PowerWalker VFI CPH to rodzina innowacyjnych UPS-ów o mocy 10 kW i bardzo zróżnicowanych opcjach montażu, sprawdzających się w wielu zastosowaniach. Mogą pracować samodzielnie (jako wieża lub urządzenie o wysokości 3U, zainstalowane w 19-calowej szafie rack) albo stanowić element rozwiązania modularnego, w modelu redundancji N+X, o maksymalnej skalowalności 100 kW. W sprzedaży jest też specjalna szafa wyposażona w 10-calowy dotykowy wyświetlacz LCD, mieszcząca cztery zasilacze lub zestawy UPS-ów z bateriami. Można kupić także sam wyświetlacz i zainstalować go w zwykłej szafie rack, dzięki czemu administrator będzie bez trudu zarządzał więcej niż czterema modułami (zasilaczami lub bateriami).

Urządzenia VFI CPH zasilane są prądem trójfazowym, ale występują w dwóch wersjach służących do zasilania urządzeń jedno- (3/1) lub trójfazowych (3/3). Zapewniają najwyższy możliwy współczynnik mocy (PF) o wartości 1, są wyposażone w mocne ładowarki o natężeniu 4 A. Zainstalowane moduły bateryjne mogą być współużytkowane przez kilka zasilaczy. W takim układzie wszystkie te elementy pracują w trybie hot-swap i mają zapewnioną równoległą redundancję. Każdym można jednak zarządzać oddzielnie.

UPS do zadań specjalnych

Unikalnym na rynku, ciekawym rozwiązaniem jest nowy, bardzo mały zasilacz awaryjny Smart PoE UPS, wyposażony w baterie litowo-jonowe o pojemności 36,5 Wh. Może być wykorzystywany do zdecentralizowanego zasilania awaryjnego w systemach dozoru wizyjnego. Sprawdzi się więc wszędzie tam, gdzie liczy się przede wszystkim gwarancja ciągłości nagrań w przypadku zaniku zasilania lub awarii infrastruktury sieciowej (podczas pożaru, rozległego blackoutu, ataku terrorystycznego, działania złodzieja w celu zatarcia śladów itp.). Produkt nadaje się do wykorzystania z urządzeniami pracującymi w standardach 802.3af oraz 802.3at, m.in. kamerami IP oraz punktami dostępowymi. Zapewnia napięcie stałe 48 V i maksymalną moc 15,4 W.

Z tego typu urządzeń korzystają na przykład lotniska w krajach Europy Zachodniej, gdzie w związku z podwyższonym ryzykiem ataków terrorystycznych rośnie prawdopodobieństwo odcięcia kamery od przełącznika PoE zapewniającego jej zasilanie. W takim przypadku Smart PoE UPS
zagwarantuje kontynuowanie zapisu nawet przez kilka godzin. Obraz będzie zapisywany na karcie microSD umieszczonej w kamerze. Ten model UPS-a sprawdzi się także w systemach monitoringu budynków użyteczności publicznej, na dworcach kolejowych, stacjach metra, w bankach, centrach handlowych itd.

Do centralnego zasilania

W ostatnim czasie PowerWalker poszerzył także ofertę trójfazowych modeli UPS-ów podwójnej konwersji z serii VFI CPG. Urządzenia o mocy od 10 do 80 kW i ze współczynnikiem mocy wynoszącym 1.0 znajdą zastosowanie we wszelkich punktach centralnego zasilania awaryjnego w przedsiębiorstwach. Dzięki zastosowaniu inwertera o trójwarstwowej topologii uzyskano bardzo wysoką wydajność, sięgającą 95 proc. w trybie liniowym i nawet 98 proc. w trybie ekonomicznym. Urządzenia gwarantują niski współczynnik zawartości harmonicznych i precyzyjną regulację napięcia (maksymalne odchylenie wynosi 1 proc.). Aktywna korekcja współczynnika mocy jest zapewniona dla każdej fazy osobno. Urządzenia zabezpieczono przed tzw. prądem zwrotnym, czyli pojawieniem się napięcia pochodzącego z baterii UPS-a na jego wejściu, a zatem również na równoległych gałęziach instalacji.

Dzięki nowoczesnej konstrukcji modele z rodziny VFI CPG charakteryzują się bardzo wysoką gęstością mocy (iloraz liczby VA na wyjściu i gabarytów urządzenia). Zasilacze mogą korzystać z połączonych modułów bateryjnych (od 32 do 40), a dzięki kompatybilności wstecznej także z akumulatorów stosowanych w starszych modelach. Wszystkie UPS-y VFI CPG współpracują z agregatami prądotwórczymi, mają porty komunikacyjne SNMP, USB i RS-232. Możliwe jest połączenie maksymalnie trzech zasilaczy z tej rodziny i zsumowanie ich mocy.

Dodatkowe informacje: Łukasz Wardak, dyrektor działu sieciowego, Impakt, lukasz.wardak@impakt.com.pl