Macierze dyskowe podłączane do sieci SAN zawsze były filarem oferty tajwańskiej firmy QSAN. Ich portfolio w ubiegłym roku całkowicie zostało zmienione. Nowe modele z rodziny XCubeSAN zostały zaprojektowane do przechowywania danych z najważniejszych dla przedsiębiorstw aplikacji, które wymagają wysokiej dostępności – znajdują zastosowanie w centrach danych, w przetwarzaniu wysokowydajnym (HPC), w środowiskach wirtualizacyjnych oraz w obróbce multimediów.

Macierze XCubeSAN zawierają wszystkie komponenty konieczne do zapewnienia redundancji oraz wysokiej wydajności: podwójne aktywne kontrolery, cache w pamięci flash, łączność światłowodową, oprogramowanie umożliwiające podział nośników na warstwy, replikację i wiele innych. Ta rodzina produktów ma bardzo korzystny stosunek ceny do wydajności oraz zapewnia o 20 proc. większą szybkość odczytu i zapisu niż konkurencyjne rozwiązania znanych marek (według wyników testów porównawczych przeprowadzonych przez serwis Storagereview).

QSAN jest znany również z bardzo wydajnych serwerów XCubeNAS, wyposażonych w system plików ZFS. Dzięki bogatej funkcjonalności, unikalnej wśród tego typu urządzeń dla małych i średnich firm, stanowią świetne rozwiązanie dla przedsiębiorstw z tego sektora. Zapewniają m.in. pracę w trybie WORM (Write Once, Read Many – jednorazowy zapis plików z blokadą ich kasowania lub modyfikacji), jak też korzystanie z szyfrowanych dyskow SED (Self Encrypting Drives), rozbudowanego narzędzia firmy Acronis do backupu plików oraz wielu innych modułów, które sprawiają, że zdają egzamin w instytucjach obciążonych wieloma regulacjami prawnymi. Bardzo dobrze sprawdzają się w środowisku wirtualizacyjnym – potwierdziły to testy wydajności przeprowadzone przez amerykański serwis TweakTown.

Łukasz Chęć
Product Manager QSAN, EPA Systemy

Resellerzy z wartością dodaną i integratorzy, którzy dla swoich klientów szukają profesjonalnych systemów do przechowywania danych, powinni zainteresować się ofertą firmy QSAN. Odbiorcy w Polsce coraz częściej poszukują rozwiązań, które zapewnią im nie tylko funkcjonalność typu „wszystko w jednym”, ale też wysoką dostępność danych i ich bezpieczeństwo, wydajność potwierdzoną niezależnymi testami, a jednocześnie bardzo korzystną cenę i elastyczność obsługi.