Badania prowadzone przez różne niezależne instytucje badawcze jednoznacznie wskazują, że grubo ponad połowa małych i średnich firm doświadczyła nieautoryzowanego dostępu do ich infrastruktury sieciowej. Ponad 80 proc. nie miało o tym pojęcia, ponieważ nie posiadały odpowiednich narzędzi i systemów monitorowania. W przedsiębiorstwach panuje też przekonanie, że tanie rozwiązania z definicji cechują się niską jakością. Mit ten obala sprzęt z rodziny Netbeat NAC, stworzony przez Hexis Cyber Solutions. Powstał, aby zapewnić bezpieczeństwo sieci w firmach każdej wielkości.

Urządzenia Netbeat NAC z serii NANO w bardzo przystępnej cenie zapewniają taką samą funkcjonalność jak większe rozwiązania z serii Branch Pro czy Enterprise. Za niewielkie pieniądze klient otrzymuje nie tylko funkcje systemu NAC, ale także mechanizm audytu infrastruktury. Sprzęt z serii NANO może chronić do 25 lub do 100 adresów IP, systemy Branch Pro – do 500, Enterprise zaś – od 1000 do 2000 (w zależności od modelu).

To jedno z najtańszych rozwiązań na rynku jest przy okazji jednym z najprostszych, jakie można sobie wyobrazić, nie tylko ze względu na łatwość zarządzania, ale także implementacji. Konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta, nawet początkujący administrator sieci doskonale sobie z nią poradzi. Dodatkowo dokumentacja producenta podpowiada krok po kroku, na co zwracać uwagę podczas uruchomienia i użytkowania. Wystarczy 10 minut, aby system podłączyć do sieci, a po 30 minutach można korzystać z funkcji NAC, audytu infrastruktury i modułu wykrywania aktywnego złośliwego kodu w sieci. Przy okazji rozwiązanie to nie wymaga zmian w infrastrukturze sieciowej ani instalowania oprogramowania – jest kompletnie bezagentowe.

Krzysztof Meller

CEO AKBIT

Widzimy ogromne zainteresowanie małych i średnich przedsiębiorstw rozwiązaniem Netbeat NAC. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest ono nieskomplikowane i bardzo efektywne, ale także przystępne cenowo, co w obecnych czasach, gdy większość przedsiębiorstw szuka oszczędności, jest bardzo ważne.

 
NAC i co dalej?

Gdy urządzenie Netbeat NAC działa w infrastrukturze sieciowej, można rozpocząć pracę nad dalszym podnoszeniem poziomu ochrony. Po uruchomieniu funkcji automatycznego blokowania złośliwego kodu, w następnym kroku integruje się sprzęt z przełącznikami zarządzalnymi. Dzięki temu można też blokować porty lub przełączać nieautoryzowane hosty do „ślepego” segmentu sieci. Dodatkowo
Hexis Netbeat NAC wyposażono w bogaty zestaw logów, co zapewnia analizę procesów zachodzących w infrastrukturze.

W firmach MSP coraz bardziej popularny staje się trend BYOD. Taki model pracy jest bardzo wygodny dla pracownika i tańszy dla pracodawcy. Hexis Netbeat NAC pomaga w wykrywaniu i blokowaniu dostępu do sieci urządzeń, które nie zostały wstępnie zweryfikowane i zaaprobowane przez administratora. Natomiast po pozytywnym przejściu tej procedury, dzięki której system rozpoznaje wszystkie urządzenia, w tym mobilne, ochronie przed działaniem złośliwego kodu będzie podlegał także prywatny sprzęt pracowników.

Wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Hexis Cyber Solutions w Polsce  jest  AKBIT.

Dodatkowe informacje:

 

Robert Włodarczyk, dyrektor handlowy,

AKBIT, sales@akbit.pl

 

Artykuł powstał we współpracy z firmami Hexis Cyber Solutions i AKBIT.