetowych, kontrolę aplikacji i ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Pracownicy korzystający ze sprzętu mobilnego muszą mieć zagwarantowany bezpieczny dostęp do sieci przedsiębiorstwa, wykorzystujący szyfrowane połączenia VPN. Trzeba także zadbać o kompleksową ochronę sieci Wi-Fi.

SonicWall dla małych i średnich firm

• Firewalle nowej generacji (NGFW) z inspekcją ruchu SSL – Seria TZ, NSa
• Działający w chmurze wielosilnikowy sandboxing + Real Time Deep Memory Inspection
• Ochrona urządzeń końcowych (antywirus nowej generacji) – Capture Client
• Filtrowanie treści internetowych – Content Filtering
• Bezpieczny dostęp mobilny – Secure Mobile Access
• Ochrona poczty e-mail – Email Security, Cloud App Security
• Zabezpieczona sieć bezprzewodowa (punkty dostępowe Wi-Fi) – SonicWave
• Łatwe, z wykorzystaniem chmury, zarządzanie całym środowiskiem – Capture Security Center

Proste zarządzanie

Jak stworzyć pełną, obejmującą kilka warstw i aspektów cyberochronę? Na rynku działa wielu dostawców rozwiązań zabezpieczających, oferujących ciekawe i innowacyjne produkty. Jednakże, gdy celem jest kompleksowe zapewnienie bezpieczeństwa, stanowią one jedynie punktowe narzędzia, rozwiązujące wybrane problemy. Oczywiście, można próbować je łączyć, ale okazuje się to trudne i kosztowne. Sprawne zarządzanie powstałym systemem jest często wręcz niemożliwe, a już z pewnością nie będą w stanie obsługiwać takiego niejednorodnego środowiska niewielkie firmy, w których dział IT to nierzadko jedna lub dwie osoby. Tacy klienci potrzebują platformy, w ramach której kolejnymi, dodawanymi zabezpieczeniami łatwo administrować przy użyciu jednej konsoli.

Kompleksową ochronę oferuje SonicWall, który już ponad 28 lat skutecznie zabezpiecza małe, średnie i duże przedsiębiorstwa przed cyberatakami. Producent nieustannie rozwija i doskonali swoje rozwiązania. Co ważne, nawet małe urządzenia zostały wyposażone w taki sam system operacyjny (i funkcje ochrony) jak najbardziej rozbudowane sprzętowo firewalle. Wizją SonicWall w obliczu nieustannie ewoluujących zagrożeń jest uproszczenie zarządzania cyberochroną i zautomatyzowanie rozwiązywania najbardziej złożonych problemów bezpieczeństwa.

Porównując rozwiązania bezpieczeństwa, kupujący często kierują się wynikami niezależnych testów. Warto więc wspomnieć, że w zestawieniach NSS Labs, cieszącej się dużym zaufaniem w branży agencji analizującej rzeczywiste możliwości produktów ochronnych, firewalle nowej generacji SonicWall są od dłuższego już czasu „rekomendowanym wyborem”.

Dodatkowe informacje:
Sebastian Cygan, Security Sales Manager Poland and Baltic States, SonicWall, tel. 513 099 200, scygan@sonicwall.com
Mariusz Bajgrowicz, Security Product Manager, Ingram Micro, tel. 785 403 220, Mariusz.Bajgrowicz@ingrammicro.com