Alstor ma w ofercie medycznej programowo-sprzętowej zarówno rozwiązania dla części białej szpitala (diagnostyka, neurologia, onkologia, kardiologia, ortopedia, chirurgia naczyniowa, zarządzanie obrazami na salach operacyjnych), jak i szarej, w której głównymi obszarami zainteresowań użytkowników są kwestie związane z archiwizacją szpitalnych danych, obsługa specyficznych systemów backupu czy też ergonomia pracy przy komputerze. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, dystrybutor jest w stanie wraz z integratorem przeprowadzić audyt i konsultacje oraz profesjonalnie przygotować kilka opcjonalnych ofert dla szpitala, uwzględniających także wsparcie wdrożeniowe partnera.

 

EIZO – ferrari wśród monitorów

Oferowane przez Alstor monitory medyczne EIZO RadiForce są w Polsce od lat uznawane za urządzenia najwyższej klasy o ekonomicznym stosunku ceny do możliwości. Producent stosuje w nich wiele opatentowanych technologii, których zadaniem jest efektywne wsparcie pracy lekarzy. Jedną z nich jest system DUE (Digital Uniformity Equalizer), który powoduje, że barwy i jasność na powierzchni całej matrycy są jednorodne, co ma kolosalne znaczenie dla oceny badania. Dzięki idealnemu odwzorowaniu obrazu na całym ekranie, lekarz ma przeświadczenie, że jego diagnoza jest poprawna.

W zależności od warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu, gdzie znajduje się stacja diagnostyczna, może dochodzić do zmiany obserwowanej krzywej DICOM, co z kolei prowadzi do przekłamań na ekranie i co za tym idzie błędów w ocenie badania pacjenta. Dlatego w swoich monitorach EIZO, jako pierwszy producent na świecie, wprowadził czujniki oświetlenia ekranu (Ambience Light Control). Monitor automatycznie koryguje krzywą DICOM zgodnie ze zmianami poziomu oświetlenia w pokoju lekarskim, niezależnie od tego, czy jest to światło naturalne, czy sztuczne.

W monitorach EIZO zastosowano też wiele udogodnień, które efektywnie wydłużają czas eksploatacji tych urządzeń. Zainstalowano w nich m.in. czujnik obecności, który automatycznie przełącza ekran w stan uśpienia, gdy pracujący przed nim lekarz odchodzi, wezwany pilnie do chorego lub na salę zabiegową, z której powróci po kilku godzinach.