W codziennej działalności szkół wciąż niezbędne są narzędzia do drukowania i wyświetlania w dużej skali obrazu i tekstu. Z roku na rok drukarki atramentowe zdobywają coraz większy udział w rynku. Za tym trendem w znacznym stopniu stoi firma Epson, której urządzenia bazujące na technologii druku piezoelektrycznego zapewniają dużo niższy koszt uzyskania pojedynczego wydruku niż w przypadku modeli laserowych. W dodatku urządzenia atramentowe podczas pracy nie generują ciepła, co bezpośrednio przekłada się na nawet 96-proc. oszczędność energii elektrycznej. Zapewniają zatem realne ograniczenie kosztów eksploatacyjnych i są bezpieczne dla środowiska.

Co do sekretariatu, co do klas?

Zaplecze administracyjne w szkołach (np. sekretariaty) to miejsce, w którym w ciągu tygodnia przetwarzana jest masa różnych dokumentów. Nie tylko są drukowane, ale również skanowane i archiwizowane. Doskonałym ułatwieniem realizacji tych zadań jest wydajne urządzenie wielofunkcyjne z rodziny Epson WorkForce Pro, np. WF-C5790DWF. Oferowany w przystępnej cenie model zapewnia wydajne drukowanie do 10 tys. stron czarno-białych i 5 tys. stron kolorowych bez uzupełniania atramentu. Zużywa minimalną ilość prądu i zapewnia krótki czas wydruku pierwszej strony po uruchomieniu z trybu gotowości (4,8 s dla stron monochromatycznych i 5,3 s dla stron kolorowych), a skaner umożliwia szybkie skanowanie dwustronne – z prędkością 24 obr./min. Co ważne, dołączane do urządzeń oprogramowanie Document Capture Pro radykalnie upraszcza i częściowo automatyzuje zarządzanie zdigitalizowanymi dokumentami.

Świetnym rozwiązaniem do klas, dzięki któremu nauczyciel może tworzyć materiały pomocne w nauce na bieżąco, podczas lekcji, są urządzenia wielofunkcyjne „3 w 1” z serii EcoTank. Warto zwrócić szczególną uwagę na model L3150 oraz przeznaczony do druku zdjęć L7160. Wraz z nowym sprzętem użytkownik otrzymuje zapas atramentu na trzy lata – umożliwia to wydruk 8,1 tys. stron czarno-białych, 6,5 tys. w kolorze lub 1,5 tys. zdjęć. Wymienione urządzenia zapewniają także prostą obsługę takich funkcji jak drukowanie zdjęć bez marginesów oraz prac przesłanych za pomocą urządzeń mobilnych. Do dyspozycji prowadzącego lekcje w klasie wyposażonej w L7160 jest także darmowe oprogramowanie Creative Print, które umożliwia edycję zdjęć i grafik. Na zajęciach z plastyki lub informatyki uczniowie szybko nauczą się zamieniać swe rysunki np. w kartkę okolicznościową lub kolorowankę.

Wyraźny obraz i interakcja sprzyjają nauce

Wciąż trwa program wsparcia rządowego „Aktywna tablica”, w ramach którego szkoły mogą uzyskać dofinansowanie zakupu nowoczesnych urządzeń. Jak pokazują dane, do najczęściej wybieranych w ramach tego programu urządzeń należą krótkoogniskowe projektory interaktywne marki Epson. Modele te wyświetlają na ścianie czy standardowej tablicy jasny, przyjazny dla młodych oczu obraz o przekątnej aż do 100 cali, na którym można dotykowo edytować treści, używając pisaków lub palców. Wiodącym produktem w tej klasie jest projektor laserowy Epson EB-710Ui. Zapewnia obraz o żywych kolorach oraz rozdzielczości Full HD WUXGA (jasność 4 tys. lumenów i dynamiczny kontrast 2 mln : 1), a prezentacje za jego pomocą  mogą być prowadzone nawet w słoneczny dzień bez zasłaniania okien. Umożliwia też symultaniczne wyświetlanie treści z dwóch źródeł oraz pracę grupową z użyciem urządzeń mobilnych.

Dodatkowym atutem, decydującym o wyborze projektorów edukacyjnych firmy Epson, jest okres gwarancyjny. W przypadku wszystkich modeli tej klasy wynosi standardowo aż 5 lat, zarówno w przypadku całego urządzenia, jak i kluczowego podzespołu, jakim jest lampa.

Więcej informacji na stronie producenta: www.epson.pl/education.

Dodatkowe informacje:

Andrzej Bieniek, Business Account Manager, Epson, andrzej.bieniek@epson.pl
Jakub Łapiński, Business Account Manager, Epson, jakub.lapinski@epson.pl