Macierze dyskowe podłączane do sieci SAN zawsze były filarem oferty tajwańskiej firmy QSAN. Ich portfolio w ubiegłym roku całkowicie zostało zmienione. Nowe modele z rodziny XCubeSAN zostały zaprojektowane do przechowywania danych z najważniejszych dla przedsiębiorstw aplikacji, które wymagają wysokiej dostępności – znajdują zastosowanie w centrach danych, w przetwarzaniu wysokowydajnym (HPC), w środowiskach wirtualizacyjnych oraz w obróbce multimediów.

Macierze XCubeSAN zawierają wszystkie komponenty konieczne do zapewnienia redundancji oraz wysokiej wydajności: podwójne aktywne kontrolery, cache w pamięci flash, łączność światłowodową, oprogramowanie umożliwiające podział nośników na warstwy, replikację i wiele innych. Ta rodzina produktów ma bardzo korzystny stosunek ceny do wydajności oraz zapewnia o 20 proc. większą szybkość odczytu i zapisu niż konkurencyjne rozwiązania znanych marek (według wyników testów porównawczych przeprowadzonych przez serwis Storagereview).

QSAN jest znany również z bardzo wydajnych serwerów XCubeNAS, wyposażonych w system plików ZFS. Dzięki bogatej funkcjonalności, unikalnej wśród tego typu urządzeń dla małych i średnich firm, stanowią świetne rozwiązanie dla przedsiębiorstw z tego sektora. Zapewniają m.in. pracę w trybie WORM (Write Once, Read Many – jednorazowy zapis plików z blokadą ich kasowania lub modyfikacji), jak też korzystanie z szyfrowanych dyskow SED (Self Encrypting Drives), rozbudowanego narzędzia firmy Acronis do backupu plików oraz wielu innych modułów, które sprawiają, że zdają egzamin w instytucjach obciążonych wieloma regulacjami prawnymi. Bardzo dobrze sprawdzają się w środowisku wirtualizacyjnym – potwierdziły to testy wydajności przeprowadzone przez amerykański serwis TweakTown.

Łukasz Chęć
Product Manager QSAN, EPA Systemy

Resellerzy z wartością dodaną i integratorzy, którzy dla swoich klientów szukają profesjonalnych systemów do przechowywania danych, powinni zainteresować się ofertą firmy QSAN. Odbiorcy w Polsce coraz częściej poszukują rozwiązań, które zapewnią im nie tylko funkcjonalność typu „wszystko w jednym”, ale też wysoką dostępność danych i ich bezpieczeństwo, wydajność potwierdzoną niezależnymi testami, a jednocześnie bardzo korzystną cenę i elastyczność obsługi.

 

Wdrożenie i konfiguracja macierzy QSAN są bardzo proste. Producent nie zastosował w nich blokady na dyski od konkretnych dostawców, dzięki czemu partnerzy mogą wybrać napędy dla swoich klientów, korzystając z listy kwalifikowanych nośników.

– Przez ostatnie lata QSAN bardzo aktywnie angażował się w budowanie relacji z partnerami strategicznymi oraz tworzenie portfolio profesjonalnych usług wsparcia – mówi Victor Khen, Sales Manager w QSAN. – W efekcie otrzymaliśmy certyfikaty zgodności od takich firm jak Microsoft, Citrix, VMware, Veeam, Commvault, a to ułatwia resellerom i integratorom wdrażanie naszych rozwiązań w różnych środowiskach. Rozszerzyliśmy także funkcjonalność serwerów dzięki wbudowaniu w nie oprogramowania Acronis do tworzenia kopii zapasowych oraz DataCore do wirtualizacji pamięci masowych.

Intensywny rozwój produktów oraz podjęte działania marketingowe zapewniły firmie QSAN zrealizowanie wielu wdrożeń z wykorzystaniem jej rozwiązań i rozpoczęcie świadczenia szeregu profesjonalnych usług. W licznych krajach, m.in. w Polsce, oferowana jest pomoc inżyniera w trybie Next Business Day. Przyjedzie do klienta następnego dnia po zgłoszeniu problemu i będzie dysponował wszelkimi częściami zapasowymi potrzebnymi do ewentualnej naprawy urządzenia.

Dodatkowe informacje:
Łukasz Chęć, Product Manager QSAN, EPA Systemy, l.chec@epasystemy.pl

Wyłącznym dystrybutorem QSAN w Polsce jest szczecińska firma EPA Systemy.