Cechą charakterystyczną takich monitorów powinna być przede wszystkim wyjątkowo trwała konstrukcja, umożliwiająca pracę w trybie ciągłym. Bardzo ważna jest też duża precyzja odwzorowania pokazywanych obrazów. Oferowane przez EIZO monitory do systemów nadzoru wizyjnego z serii DuraVision to specjalistyczne rozwiązania z licznymi funkcjami poprawiającymi czytelność obrazu. Urządzenia mają przekątną od 10 do 25,5 cala, są wyposażone w ekrany tradycyjne lub panele dotykowe, mogą pracować w trybie 24/7, objęto je 2-letnią gwarancją.

 

Monitor sieciowy

Na szczególną uwagę zasługuje monitor DuraVision FDF2304W-IP, który wyświetla obraz wideo nawet z 16 różnych kamer IP, a sygnał dostarczany jest przez kabel sieci LAN. Ponieważ urządzenie to może działać bez podłączania do komputera, praktycznie nie ma ograniczeń co do jego miejsca umieszczenia w nadzorowanej placówce.

Monitor DuraVision FDF2304W-IP zapewnia pięć różnych układów widoku – może równocześnie wyświetlać obraz z 1, 4, 8, 9 lub 16 kamer. Zapożyczona z monitorów dla graczy funkcja Smart Insight automatycznie wykrywa słabo widoczne obszary i dopasowuje poziom jasności każdego piksela tak, aby odtworzyć obraz z realistyczną głębią. Dzięki tej funkcji kształty, które do tej pory trudno było zobaczyć na cyfrowych obrazach, stają się dobrze widoczne.

EIZO jako członek organizacji Open Network Video Interface Forum zapewnia bezproblemową współpracę monitora ze wszystkimi dołączonymi do niego kamerami IP zgodnymi ze standardem ONVIF Profile S.