Bazując na produktach DuraVision, Alstor z partnerami może stworzyć rozwiązania dostosowane nawet do bardzo niestandardowych wymagań klienta. Jednym z modeli monitorów EIZO z dekoderem jest 46-calowy DuraVision FDF4627W-IP, który może pracować w trybie 24/7. Jest zgodny ze standardami firm Panasonic i Axis, protokołem ONVIF Profile S, istnieje też możliwość podłączenia go do kamer z wykorzystaniem protokołu RTSP. Z kolei DuraVision FDF2304W-IP to model 23-calowy, doskonale sprawdzający się tam, gdzie jest mniej miejsca: przy bramach wjazdowych, w małych portierniach czy recepcjach. 

Oba monitory mają opatentowane przez EIZO funkcje poprawiające czytelność obrazu. Jedna z nich (Smart Insight) jest zapożyczona z monitorów dla graczy – automatycznie wykrywa słabo widoczne obszary i dopasowuje poziom jasności każdego piksela tak, aby wyświetlanie odbywało się z realistyczną głębią. Przydatna jest również funkcja Smart Resolution, analizująca wyświetlaną grafikę i poprawiająca ją w celu zminimalizowania szumu i wyostrzenia rozmytych partii obrazu. Oprócz tego monitory IP z serii DuraVision korzystają z funkcji Overdrive, która zmniejsza czas reakcji matrycy do zaledwie 8 ms, co ogranicza smużenie i rozmycie, zapewniając odtwarzanym filmom płynność i ostrość.

Warto też zwrócić uwagę na monitor DuraVision FDF2306W, w którym zastosowano unikalną technologię Visibility Optimizer. Zapewnia ona zestaw funkcji poprawiających jakość obrazu: Defog (zwiększa czytelność obrazów zniekształconych przez warunki atmosferyczne), Low-Light Correction (wykrywa ciemne obszary i dostosowuje jasność każdego piksela) i Outline Enhancer (analizuje obraz i koryguje go tak, by zredukować szumy i go wyostrzyć). Dzięki zastosowaniu funkcji Visibility Optimizer model ten doskonale nadaje się do wyświetlania obrazu z kamer o dalekim zasięgu.

W portfolio EIZO znajdują się również monitory DuraVision FDS1903 i FDS1703 (rozdzielczość 1280 x 1024) wyposażone w wejścia analogowe: D-sub mini 15-pin do połączenia z komputerem oraz composite (BNC) do połączenia z kamerami CCTV. Mogą wyświetlać obraz przesyłany w sygnale NTSC, PAL oraz SECAM w dwóch trybach – Underscan i Normal. W trybie Underscan widoczny jest cały obraz, w trybie Normal widać ok. 95 proc. obrazu, bez zbędnych szumów z sygnału TV występujących czasami przy krawędziach ekranu. Model FDS1903 wyposażono też w funkcję UpView, która nie dopuszcza do utraty nasycenia kolorów przy obserwacji ekranu pod kątem. Jest to szczególnie przydatne wtedy, gdy montowany jest powyżej linii wzroku użytkownika i obraz ogląda się od dołu.

Doskonałym uzupełnieniem sprzętu do dozoru wizyjnego są monitory EIZO z biurowej serii FlexScan, oferowane z wyświetlaczami o przekątnych od 15 do 31,5 cala. Wykorzystują technologię hybrydową, która ogranicza poziom jasności i migotanie obrazu, nie pogarszając przy tym jego stabilności. Najpopularniejsze modele z tej serii to 24-calowy EV2456 oraz 27-calowy EV2730.

Oba monitory wyposażono w matrycę IPS i niezwykle cienkie ramki, które u góry i po bokach mają zaledwie 1 mm szerokości. Ponadto z przodu obudowy znajdują się elektrostatyczne przełączniki ułatwiające obsługę menu OSD. Urządzenia mają całkowicie płaską powierzchnię, dlatego świetnie sprawdzają się w rozwiązaniach wieloekranowych.

Użytkownikom, którzy potrzebują większej przestrzeni roboczej, EIZO oferuje 31,5-calowy model FlexScan EV3237. To monitor wyposażony w najwyższej klasy panel IPS o rozdzielczości 3840 x 2160 (4K). Na jego ekranie można wyświetlać dużą ilość danych jednocześnie, dlatego z powodzeniem zastępuje on kilka mniejszych urządzeń.

Wszystkie monitory DuraVision są objęte 2-letnią (modele z dekoderem) lub 3-letnią gwarancją producenta. Monitory FlexScan mają 5-letnią gwarancję. Dystrybutor zapewnia też pełną opiekę serwisową oraz pulę sprzętu EIZO dostępnego do testów.

 

Dodatkowe informacje:

Elżbieta Jędryka, Business Development Manager, Alstor,
e.jedryka@alstor.com.pl