Informatycy często ignorują ryzyko wynikające z braku aktualizacji oprogramowania zainstalowanego na komputerach podłączonych do firmowych sieci. To umożliwia przestępcom wykorzystanie luk dzięki tzw. exploitom i tym samym dostęp do sieci komputerowej przedsiębiorstwa oraz kradzież danych firmowych.

Tymczasem dla 90 proc. dziur, które mogą wykorzystać cyberprzestępcy, są dostępne „łatające” je aktualizacje. Jest wiele powodów, dla których w firmach nie korzysta się z aktualnych wersji oprogramowania. Jednym z nich jest duża ilość zainstalowanego oprogramowania – statystycznie na każdym firmowym komputerze znajdują się aż 74 różne programy. Co to oznacza dla informatyka administrującego siecią w przedsiębiorstwie? Mnóstwo straconego czasu na zaktualizowanie poszczególnych aplikacji, pochodzących często od różnych dostawców oprogramowania. Kolejnym powodem braku aktualizacji jest duża liczba łatek i częstotliwość ich publikacji. Co roku w oprogramowaniu jest wykrywanych ponad 8 tys. luk.

 

G Data PatchManagement – ważny element bezpieczeństwa

PatchManagement to dodatek, który może być dołączony do każdego sieciowego oprogramowania antywirusowego G Data – AntiVirus, ClientSecurity i EndpointProtection. Integracja tego rozwiązania w konsoli administracyjnej jest niezwykle prosta i bezproblemowa, a administrator natychmiast uzyskuje dostęp do wszystkich funkcji nowego oprogramowania.

G Data PatchManagement oferuje:

- szybkie aktualizacje dla wszystkich wersji systemów Windows, dzięki czemu usuwa wszelkie luki w zabezpieczeniach oprogramowania,

- klasyfikację łatek według ich ważności,

- łatwe skalowanie, aby zapewniać ochronę wraz z rozwojem firmy,

- opcjonalne usuwanie niechcianych aktualizacji,

- dostęp do ponad 15 tys. przetestowanych poprawek,

- pełną integrację z centralną konsolą G Data Administrator oraz Advanced Report Manager.