W ciągu kilkunastu ostatnich lat rynek systemów przetwarzania dokumentów znacznie się rozwinął. Kiedyś stanowił niszę, a obecnie skanery wykorzystywane są prawie w każdym biurze, a także przez większość użytkowników domowych. Istnieją dziesiątki zastosowań, charakteryzujących się różną skalą oraz wymaganymi funkcjami: poczynając od podstawowych, takich jak wysyłanie pojedynczych dokumentów pocztą elektroniczną, a kończąc na digitalizacji setek tysięcy dokumentów dziennie. Fujitsu oferuje swoje urządzenia dla każdego segmentu.
Rodzina ScanSnap to skanery przeznaczone dla mniejszych biur i instytucji. W zależności od modelu nadają się do skanowania pojedynczych kartek lub przetwarzania niewielkich plików dokumentów. Natomiast urządzenia z serii fi świetnie sprawdzą się w firmach, w których skanowanych jest od kilku do kilkunastu tysięcy kartek dziennie.
Skanery Fujitsu produkowane są w Japonii, dlatego precyzja wykonania i jakość poszczególnych elementów nie są tylko sloganem reklamowym. Mocnym atutem w Polsce jest bardzo dobre wsparcie techniczne z rozwiniętą ofertą usług serwisowych oraz stała dostępność części eksploatacyjnych i ich łatwa wymiana. Alstor, jako dystrybutor skanerów Fujitsu w Polsce, świadczy w tym zakresie pełny wachlarz usług. Są realizowane zgodnie z wymogami certyfikatu ISO 9001, przyznanego działowi serwisu.

Skaner bezdotykowy

Bezdotykowe skanowanie dokumentów zapewniają urządzenia z głowicą umieszczoną na statywie. Takie rozwiązanie umożliwia bezpieczne skanowanie cennych i delikatnych dokumentów. Zapewnia również  wygodne przetwarzanie czasopism, książek, zszytej dokumentacji oraz dokumentów nietypowych (np. o wysokiej gramaturze papieru lub w dużym formacie).


SCANSNAP SV600
Urządzenie charakteryzuje się wygodną i prostą obsługą – możliwe jest skanowanie po naciśnięciu jednego przycisku. Dzięki funkcji wykrywania przewracanych stron i określania limitu czasu wykonania kolejnego skanu możliwe jest skanowanie ciągłe. Dostępne są też funkcje automatycznie ulepszające obraz. W zestawie znajduje się  oprogramowanie OCR przetwarzające zeskanowane obrazy w edytowalne pliki. Skaner współpracuje z komputerami PC i Mac.